Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 8
Aksu23
1 yıl önce - Prş 14 Eyl 2017, 16:44

Yawwww heee hee diyesim var...

Misafir d69

1 yıl önce - Prş 14 Eyl 2017, 18:28

Elazığsporun son 3 haftada 9 puan alması, 3 gün ağlar sonra unuturlar projesini suya düşürünce, Amca ve Hanedan harekete geçti.

KRAL456
1 yıl önce - Cmt 16 Eyl 2017, 00:58

Çimento Fabrikasıyla İlgili Toplantıda Ortam Gerildi

Şehir merkezinin içerisinde kalan Çimento Fabrikasının şehir dışına taşınması için oluşturulan Elazığ Sivil İnisiyatif Birliği Elazığ Belediyesi’nin Çimento Fabrikası’nın taşınması için Bankadan 80 Milyon EURO kredi çekeceği iddiasıyla ilgili toplantı yaptı. Yapılan toplantıda tartışma çıktı, sesler yükseldi… O anları kameralar saniye saniye kaydetti.
Şehir Merkezi içerisinde yer alan Çimento Fabrikasının taşınması için imza kampanyası başta olmak üzere birçok çalışma yapan Elazığ Sivil İnisiyatif Birliği üyeleri basın açıklaması yaptı.

Açıklamanın konusu Çimento Fabrikasında gelinen son süreç ve Elazığ Belediyesi’nin fabrikanın taşınması için bankadan 80 Milyon EURO kredi çekeceği iddialarıydı.

Elazığ Sivil İnisiyatif Birliği üyeleri adına açıklama yapan birlik sözcüsü Doç. Dr. Bilal Çoban, Belediyenin kredi çekecek olmasına tepki gösterdi…

“TAŞINMAYLA İLGİLİ UMUTLAR KARARDI”

“Yığınkililer İsot ve Peynirli Ekmek Gününün” fabrika bahçesinde yapılmasına tepki gösteren, Bilal Çoban açıklamasında, “Yığınkililer Tertip Komitesi” ismiyle 6.’sının düzenlendiği bildirilen “İsot ve Peynirli Ekmek Günü” etkinliğinin Yığınki’nin bahçelerini yok eden Çimento Fabrikası’nın bahçesinde yapılması ve özellikle bir Milletvekili ile Belediye Başkanı’nın katılımının gözlemlenmesi, kamuoyunda; Çimento Fabrikası’nın şehir dışına taşınmasına dair beslenen umutların kararmasına ve haklı bir takım eleştirilerin yükselmesine sebep olmuş, ancak sosyal medya da dahil olmak üzere bazı platformlarda “Elazığ Sivil İnisiyatif Birliği”nin konunun muhatabı olarak gündeme getirilmesi, bu basın açıklamasının yapılmasını zorunlu kılmıştır” dedi.

“İL YÖNETİCİLERİNE SORULAR 4 SORU”

Bilal Çoban Elazığ Sivil İnisiyatif Birliği üyeleri olarak kamuoyunun aydınlatılması için İl Yöneticilerine 4 maddelik şu soruları yöneltti.

1- Çimento Fabrikası’nın daha önce yaşanan süreç gereği yapılması gereken yer değişikliği konusunda gelinen son aşama nedir?

2- Sayın Cumhurbaşkanının Anayasa Değişikliği’ne dair Halk Oylaması öncesinde Bakanlar Kuruluna taşıdığını ve Çevre ve Şehircilik Bakanı’na da çözüm için talimat verdiğini bilmemize rağmen, bu konu neden katma bütçeden ödeme yerine, Belediye bütçesi ile ödeme yapma çözümsüzlüğüne itilmiş ve çıkmaza sürüklenmiştir?

3- Elazığ Belediye Başkanı’nın 13 Eylül 2017 Salı Günü Ankara’da düzenlenen Belediye Başkanları İstişare ve Değerlendirme Toplantısı’nda, Sayın Cumhurbaşkanı’ndan ödül alırken yaşanan diyalogda Çimento Fabrikasının taşınması hususunun tekrar gündeme geldiğini ve Cumhurbaşkanı’nın tekrar Çevre ve Şehircilik Bakanı’na bu konunun hızlandırılması talimatını verdiğini duyurmasına mukabil, Sayın Belediye Başkanımız tarafından kamuoyunu aydınlatıcı resmî bir açıklama yapılacak mıdır?

4- “Elazığ Sivil İnisiyatif Birliği”nin oluşumunda direkt katkısı olan AK Parti İl Başkanlığı, bizzat istişarede bulunduğumuz ve kamuoyuna çözüm konusunda açıklama yapan İlimiz Milletvekilleri, ayrıca İlimize yeni atanan Elazığ Valisi’nin, Çimento Fabrikasının taşınmasının hızlandırılması amacıyla ne gibi çalışmalar yapmayı ve ne tür tedbirler almayı düşünmektedirler?

Başkan Bilal Çoban’ın bu açıklamalarının ardından soru cevap kısmına geçildi.BU BORCU BELEDİYE NASIL ÖDER?

Çimento Fabrikasının taşınmasıyla ilgili olarak Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, Ak Partili Belediye Meclisi Üyeleriyle yaptığı bir toplantıda fabrika yetkililerinin istediği 80 Milyon EURO’luk paranın kredi çekilerek Belediye tarafından ödenmesini konusunu gündeme getirmişti. Bankadan çekilecek 80 Milyon EURO 10 yıllık faiziyle birlikte 600 Milyona yani eski parayla 600 trilyona tekabül ediyor. Belediyenin böyle bir yüke girmesi şehrin geleceğini olumsuz etkileyeceği kamuoyu tarafından konuşuluyordu.

“VAH HALİMİZE”

Gazeteciler Elazığ Sivil İnisiyatif Birliği üyelerine Elazığ Belediyesi’nin fabrikayı taşımak için fabrika yetkilerine verilmek üzere 80 milyon EURO’nun bankadan çekilmesini sorarak, Elazığ Belediyesi’nin bu yükün altından nasıl kalkacağı ve bu kredinin kullanılması halinde Elazığ’ın geleceğinin ipotek altına alınacağını sordular… Bunun üzerine Bilal Çoban, “eğer belediye ödeyecektiyse biz niye konuyu Cumhurbaşkanı’na ilettik. Cumhurbaşkanı niye bakanları görevlendirdi. Böyle bir şey olursa vah halimize” dedi.

TARTIŞMA ÇIKINCA TOPLANTIYI TERK ETTİLER

Bu sorular üzerine, Elazığ Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Nafiz Koca ile Elazığ Sivil İnisiyatif Birliği üyesi ve Ak Partili Elâzığ Belediye Meclis Üyesi Sait Kılıç, arasında tartışma yaşandı. Tartışma üzerine Sait Kılıç’ı uyaran bazı birlik üyeleri tartışma devam edince toplantıyı terk etti…

Öte yandan Ak Partili Elazığ Belediye Meclis Üyesi Sait Kılıç’a Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz’ın Belediyenin 80 Milyon EURO’luk kredi çekerek çimento fabrikasının taşınmasını üstlenmesi konusundaki talebi hatırlatıldı. Meclis Üyesi Kılıç bu konuya “kim söylüyor bunları, kim iddia ediyor bunları ya” dedi…MustafaErtem
11 ay önce - Çrş 29 Ksm 2017, 00:04

Varmi bir gelişme ?? Verilen sözler ne oldu. Unutuldu mu ?

Alacakaya 23
11 ay önce - Çrş 29 Ksm 2017, 00:07

Ya Allah aşkına kibrit kutusu mu bu hemen al taşı,ne kadar basit görüyorsunuz her şeyi

MustafaErtem
11 ay önce - Çrş 29 Ksm 2017, 00:19

Haklisiniz cimento fabrikasinin kaldirilacagi vaadinin üzerinden hemen hemen 5 yıl geçti. Bir 20 yil daha beklememiz lazımdı. Çok pardon.😊😊 şaka gibi. Şu yoruma bakarmısınız. Zehirlenmeye devam diyen bu zihniyet için fabrikanın kaldırılmamasına şaşırmamak lazım.Misafir 2fc

11 ay önce - Çrş 29 Ksm 2017, 11:11

o fabrikayı oradan kaldıracak adam henüz doğmadı oyuzden en az bi 30 - 40 yıl daha devam.

KRAL456
11 ay önce - Prş 30 Ksm 2017, 14:41

Fabrikadaki son durumu sormus arkadaşlar.Muhalefet ve sanirim medyamiz fabrikanin belediyenin kredi alarak tasinmasina karşi.Belediye baskanida belediyenin kredi almasini meclise sunacagini belirtmisti.yani sorun devam ediyor.

MustafaErtem
11 ay önce - Pzr 03 Arl 2017, 10:57

Bu fabrika kalkmadığı sürece kimse bana biz elazig icin çalışıyoruz demesin. Elazığ'ın birinci öncelikli problemi bence çimento fabrikasıdır.

Misafir 9c0

11 ay önce - Cmt 09 Arl 2017, 21:46

Zehir saçan bu fabrika hala kalkmadı misayfa 8
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET