Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 200
Alp Serter

10 ay önce - Sal 28 Ksm 2017, 17:23
İstanbul-İzmir otobanının geçtiği yer değerleniyor


Gayrimenkul alacakların acele etmeleri gerektiğini belirten Realty World Elfi Gayrimenkul brokerı Özkan Aydemir, Bursa’nın gelecek vadeden bir şehir olduğu için fiyatlarının yukarı doğru seyredeceğini söyledi.

İstanbul-İzmir otobanının sadece Bursa’ya değil, diğer illere de değer kattığını belirten Aydemir, “Balıkesir, son yıllarda büyük bir atılım gerçekleştirdi. Önümüzdeki 3 yıl içerisinde, şu andaki büyümesinin 4 katı daha hızlı büyüyeceğini düşünmekteyiz. Çünkü İstanbul-İzmir otobanının 2018 yılı sonunda tamamlanması hedefleniyor. Çanakkale yolunun da yapılmasıyla birlikte, Balıkesir Ege ile Marmara bölgesinin kesişim noktası haline gelecek. Şu anda çok büyük bir otel zinciri ve alışveriş merkezi inşaat çalışmalarına başladı. Türkiye’nin güçlü firmalarından bir tanesi de fabrika kurmayı hedefliyor. Tabii ki bunlar da Balıkesir’in gelişmesinde ve büyümesinde büyük katkı sağlayacaktır. Turizm koridorunun da Balıkesir’in üzerinde olması ayrı bir değer katmaktadır” ifadelerini kullandı.

KAYNAK: http://www.milliyet.com.tr/bursa-da-gayrimenkul-f ...r-2430407/


ahmet sert
10 ay önce - Sal 28 Ksm 2017, 17:43

Alıntı:
Abi, bugün o yolda çok büyük kaza vardı.
Saat 13:30 gibi geçtim.
İzmir istikametine giden tır, direkleri devirip bursa yoluna geçmiş.

Allah korumuş, sanırım başka araca çarpmamış.
ekipler, çekiciler falan bayağı karışıktı oralar.

Doğrudur, benim geçtiğimde saat 14.30 civarlarıydı.Kazalı araç falan görmedim, muhtemelen kaldırmışlardı, ama polisler vardı, demek ki sebebi buymuş.


Erdal Düven

10 ay önce - Sal 28 Ksm 2017, 21:22


(+)


İşte bugünkü kaza sonucu güney çevre yolu elektrik
direklerinin durumu bu oluşan kazalar ile ilgili bimer başvuruma verilen cevapta elektronik uyarı hız yavaşlatma korkuluk bariyerleri konulmasını istemiştim ve önerimi olumlu bulduklarını durumu düzeltme çalışmalarının başlayacağını yapmışlardı bekleyip göreceğiz bakalım şehir merkezindeson bir haftada 15 Temmuz şehitleri köprülü kavşağı ve bugünkü çevre yolundaki kazanın görüntülerinide göndereceğim yetkililere ve bimere bu konuda aciliyet isteyeceğim umarım hızlı bir şekilde gerekenler yapılır.


(+)
Erdal Düven

10 ay önce - Pzr 03 Arl 2017, 12:16
Gizlenen baz istasyonları


Bu arada soranlar olabilir diye yazıyorum İzmir yolu caddesi flash halı sahaya gelmeden demiryolu üst geçiti nin olduğu yere büyük bir direk dikildi ve üzerinde Büyükşehir Belediyesi logolu bir totem tabela var tabikide bu bir aldatmaca her zamanki gibi Büyükşehir Belediyesi bu yeri vodafone kiralamış ve buraya baz istasyonu kuruldu bir diğerini ise Atatürk Mahallesi çay Deresinde bulunan yıkılan evlerin oraya yapacaklar yani halktan gizli gizli kuleleri dikiyorlar anlayacağınız bakalım bu işinde sonu nereye varacak?

Bir yanda İletişim için çok gerekli olan bu istasyonlar
Diğer yanda insan sağlığı

İşin bu boyutunu pekte önemsemiyor nedense?


En son Erdal Düven tarafından Pzr 03 Arl 2017, 13:37 tarihinde değiştirildi, toplamda 3 kere değiştirildi


Misafir bc2

10 ay önce - Pzr 03 Arl 2017, 13:28

Flash hali sahanin orda 2 tane var biri buyuksehir bld yazan kule digeri bjk futbol okullari yazan kule

Alp Serter

10 ay önce - Pts 18 Arl 2017, 13:09
Balıkesir yıllık konut fiyat artışında Kasım ayında da Türkiye birincisi


Türkiye İş Bankası'nın desteği ile hazırlanan "REIDIN-GYODER Yeni Konut Fiyat Endeksi" ve "REIDIN Emlak Endeksi" kasım ayı sonuçları açıklandı.

Türkiye genelinde 68 ili kapsayan REIDIN Emlak Endeksi sonuçlarına göre ise kasımda bir önceki aya göre yüzde 0,89, geçen yılın aynı dönemine göre ise yüzde 11,98 artış gerçekleşti.

Yıllık artış oranları değerlendirildiğinde, kasım ayında satılık konut fiyatlarının en çok yükseldiği ilk 5 il Balıkesir (yüzde 26,86), Bursa (yüzde 26,31), Edirne (yüzde 25,97), Giresun (yüzde 25,07) ve Aksaray (yüzde 22,83) olarak sıralandı.

Kirada en yüksek aylık artış Kilis'te

Türkiye Kiralık Konut Fiyat Endeksi'nde ise kasım ayında bir önceki aya göre yüzde 0,46, geçen yılın aynı dönemine göre ise yüzde 6,66 artış gerçekleşti. Kasım ayında metrekare başına konut kira değerleri yüzde 2 artan Kilis, kiraların en çok yükseldiği şehir oldu. Aynı dönemde konut kira değerlerinin en çok azaldığı şehir ise yüzde 2,05 ile Kütahya oldu.

Kiralık konut fiyatlarının yıllık bazda en çok yükseldiği 5 şehir ise sırasıyla Aydın (yüzde 22,69), Kırklareli (yüzde 20,79), Zonguldak (yüzde 20,72), Yozgat (yüzde 19,59), Edirne (yüzde 19,33) olarak gerçekleşti.

KAYNAK: http://www.bloomberght.com/haberler/haber/2079402 ...0-89-arttisedat1010
10 ay önce - Pts 18 Arl 2017, 13:23

bu balıkesirde ev fiyatları neden sürekli artıyor anlamış değilim, binlerce kişinin çalışacagı fabriklar mi geliyor yoksa avmde gezmek için mi ev alınıyor, akıl almıyor

Misafir 57a

10 ay önce - Pts 18 Arl 2017, 18:51

Bence de sürekli artmasının mantıklı bir açıklaması yok.Fiyatın artmasına neden olacak bir gelişme yok.
Daire alacakların hemen atlamaması lazım sazan gibi.Sattıkça fiyatı arttırıyorlar.Çok saçma.500 bine İstanbulun merkezi her tarafa metro ulaşımı olan Mecidiyeköyde daire dolu satılmıyor.Büyükşehir oldu diye gözü kapalı daire almayın.Şimdi imar açılıp arsa çoğalınca fiyatlar düşer.


Misafir 822

10 ay önce - Pts 18 Arl 2017, 19:41

Fiyat falan düşmez, yeni imar alanlarını yapılaşmaya açılması fiyat artışlarını ancak dizginler. Onun etkisi de yapılaşma başlayıp konut arzının artmasıyla ancak başlayabilir ama henüz ilk etapta açılacak bölgenin parselasyonu bile yapılmadı. Sürecin tamamlanıp, inşaat şirketlerin anlaşmalarını yapıp, proje hazırlayıp, ruhsat alıp inşaatları yapmaları en iyimser 2 sene. Üstelik bu 2 sene içinde Balıkesir'e başta Osb'de olmak üzere bir çok sanayi ve hizmet sektöründe devreye girecek büyük yatırımlarla önemli bir, mavi ve beyaz yakalı çalışan nüfus göçü olacak. Yani bırakın düşmeyi 2-3 sene sonra belki artış hızı frenlenebilir.

Alp Serter

10 ay önce - Pts 18 Arl 2017, 20:49

Bence de esas problem, şehrin nüfus ve ticaret artış hızına paralel hızda konut üretilememesi. Misafirin dediği sebeplerden, hatta bunlara İstanbul İzmir otoyolunun 2019 da tamamlanacak olmasını da eklersek, şehre eklenecek alım gücü yüksek nüfus, konut piyasasını daha da karıştırır.
Belediyenin, inşaat ruhsatlarının verilmesi, yeni yapılaşma alanlarındaki süreçlerin tamamlanması ve Toki olsun veya Baltok olsun, toplu konut üretimi için projelerin hızlanması için daha aktif olması gerekiyor, yoksa fiyatlar daha da uçuk seviyelere çıkacak.sayfa 200
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET