Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Tahincioğlu Erkekler Basketbol Süper Ligi 2017-18 Sezonu
« önceki   123 ... 484950 ... 555657   sonraki »

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 49
Haldun Turan

1 hafta önce - Pzr 03 Arl 2017, 20:33

Beşiktaş - Efes maçında ilk yarıyı Beşiktaş 33-31 önde kapattı.

naims1
1 hafta önce - Pzr 03 Arl 2017, 20:43

Alıntı:
Cenk en çok ceza alan takım Karşıyakadır diyen bunu kaynaklarıyla ispat edecek

Bunu ben söylüyorum bir basketbolsever olarak, nerdeyse ömrüm basketbolla geçti, Abdi ipekçi spor salonunda canlı seyrettiğim maç sayısını hatırlamadığım gibi izlemediğim Avrupa takımı kalmamıştır , basket ligi maçları ve euroleague izleyeyim diye Digitürkplay alırım her sene ayrıca fanatik değilim basketbolu oyun olarak severim, iyi basketbol oynayan ve geleceğe dönük basketbolumuzu büyütmeye dair vizyonu olan her takıma sempatiyle bakarım, tofaşın efsane ve şampiyon olduğu david riverslı kadronun Koraç kupası finalinde Aris karşısında yunanistanda alınan avantajlı skordan sonra bursa daki rövanşta sayı avantajını koruyamayıp şampiyonluğu kaçırmasından sonra gözyaşlarımı tutamadığımı bilirim oysa ben ne bursalı nede tofaş taraftarı değildim ama belki de en önemlisi basketbol taraftarıyımdı.

Bugüne gelirsek Karşıyaka maçlarında Maselef böyle bir durum var bu sezon için Karşıyaka şu ana kadar kaç maç seyircisiz oynadı mesela ve sezon sonuna kadarda kaç maç olur bu sayı ben tahmin edemiyorum hele ciddi maçlar gelsin görürüz

Ayrıca salon isminin Atatürk olmasıyla ne alakası var oda anlaşılabilir şey değil, bugün Trabzon'daki salon ismi Atatürk olsaydı yaptığımız yorum değişecek miydi, hayır

Trabzonda evinde oynadığı maçlarda zannettiğiniz kadar az olay olmuyor değil, trabzon yönetimin bu konuda bişey yapması lazım acilen yoksa takım küme düşer, zaten para sıkıntısı var birde taraftar desteğinden mahrum kalırsa ki ceza kapıda bugün yaşananlardan sonra takım ligde kalmakta zorlanabilir, basketbolsever olarak bunun olmasını istemem şahsen.

Bugün salon boşaltıldıktan sonra maçın devamını izlemedim çünkü izleme zevki ve isteği bırakmadılar oysa maç ne güzel başlamıştı, havamız kaçtı çünkü görüntüler çok çirkindi hele o oyunculara saldırma görüntüleri eskiden bolca yunanistanda olurdu,beğenmediğimiz Yunan ve bulgarlar medenileşti biz hala medenileşemedik.

Hep söylediğim şeyi tekrarlıyacağım, bir fenerli olarak onuda katarak söylüyorum bunu, fanatik ve maçlara olay çıkarmak için gelen seyirci grupları arasında bir fark yoktur hepsi aynı boktur, basketbolu seyretmek için gelen ve olaylara karışmayan taraftarları tenzih ederim onlara saygım sonsuzdur

Haldun gördüğüm kadarıyla sende benim gibi çok iyi bir basketbolseversin ama aşırı fanatiklik görüyorum sende ve bazen yorumların aşırıya kaçabiliyor umarım bu yorumlarıma kızmaz, forumdaş arkadaşın eleştirisi olarak görürsen sevinirim

Saygılar

En son naims1 tarafından Pzr 03 Arl 2017, 21:03 tarihinde değiştirildi, toplamda 4 kere değiştirildi

alper23

1 hafta önce - Pzr 03 Arl 2017, 20:57

Beşiktaş 3.çeyreğide 52-49 önde geçti darısı maç sonuna insaallah.

alper23

1 hafta önce - Pzr 03 Arl 2017, 21:27

Tebrikler karakartalım, Akatlarda 67-64 Anadolu Efesi mağlup etmeyi başardık.

alperenfatih
1 hafta önce - Pzr 03 Arl 2017, 21:33

Son hücumda Beşiktaş, taktik faulu yapamadı, iki kere Efes'e üçlük şansı verdi ama Efes atamayınca maçı uzatmaya götürmeden kazandı.

