Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 7
Misafir 0f8

10 ay önce - Pts 04 Arl 2017, 12:22

Bu konu ile ilgili bakan Numan Kurtulmuş son Şeb-i Arus toplantısında bir açıklama yaptı, "Konya'dan başka hiçbir yerde Şeb-i Arus törenleri yapmayacağız!"

Evet bence bu açıklama gayet de gelen turist sayısınız arttırır nitelikte. Adam İstanbul'da ya da Ankara'da ama Konya'ya gelmeden o havayı tatmayı umuyor... Yahu bunu nasıl becereceksin?

Mevlana Müzesi Türkiye'nin en çok ziyaret edilen müzesi ve bu daha da katlanarak devam edecek inşallah...


Hasan Yılmazcan
8 ay önce - Cum 19 Oca 2018, 14:50Karaman Ahmet
8 ay önce - Pts 22 Oca 2018, 04:08

Konyada turist sayisinin artirilmasi icin, Mevlana Türbesi, Selimiye camisi ve Yusufaga kütüphanesi üclüsüyle Bedesten carsisi, Aziziye camisi ve Kapu Camisi arasinda set gibi duran ucube Mevlana carsisini yikmak ve yukarida saydigim tarihi miraslarimizi birlestirmek yeterli olur.

Hatta yikilan Mevlana carsisinin yerinede cevredeki tarihi eserlere ve Bedesten carsisina uygun bir kültür carsi koridoru yapilabilir. Burada yapilacak yapilardan teki tramvay yapiminda Selimiye camisi ve Yusuf Aga kütüphanesi yaninda kalintilarina raslanan Mevlana hamaminin aslina uygun insaasi olmali.

Diger yapilarsa cevredeki tarihi yapilarin manevi ruhunu güclendirecek, Mevlanaya gönül vermis gönüllülerin canlandiracagi dergahlar olsa, birisinde mesnevi sohbetleri yapan Mevlevi dervişleri, diğerinde ney taksimleri icra eden neyzenler, diğerinde tefsir, birisinde şiir ziyafeti, bir diğerinde siyer, bir başkasında tarih sohbetleri yapan gönül erleri olsa, inanın Mevlana Türbesini, Selimiye Camisini ve Yusufaga Kütüphanesini Bedesten Carsisiyla, Aziziye Camisiyle ve Kapu Camisiyle birlestiren bu noktada çok daha farklı bir mana iklimi meydana getirilebilir.Halit Çamlıbel
7 ay önce - Pts 26 Şub 2018, 04:50

UMRE TURİZMİ
Türk insanı eski yıllara göre daha fazla umreye gidiyor.

Bence umreye götürecek yurt içi firmalarla anlaşılabilir. Önce Konya'ya gelinir, 1-2 gün burada kalınır ve Konya havaalanından umreye gönderilebilir


Misafir e98

7 ay önce - Pts 26 Şub 2018, 11:00

Ben konyaya gittim ama umreye giderken bidaha niye gidiyim çok saçma bi düşünce

Misafir 2f6

7 ay önce - Pts 26 Şub 2018, 11:03

konyaya turist sayisi artmaz sebebi cok tutucu il olmasiMisafir 1e5

7 ay önce - Pts 26 Şub 2018, 11:27

Konya zaten turizm şehri, yıllık 2.5 Milton yerli ve yabancı turist ziyaret ediyor. Türkiye'de ilk 10 sırada.

Ancak Konya'nın potansiyeli düşünüldüğünde 2.5 milyon devede kulak bile değil. Konya'nın 40 milyon turist potansiyeli var. Bunlar aktif hale getirilip harekete geçirilmesi gerekir.

Birkaçını yazayım.
1- Selçuklu Sultanları Anıt Mezarı
2- Akyokuş tepesine yoluna Devasa Alaaddin Keykubat Heykeli, İsa heykeli gibi
3 - Beyşehir Gençlik Kampı ve Su Sporları
bunun gibi geri sayfalarda bir sürü projeler belirtilmiş. Bu projeler aktif hale getirilse 40 milyon turist rakamına fazlasıyla ulaşır.

GERİ SAYFALARI OKUYUN


Misafir a7a

7 ay önce - Pts 26 Şub 2018, 11:27

Ondan mı Konya ne olursan ol yine gel diyen Mevlana diyarı olmuş, ondan mı Topkapı Saray'ından sonra en çok ziyaret edilen yer Mevlana Müzesi olmuş.Yorum yazarken biraz düşünün de öyle yazın bari.Çıkarın şu at gözlüklerinizi, biraz mantıklı düşünmeye çalışın tutuculuk öyle değil, tutuculuk düşünmeden,araştırmadan gerçeklerden bihaber uzak canının istediği gibi konuşmaktır.

42 ÖNDER FAHRİ

7 ay önce - Pts 26 Şub 2018, 11:29

Konya ülkenin en modern şehridir. Her sene milyonlarca yerli yabancı turist zaten geliyor ve her geçen gün hızla da artıyor bu sayı. Konya teröristlere, pislik peşinde koşanlara, alkol, uyuşturucu ve fuhuş peşinde koşanlara müsaade etmez. Onun için bu pislikleri yapmak isteyen pisliklerin Konyayı tutucu olarak göstermeye çalışmaları gayet normaldir.

Misafir 047

7 ay önce - Pts 26 Şub 2018, 11:49

İşte yukarıda bahsedilen şey de bu. Fuhuş, alkol ve uyuşturucuyu rezilliklerini eğlence olarak gören, turizmi bu rezillikleri yapmak zanneden ve bunu yapacak yer arayan, yapamayınca da tutucu olarak lanse etmeye çalışanlar bunlar. Dünyadaki herkesin kendileri gibi rezillik peşinde koştuğunu sanmak, kafasını devekuşu misali kuma gömmek kadar akılsızca bir şey olamaz. Halbuki dünyada, namusuyla dünyayı gezmek isteyen, bu rezil tiplerden kat kat fazlası namuslu ve maneviyatlı insanlar çoğunlukta.sayfa 7
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET