Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Sivas - Eğri Köprü
« önceki   12345678910

ANA SAYFA -> Diğer Şehirler
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 10
Misafir 142

7 ay önce - Prş 27 Nis 2017, 20:12

Sağolun çok işime yaradı

Akgün5880
4 ay önce - Cum 21 Tem 2017, 21:14

Irmak ve Köprü Fazla Gibi

Son yıllarda SİVAS sevgisi sınır tanımıyor. Zor olan imar izni konusunda bazı maharetli isimler sıra dahi beklemezken, deniz olmayan şehirde su kenarları ise gözde mekan sayılmaya başlanıyor.

Özellikle KIZILIRMAK kenarları gözde alan sayılıp nerdeyse ırmağa sıfır inşaat ruhsatları verilirken, anlı şanlı şehir sevdalısı pek çok insanın köprü üzerine veya ırmak üzerine de inşaat yapmaları ümit ediliyor.

Eğri Köprü´nün çok eğri olmasının göz zevkini bozduğunu belirten bazı müteahhitler, bu eğriliğin şehre yakışmadığını ve derhal bu Eğri Köprü´nün ortadan kaldırılarak yerine yüksek katlı binalar yapılarak halkın hizmetine sunulması gerektiğini dile getiriyorlar.

Halkın deniz görmeye ihtiyacı olduğunu da dile getiren pek çok Sivas sevdalısı, KIZILIRMAK´ın bir iç ırmak haline dönüştürülüp şahsileştirilmesinin de gerekli olduğunu ifade ediyorlar.

Daha olmazsa gelişmiş teknoloji ile ırmağın ortadan kaldırılabileceğini dile getiren pek çok tüccar, burasının halka hizmet için önemli olabileceği, hatta ırmak yatağının komple imara açılarak, şehrin abad edilebileceğini ısrarla dile getiriyorlar.

- Haber-
http://www.sivaspostasi.com.tr/mobilHaberDetay.aspx?id=4519


Fatih C1
1 hafta önce - Pzr 03 Arl 2017, 19:09


(+)
sayfa 10
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> Diğer Şehirler