Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 200
Misafir e89

3 hafta önce - Çrş 22 Ksm 2017, 21:13

Mrb Ben Bi Şeyler Duydum Doğrumu Acaba yeni hastane Tokin konutların Oraya Gelecekmisin Yerine Fln bakmışlar varmi Öyle Birşey Sizce

Misafir 006

3 hafta önce - Pzr 26 Ksm 2017, 23:06

RANT TEZGAHI 2013’TE KURULDU

Bu tezgahın içinde Kabakdere’de var, Baltok projesi de… Eski Başkanın danışmanları Mehmet Ali Ergin de var, Caner Bingöl de…. Sarıgül’ler de var, futbolcular da… 2013 yılında bu imar rantını bozacak, müdahale edecek tek bir isim var… O da Başkan Kafaoğlu… Sayın Başkan; bu dosyaya el at, Balıkesir’in birilerine peşkeş çekilmesinin önüne geç….

ARSALAR DÜPEDÜZ PEŞKEŞ ÇEKİLDİ
Kabakdere’de ve Baltok projesinde çevrilen tezgahları 2014 yılından beri yazıyoruz. Defalarca manşetlerimize taşıdık. Bu rantı ve peşkeşi görmezden gelen yapı görevi bıraktı. Gitmesine gittiler ama bıraktıkları enkaz Balıkesirlilerin sırtına yük olarak kaldı. Başkan Zekai Kafaoğlu’nun önünde tarihi bir fırsat var. Kabakdere’de ve Baltok projesinde yapılan tezgahı bozabilir ve yeni rantların önüne geçebilir.

TEZGAHI DANIŞMANLAR KURMUŞ
Hatırlayın; Geçtiğimiz yıllarda Kayseri’li işadamlarının, Urfa’lı şirketlerin, hatta milli futbolcuların bile buralardan arsa topladığını yazmıştık. Adamların ufku o kadar açıkmış ki; daha ortada Kabakdere mevzusu ve Baltok projesi yokken arsa toplamaya başlamışlar. Hatta yerin değerleneceğinden o kadar eminmişler ki trilyonları dağ başındaki arsalara gömmüşler… Bu adamların nereden haberi oldu diye merak edebilirsiniz… Mehmet Ali ve Caner kurduğu oyundan, elbette ki dostlarının haberi olacak…

Eski Başkanın danışmanlığını yürüten Mehmet Ali Ergin ve Caner Bingöl biletlerinin kesileceğinin haberini duyunca soluğu Ankara’da aldı. Yeni Başkan Zekai Kafaoğlu’nun Ankara ile tehdit etmeye kalkan bu ikili oradan eli boş döndü. Çünkü Ankara’nın ve Reis Erdoğan’ın kurulan bütün kumpastan bilgisi oldu…

KAFAOĞLU’NA TARİHİ FIRSAT
Başkan Zekai Kafaoğlu’nun Büyükşehir koltuğuna oturması RANTseverlerin keyfini kaçırdı. Eski Başkanı yalan yanlış bilgilerle kirli ilişkiler içine sokan danışmanlar, başkanı pasifize etikten sonra peşkeş düğmesine bastı. Birdenbire zenginleşen tayfanın içinde müdüründen, daire başkanına, danışmanından, çalışanına herkes yer aldı.

Eski Başkanın istifasıyla birlikte başlayan bu yeni dönem ve kritik süreçte Kafaoğlu’na büyük işler düşüyor. Başkan Zekai Kafaoğlu’nun ivedilikle Kabakdere ve Baltok dosyasına el atması gerekli. Orada dönen dolapları göremez ve herkesin yaptığı yanına kar kalırsa kaybeden her zamanki gibi Balıkesir olur….


VAY BE..
NELER OLUYORMUŞ?
Yerel gazetede çıkan yeni haber..


ahmet sert
2 hafta önce - Sal 28 Ksm 2017, 17:13


(+)


Beldekent civarında belediye ekipleri yol çalışması yapıyorlardı.Recep ALKAN
2 hafta önce - Sal 28 Ksm 2017, 17:16

Abi, bugün o yolda çok büyük kaza vardı.
Saat 13:30 gibi geçtim.
İzmir istikametine giden tır, direkleri devirip bursa yoluna geçmiş.

Allah korumuş, sanırım başka araca çarpmamış.
ekipler, çekiciler falan bayağı karışıktı oralar.


Alp Serter

2 hafta önce - Sal 28 Ksm 2017, 17:23
İstanbul-İzmir otobanının geçtiği yer değerleniyor


Gayrimenkul alacakların acele etmeleri gerektiğini belirten Realty World Elfi Gayrimenkul brokerı Özkan Aydemir, Bursa’nın gelecek vadeden bir şehir olduğu için fiyatlarının yukarı doğru seyredeceğini söyledi.

İstanbul-İzmir otobanının sadece Bursa’ya değil, diğer illere de değer kattığını belirten Aydemir, “Balıkesir, son yıllarda büyük bir atılım gerçekleştirdi. Önümüzdeki 3 yıl içerisinde, şu andaki büyümesinin 4 katı daha hızlı büyüyeceğini düşünmekteyiz. Çünkü İstanbul-İzmir otobanının 2018 yılı sonunda tamamlanması hedefleniyor. Çanakkale yolunun da yapılmasıyla birlikte, Balıkesir Ege ile Marmara bölgesinin kesişim noktası haline gelecek. Şu anda çok büyük bir otel zinciri ve alışveriş merkezi inşaat çalışmalarına başladı. Türkiye’nin güçlü firmalarından bir tanesi de fabrika kurmayı hedefliyor. Tabii ki bunlar da Balıkesir’in gelişmesinde ve büyümesinde büyük katkı sağlayacaktır. Turizm koridorunun da Balıkesir’in üzerinde olması ayrı bir değer katmaktadır” ifadelerini kullandı.

