Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 4
Misafir 540

4 ay önce - Çrş 25 Ekm 2017, 13:08

İki yılda yapılacak deniliyor. Eğer maddi sıkıntılar yoksa daha kısa sürede bitirilebilir bir proje aslında.

körfezli4141
4 ay önce - Sal 14 Ksm 2017, 01:22TELEFERİKTE YER BELİRLENİYOR

Kartepe’nin çok uzun yıllardan beri hayali olan ve somut adımları atılan teleferikte yer belirlenmesi için birkaç gün içerisinde yetkililer Kocaeli’ye gelecek. Kartepe Belediyesi'nin ve ilimizin önemli projelerinden biri olacak olan teleferik projesinin birinci etap ihalesi geçtiğimiz ay yapılmış ve devir protokolleri imzalanmıştı. Projenin ilk aşamasında teleferik hattı ve2 istasyon, 2 tane 90 kişilik teleferik kabini 24 ay gibi bir sürede yapılıp hizmete açılacak. Ardından yüklenici firmanın insiyatifine bağlı olarak ikinci 24 ayda da turistik tesis restoran, mağaza ve konaklamaların yapımı gerçekleştirilecek. Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez ise ilk etabın tesisler ile birlikte 250 Milyon TL’ye mal olacağını dile getirdi.

İLK ETAP250 MİLYONA MAL OLACAK

Toplantı sonrası teleferik projesinde son durum ile ilgili bilgilendirmede bulunan Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez, “Teleferik projesi ile ilgili olarak ihale sürecinin ardından devir protokolleri imzalandı. bir kaç gün içinde yer belirlemeye gelecekler. İlk etabın üzerine ve çevresine yapılacak tesisler ile ilgili olarak 250 Milyon TL’lik bir maliyet bekliyoruz. İkinci etap için ise birinci etap başladıktan sonra ihaleyi gerçekleştireceğiz. Artık bu ihaleye de daha tecrübeli gireceğiz. İlk etabı 31 Aralık 2018 gibi bitirmeyi planlıyoruz. Kar bastırmadan İlk etapta ilerleme sağlamayı amaçlıyoruz” ifadelerine yer verdi.

FARKLI KURUMLARDAN GÖRÜŞ ALINDI

Hikmetiye-Derbent/Kuzu Yayla Mesire Alanı hattına karar verilerek, en uygun teleferik sistemi seçildi. Proje ihale aşamasına gelinceye kadar birçok kurum ve kuruluştan projeyle ilgili görüşlerin alınmasında titizlikle çalışılarak ve zorlu aşamalardan sonra ihale aşamasına gelindi. Teleferik Projesi, Hikmetiye-Derbent’ten Kuzu Yayla Mesire Alanı’na kadar 4 bin 960 metre uzunluğunda, çift yönlü üç halatlı, 90 kişilikli kabinlerden oluşacak. Kabinler 10 m/sn hızla yolcu taşımacılığı yapacak.

YAP İŞLET DEVRET MODELİ OLACAK

Orman ve Su İşleri Bakanlığı'ndan tüm izinleri alınan teleferik hattının ilk etabı olan Hikmetiye-Derbent Kuzu Yayla Mesire Alanı arasındaki 4 bin 960 metre hat ihaleyi alan firma tarafından 29 yılığına işletilecek. Yap-İşlet-Devret yöntemi ile yapılacak olan teleferik hat çift yönlü ve 3 halatlı olacak. Teleferik hattında 2 tane 90 kişilik kabinler kullanılacak.


Misafir 540

3 ay önce - Pts 04 Arl 2017, 13:30

Yer belirleme, imza aşaması ne zaman biticek merak ediyorum. Proje başlasın artıkMRT1977
3 hafta önce - Çrş 28 Şub 2018, 11:01Teleferik için yer teslimi yapıldı!


Kartepe’nin 50 yıllık hayali olan Teleferik Projesi’nin ihalesi sonrasında yer teslimi yapıldı. Yapılacak olan teleferik 2018 model son teknoloji ile hayata geçirilecek.
Kartepe Belediyesi’nin en önemli vizyon projelerinden biri olan Teleferik Projesi hızla ilerliyor.

SÜREÇ BİTTİ
Kartepe Belediyesi teknik ekibiyle birlikte, ihaleyi alan Valter Asansör yetkililerinin saha çalışmaları sona erdi. Gölcük Orman İşletme Müdürlüğü’nden yapılan yer tahsisi sonrasında süreç bitme noktasına geldi.

İLK KAZMA BAHARDA VURULACAK
Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez ve Valter Asansör Genel Müdürü Murat Ağcabağ arasında yapılan imza töreni sonrasında uygulama projesi belediye teknik ekibine teslim edildi. Bu süre zarfında resmi prosedürler tamamlandı. Mevsim şartlarının oluşması sonrasında bahar ayının başlangıcıyla birlikte projenin yapımına start verilecek.

500 BİN KİŞİ YARARLANACAK
Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez “Teleferik hizmetinden yılda 500 bin insanın yararlanacağını tahmin ediyoruz. Teleferik Projesimiz turizme büyük katkı verecektir. Ulusal ve uluslar arası alanda ilçemize gelen birçok insan olacaktır. Kartepemizde sadece kış turizmi yok, aynı zamanda yayla turizmi ve doğa turizmi de var. Teleferik Projesi sadece yolcu taşıma anlamında değil, çevresinde otel ve benzeri yatırımlar da olacak. Hem Kartepe’nin güzellikleri
olacak, hem de yayla turizmi olacak. Kartepe’deki teleferikte diğerlerinden farklı olarak dört mevsim ve fiziksel olarak göl ve deniz manzarası da misafirlerimizi ağırlayacak” açıklamasında bulundu.
Alıntı:
özgürkocaeli gazetesi


serkan çınar
3 hafta önce - Çrş 28 Şub 2018, 13:35

Güzel bir gelişme umarım en kısa zamanda bitersayfa 4
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> ULAŞIM - Marmara