Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Manisa - Ulu Cami ve Külliyesi
« önceki   123 ... 111213

ANA SAYFA -> Diğer Şehirler
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 13
tarzanlar
1 yıl önce - Pts 17 Tem 2017, 22:53

Ulu Camii ve Medresesi Restore Ediliyor
Manisa’nın tarihi ve simge yapıları arasında yer alan ‘Ulu Camii ve Medresesi’nin’ restorasyonu için Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından hazırlanan projenin uygulamasını Vakıflar İzmir Bölge Müdürlüğü sahiplendi. Geçen süre zarfında uzun uğraşlarla yapının rölöve, restitüsyon, restorasyon projelerini yapan Büyükşehir Belediyesi’nin hazırladığı projenin uygulamasına Vakıflar İzmir Bölge Müdürlüğü devam edecek.(+)
(+)
(+)

(+)
(+)
(+)
(+)
(+)
Misafir 946

1 yıl önce - Pts 17 Tem 2017, 23:01

Manisa Büyükşehir Belediyesi'ne Manisa'da bu tür tarihe yönelik çalışmalarında başarılar diliyorum üstelik sadece Manisa Merkez değil 17 ilçesiyle tüm Manisa'nın tarihine sahip çıkıyorlar ata yadigarı eserleri ayağa kaldırıyorlar ne mutlu cengiz başkana

tarzanlar
10 ay önce - Pts 04 Arl 2017, 16:25

Ulucamii’nin Silueti Gün Yüzüne Çıkıyor
Kentte birçok tarihi eserin restorasyonunu yaparak ayağa kaldıran Manisa Büyükşehir Belediyesi, Ulucamii çevresinde gerçekleştirdiği kamulaştırma çalışmalarıyla kentin kültür geçmişini gün yüzüne çıkarıyor.
Manisa’da tarihi yapıların önünün açılması için önemli çalışmalar yapan Manisa Büyükşehir Belediyesi, Ulucami ve çevresinin gün yüzüne çıkması konusunda çalışmalarına devam ediyor. 108 adet parselden oluşan 1.etap kamulaştırma çalışmalarında Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından 185 adet binanın kamulaştırması yapılarak yıkımı gerçekleştirildi. 2017 yılında başlatılan 2. etap kamulaştırma çalışmaları ise 64 adet parsel ve 120 adet binadan oluşmaktadır. Manisa Büyükşehir Belediyesi 2018 yılında tamamlamayı planladığı kamulaştırma çalışmalarıyla birlikte Ulucami’nin çevresindeki kültürel dokuyu ortaya çıkarmayı amaçlıyor.
Amacımız tarihi korumak ve gün yüzüne çıkarmak
Manisa’nın en önemli tarihi değerlerinden biri olan Ulucamii ve çevresindeki kültürel dokuyu korumanın herkesin görevi olduğuna dikkat çeken Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün,” Amacımız, Ulucami, Çukur Hamam, Darphane, Seyit Hoca Mescidi ve Vak Vak Tekkesi gibi tarihi yapıların önündeki çarpık yapılaşmalara set çekmek. Bu doğrultuda mevcut bölgede 2012 yılında başlattığımız ilk etap kamulaştırma çalışmalarında hak sahiplerine 12 milyon TL bedel ödedik. 2018 yılında tamamlamayı planladığımız 2. etap kamulaştırma çalışmalarına da yaklaşık 10 milyon TL bedel ödenecek” dedi.
Ulucami Manisa İçin Önemli Bir Değer
Kamulaştırma çalışmalarının ardından bölgedeki tarihi yapıya uygun çevre ve mimari uygulama projesinin start alacağını da sözlerine ekleyen Başkan Ergün,” Ulucamii ve çevresi Manisa için önemli tarihi ve kültürel değeri olan bir bölge. Bu yapıyı korumak, hepimizin görevi olmalıdır. Kamulaştırma çalışmalarının ardından bölgede gerçekleştireceğimiz çevre ve mimari uygulamasıyla hem Manisalı vatandaşlarımız, hem de kentimize dışarıdan gelen vatandaşlarımız için güzel bir sosyal alan kazandıracağız. Kültür ve Turizm Bakanlığı Kültür Varlıkları Müzeler Genel Müdürlüğü İzmir 2 Numaralı Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu Müdürlüğü tarafından onaylanan projemizin 2018 yılında da yapımına başlamayı planlıyoruz” dedi.(+)

(+)

(+)

(+)sayfa 13
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 111213
ANA SAYFA -> Diğer Şehirler