Cengizhan Tuğrul
1 hafta önce - Pzr 03 Arl 2017, 22:39
Dokuzuncu haftanın sonuçları,sıralama ve gelecek hafta programı

DEMİR İNŞAAT BÜYÜKÇEKMECE = 72-79 = ESKİŞEHİR BASKET
MURATBEY UŞAK = 67-75 = GAZİANTEP BASKETBOL
İSTANBUL BBSK = 75-72 = DARÜŞŞAFAKA BASKETBOL
TOFAŞ = 97-90 = GALATASARAY ODEABANK
SAKARYA BÜYÜKŞEHİR BASKETBOL = 81-76 = BANVİT
TRABZONSPOR = 90-119 = FENERBAHÇE DOĞUŞ
YEŞİLGİRESUN BELEDİYESPOR = 94-79 = PINAR KARŞIYAKA
BEŞİKTAŞ SOMPO JAPAN = 67-64 = ANADOLU EFES

1-TOFAŞ = 9/0
2-FENERBAHÇE DOĞUŞ = 7/2
3-BEŞİKTAŞ SOMPO JAPAN = 7/2
4-ESKİŞEHİR BASKET = 6/3
5-ANADOLU EFES = 6/3
6-DARÜŞŞAFAKA BASKETBOL = 5/4
7-SAKARYA BÜYÜKŞEHİR BASKETBOL = 5/4
8-GALATASARAY ODEABANK = 4/5
9-BANVİT = 4/5
10-İSTANBUL BBSK = 4/5
11-YEŞİLGİRESUN BELEDİYESPOR = 4/5
12-TRABZONSPOR = 3/6
13-DEMİR İNŞAAT BÜYÜKÇEKMECE = 3/6
14-PINAR KARŞIYAKA = 2/7
15-GAZİANTEP BASKETBOL = 2/7
16-MURATBEY UŞAK = 1/8

GALATASARAY ODEABANK - MURATBEY UŞAK
DARÜŞŞAFAKA BASKETBOL - DEMİR İNŞAAT BÜYÜKÇEKMECE
GAZİANTEP BASKETBOL - BEŞİKTAŞ SOMPO JAPAN
PINAR KARŞIYAKA - TOFAŞ
ESKİŞEHİR BASKET - TRABZONSPOR
BANVİT - İSTANBUL BBSK
FENERBAHÇE DOĞUŞ - YEŞİLGİRESUN BELEDİYESPOR
ANADOLU EFES - SAKARYA BÜYÜKŞEHİR BASKETBOL

Haldun Turan

1 hafta önce - Pts 04 Arl 2017, 00:00

Alıntı:
Hiçbir şekilde Fenerbahçe nefretimden kaynaklı kullanmadım o kelimeyi.

Tamam Cihan inanıyorum sana.

Naim bey ben yaşım gereği o dediğiniz zamanları çok iyi hatırlıyorum

David Rivers'lı Tofaş'ın Efes hegomanyasını kırdığı arka arkaya 2 şampiyonluğuna nasıl sevindiysem sonra bir anda amatöre dönüyoruz kararını almalarını da aynı derece kınamıştım.

Efes'in Koraç şampiyonluğuna sevinirken ondan önce 1 basketle Yunan takımına kaptırdığı kupaya da kahrolmuştum.

Fenerbahçe'nin Dream Team diye tabir edilen takımını da çok iyi biliyorum.

Yıllarca Karşıyakanın maçlarına gittim defalarca bunu yazdım ama eski Atatürk Spor Salonu varken.

Tuborg da geldi sonra onlarında maçlarına gittim.

Ama ben Fenerbahçeliyim ve benim için her zaman Fenerbahçe önde gelir şu anda olduğu gibi.

Amatör olarak basketbol oynadım 2.mahalli küme de oynadım parke salonlarda maçlara çıkma zevkini İzmirde yaşadım.

Durduk yere asla tepki göstermedim bu sitede ama bunun için zemin hazırlayanları görünce işte o zaman sessiz kalmıyorum olay budur.

Ayrıca spora futbol olarak bakan ve futbol fanatiği olarak yaşayıp bu başlıklarda basketboldan ahkam kesmeye kalkanların bana saçma sapan gelen mantıksız tutarsız açıklamalarına ise hiç tahammülüm yok.

Birde Fenerbahçe Euroleague'de şampiyon olduktan sonra aldığımız her yenilgide lig ve Euroleague dahil insanlıktan çıkarcasına mikropça yazan kıskançlığın pençelerinde kıvranan kendi takımlarının halini görmeyip Fenerbahçe yenildiğinde ortaya çıkan fırsatçılara ise hiç hoş bakamam

Benden bunu sizde beklemeyin Naim bey.

Duygusal tepkilerim olabilir fanatikçe olabilir ama bunun da nedenlerini açıkladım.

Trabzon'da maçın baş hakeminin kadın olduğu bir ortamda maçın başlarında a.... ko.uğumun Fenerbahçesi diye nakarat eşliğinde yapılan tezahüratdan sonra NTV Spor sesi kısmak zorunda kaldı.

Herşey o zaman başladı.

Maçın provoke edildiğini biletsiz holiganların salona alındığını basket dergisinin sitesinde bazı üyeler yazmış.

Adamlar Trabzonlu maça girmeye çalışan efendi kesimden birileri.Güvenlik önlemlerinin de yetersiz kaldığını dedim basketbol dergisinin sitesinde.

Kadına saygısı olmayan çocuğa saygısı olmayan bir holiganlık yaşandı maalesef.

Daha hafta arası Karşıyaka maçı için oyuncularına paralarını zamanında ödemediler diye Trabzon İzmirde maça çıkmayacakdı az daha biz gelmiş burada neyi konuşuyoruz.

Beşiktaş'ın Efes'i yendiği maçı Fenerbahçe-Kasımpaşa maçı yüzünden izleyemedim adam gibi.

Evde Digitürk var ama kumandadan bazen bakıyordum.

Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi takımlarından Anadolu Efes’te Ricky Ledo’nun lig lisansı iptal edildi.

Şu anda kadrosunda Edo Muric (Lig lisansı yok), Ricky Ledo, Josh Adams, Derrick Brown, Brock Motum, Krunoslav Simon, Goran Dragic, Errick McCollum, Bryant Dunston ve Vladimir Stimac’ı bulunduran Efes, 8 yabancıya lig lisansı çıkartabildiği için Ricky Ledo’nun lisansını iptal etti.

Sloven oyuncunun yerine ligde Zoran Dragic görev alacak.

drummer man Cihan
1 hafta önce - Pts 04 Arl 2017, 01:20

İnsanların böyle ayrışması çok tehlikeli. Ben 2010-2011’de Trabzon’da 3-2 kazandığımız maçtan önce Fenerbahçe taraftarıyla aynı yerde beraber iftar yapıp maça giden taraftarları hatırlıyorum. Trabzonspor ve Fenerbahçe o dönem dost değildi yine arası açıktı iki tarafın da ama olay yoktu düşmanlık yoktu Trabzon’da beraber iftar yapıp maça gidilebiliyordu. Keşke yine aynı noktaya gelinebilse. Bu sürtüşmeler en azından başka branşlara taşınmasa...