KAYNAK: http://www.milliyet.com.tr/bursa-da-gayrimenkul-f ...r-2430407/


ahmet sert
2 hafta önce - Sal 28 Ksm 2017, 17:43

Alıntı:
Abi, bugün o yolda çok büyük kaza vardı.
Saat 13:30 gibi geçtim.
İzmir istikametine giden tır, direkleri devirip bursa yoluna geçmiş.

Allah korumuş, sanırım başka araca çarpmamış.
ekipler, çekiciler falan bayağı karışıktı oralar.

Doğrudur, benim geçtiğimde saat 14.30 civarlarıydı.Kazalı araç falan görmedim, muhtemelen kaldırmışlardı, ama polisler vardı, demek ki sebebi buymuş.Erdal Düven

2 hafta önce - Sal 28 Ksm 2017, 21:22


(+)


İşte bugünkü kaza sonucu güney çevre yolu elektrik
direklerinin durumu bu oluşan kazalar ile ilgili bimer başvuruma verilen cevapta elektronik uyarı hız yavaşlatma korkuluk bariyerleri konulmasını istemiştim ve önerimi olumlu bulduklarını durumu düzeltme çalışmalarının başlayacağını yapmışlardı bekleyip göreceğiz bakalım şehir merkezindeson bir haftada 15 Temmuz şehitleri köprülü kavşağı ve bugünkü çevre yolundaki kazanın görüntülerinide göndereceğim yetkililere ve bimere bu konuda aciliyet isteyeceğim umarım hızlı bir şekilde gerekenler yapılır.


(+)


Erdal Düven

2 hafta önce - Pzr 03 Arl 2017, 12:16
Gizlenen baz istasyonları


Bu arada soranlar olabilir diye yazıyorum İzmir yolu caddesi flash halı sahaya gelmeden demiryolu üst geçiti nin olduğu yere büyük bir direk dikildi ve üzerinde Büyükşehir Belediyesi logolu bir totem tabela var tabikide bu bir aldatmaca her zamanki gibi Büyükşehir Belediyesi bu yeri vodafone kiralamış ve buraya baz istasyonu kuruldu bir diğerini ise Atatürk Mahallesi çay Deresinde bulunan yıkılan evlerin oraya yapacaklar yani halktan gizli gizli kuleleri dikiyorlar anlayacağınız bakalım bu işinde sonu nereye varacak?

Bir yanda İletişim için çok gerekli olan bu istasyonlar
Diğer yanda insan sağlığı

İşin bu boyutunu pekte önemsemiyor nedense?


En son Erdal Düven tarafından Pzr 03 Arl 2017, 13:37 tarihinde değiştirildi, toplamda 3 kere değiştirildi


Misafir bc2

2 hafta önce - Pzr 03 Arl 2017, 13:28

Flash hali sahanin orda 2 tane var biri buyuksehir bld yazan kule digeri bjk futbol okullari yazan kule

Alp Serter

6 saat önce - 13:09 (bugün)
Balıkesir yıllık konut fiyat artışında Kasım ayında da Türkiye birincisi


Türkiye İş Bankası'nın desteği ile hazırlanan "REIDIN-GYODER Yeni Konut Fiyat Endeksi" ve "REIDIN Emlak Endeksi" kasım ayı sonuçları açıklandı.

Türkiye genelinde 68 ili kapsayan REIDIN Emlak Endeksi sonuçlarına göre ise kasımda bir önceki aya göre yüzde 0,89, geçen yılın aynı dönemine göre ise yüzde 11,98 artış gerçekleşti.

Yıllık artış oranları değerlendirildiğinde, kasım ayında satılık konut fiyatlarının en çok yükseldiği ilk 5 il Balıkesir (yüzde 26,86), Bursa (yüzde 26,31), Edirne (yüzde 25,97), Giresun (yüzde 25,07) ve Aksaray (yüzde 22,83) olarak sıralandı.

Kirada en yüksek aylık artış Kilis'te

Türkiye Kiralık Konut Fiyat Endeksi'nde ise kasım ayında bir önceki aya göre yüzde 0,46, geçen yılın aynı dönemine göre ise yüzde 6,66 artış gerçekleşti. Kasım ayında metrekare başına konut kira değerleri yüzde 2 artan Kilis, kiraların en çok yükseldiği şehir oldu. Aynı dönemde konut kira değerlerinin en çok azaldığı şehir ise yüzde 2,05 ile Kütahya oldu.

Kiralık konut fiyatlarının yıllık bazda en çok yükseldiği 5 şehir ise sırasıyla Aydın (yüzde 22,69), Kırklareli (yüzde 20,79), Zonguldak (yüzde 20,72), Yozgat (yüzde 19,59), Edirne (yüzde 19,33) olarak gerçekleşti.

KAYNAK: http://www.bloomberght.com/haberler/haber/2079402 ...0-89-arttisayfa 200
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET