Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Eskişehir - Sivrihisar - Zey Köyü
« önceki   123 ... 495051 ... 545556   sonraki »

ANA SAYFA -> ESKİŞEHİR
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 50
sengulb

1 yıl önce - Pts 04 Arl 2017, 11:05

Allah rahmet eylesin:((

muratmuratçelik

9 ay önce - Prş 15 Mar 2018, 00:53

Fecebook ta "Zey Köyünden Gelip Geçenler" diye bir sayfa hazırlanmış. Zey Köyü ile öyle veya böyle bir şekilde ilgisi olanların ilgisini çekebilir.
https://www.facebook.com/search/top/?q=zey%20k%C3 ...C3%A7enler

muratmuratçelik

5 ay önce - Pzr 15 Tem 2018, 23:34

Hafta sonu yine ZEY i ziyaret ettik. Bu gidişimde uzun süredir gitmek isteyip te gidemediğim "KALE" mevkiine gittim. Gitmeden önce köyümüzün ihtiyarları ile bölge hakkında görüştüm. 1960 yıllara kadar mezarlık (maşatlık) hala ayakta imiş. Bu yıllarda köyün camisinin yapımında kullanılmak üzere oranın taşları alınmış. Şu anda mezarlığın olduğu yer bir yonca tarlası. Zaman içerisinde köyün yapılarında bahçe duvarlarında kullanılmak üzere bölgeden çok miktarda eskiye ait taş alınmış. Doğanın ve define avcılarının tahribatı da bunun üzerine eklenince gözle görülür bir şey kalmamış gibi. Ancak hala tarlalarda yüzeyde tuğla parçaları vs rahatlıkla bulunabilmekte. Ayrıca yakın zamanda işlevi bilinmeyen bir kuyu bulunmuş. Onun kapak taşını fotoğraflayabildim. Öyle tahmin ediyorum ki arkeologlar kapsamlı bir araştırma yapabilse çok daha fazla detaya ulaşılabilir. Şu anda bile kuyu kazarken veya toprağı işlerken bile büyük küp parçaları vb. nesneye rastlanılabiliyor. "Kale" bölgesi ile ilgili bazı fotoğrafları buradan sizlerle paylaşmak istiyorum.

muratmuratçelik

5 ay önce - Sal 17 Tem 2018, 00:16

ZEY in tarihi ve yeraltı varlıklarının yanısıra yerüstü varlıkları da oldukça zengin. Bu sene özellikle zerdali ve kayısı ağaçları çok bol ürün vermişler. Hatta bir çok ağacın dalları meyvelerin bolluğu sebebiyle kırılmış. Bir akrabamızın bahçesindeki kayısı ağacı.

eses_65
5 ay önce - Sal 17 Tem 2018, 00:18

Bu sene gerçekten ağaçlarda meyve bol. Sanırım kış yumuşak geçince böyle oldu.

sayfa 50
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 495051 ... 545556   sonraki »
ANA SAYFA -> ESKİŞEHİR