Sırf bu olaylar yüzünden kimse “Trabzon’a bu salon bile fazla “ demesin. O salon sadece basketbola hizmet etmiyor. Konser gibi organizasyonlara da ev sahipliği yapıyor. Trabzon’da çok güzel bir basketbol kitlesi var, umarım kaybolmaz. Daha iki buçuk yıl önce bu salonda Trabzonspor Avrupa finali oynadı. Aynı sezon ligde yarı final oynadık.

HalitA
6 gün önce - Pts 04 Arl 2017, 09:31

Alıntı:
İnsanların böyle ayrışması çok tehlikeli. Ben 2010-2011’de Trabzon’da 3-2 kazandığımız maçtan önce Fenerbahçe taraftarıyla aynı yerde beraber iftar yapıp maça giden taraftarları hatırlıyorum. Trabzonspor ve Fenerbahçe o dönem dost değildi yine arası açıktı iki tarafın da ama olay yoktu düşmanlık yoktu Trabzon’da beraber iftar yapıp maça gidilebiliyordu. Keşke yine aynı noktaya gelinebilse. Bu sürtüşmeler en azından başka branşlara taşınmasa...

Sırf bu olaylar yüzünden kimse “Trabzon’a bu salon bile fazla “ demesin. O salon sadece basketbola hizmet etmiyor. Konser gibi organizasyonlara da ev sahipliği yapıyor. Trabzon’da çok güzel bir basketbol kitlesi var, umarım kaybolmaz. Daha iki buçuk yıl önce bu salonda Trabzonspor Avrupa finali oynadı. Aynı sezon ligde yarı final oynadık.

Bakın buradaki sorunun kaynağı Trabzonspor'un "Fenerbahçe düşmanlığı" ile ayakta kalma, birlik olma yaklaşımı. Bu ortak düşman yaratma ve ona düşmanlıkla birlik olma stratejisi çok uzadı. Trabzon'un artık bunu aşması gerekiyor. Herkesten çok kendisine zararı var.

Bütün samimiyetimle söylüyorum Fenerbahçe camia olarak; Trabzonspor'un yaptığı ölçüde düşmanlık yapsa, kısasa kısas dese ortaya çıkacak tablo hiç sevimli olmayacak.

Fenerbahçe bu kadar büyük camia olmasına (dolayısıyla "kontrol edilemeyen taşkınlıklar yapan güruhu" daha kalabalık olmasına) rağmen bu olaylarla gündeme gelmiyor.

Bu düşmanlığın bitmesi için adım atması gereken taraf belli. Trabzon'ludur dedik tezcanlıdır dedik, öfkesi çabuk kabarır dedik ama böyle 10 sene süren bitmeyen öfke olmaz ki güzel kardeşim

Bu taşkınlıkların diğer branşlara yansımamasının yolu nispeten daha kolay. Basket maçının biletini 50 TL yapacaksın ve malum grupları salona sokmayacaksın.
Çok özel bir intikam gündemi filan olmazsa bu olayları çıkaran futbol hooliganları bu paraya kıyıp vermezler diye düşünüyorum.

Recep ALKAN
6 gün önce - Pts 04 Arl 2017, 09:37

HalitA

Hayatınızda 20 sene çalışıp kazandığınız parayı göz göre göre çaldırıp, çalan kişi de yine gözünüzün önünde aklanıp, aynı mahallenizde sırıta sırıta yaşamıyorsa bu konular hakkında yorum yapmaktan uzak durun derim.

Alıntı:
Bütün samimiyetimle söylüyorum Fenerbahçe camia olarak; Trabzonspor'un yaptığı ölçüde düşmanlık yapsa, kısasa kısas dese ortaya çıkacak tablo hiç sevimli olmayacak.

Böyle şeyler yazmayı pek istemem ama, ortada bize karşılık veren kimse yok diye bu şekil davranmıyoruz, bilinsin.

sayfa 49
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 484950 ... 555657   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET