Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Gaziantep - Polateli-İslahiye- İskenderun Otoyolu Hassa-Dörtyol Amanos Tünel Projesi
« önceki   123 ... 212223

ANA SAYFA -> ULAŞIM
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 23
Misafir 652

2 hafta önce - Cmt 02 Arl 2017, 19:01

Gaziantep ve bölge sanayisini İskenderun Limanı’na daha kısa mesafeden ulaşımını sağlayacak Hassa-Dörtyol Tünel Projesi dâhilinde yer alan ve yaklaşık 13 kilometrelik bir mesafeyi kapsayan Tek Tünel Proje İhalesi geçtiğimiz hafta içerisinde gerçekleştiği öğrenildi.Gaziantep ve bölge sanayisini İskenderun Limanı’na daha kısa mesafeden ulaşımını sağlayacak Hassa-Dörtyol Tünel Projesi dâhilinde yer alan ve yaklaşık 13 kilometrelik bir mesafeyi kapsayan Tek Tünel Proje İhalesi geçtiğimiz hafta içerisinde gerçekleştiği öğrenildi. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı tarafından 2017 yılında yatırım programına alınan ve birbiriyle bağlantılı 4 ayrı tünelin bulunduğu projenin ve otoyol bağlantılarının tamamlanmasıyla birlikte İskenderun Limanı’na ulaşım mesafesi Polateli-Şahinbey Organize Sanayi Bölgesi’nden 80 kilometreye ve Gaziantep Organize Sanayi Bölgesi’nden yaklaşık 110 kilometreye düşmüş olacak.Yakın komşu illeri ilgilendirdiği kadar ilimiz Hatay’ı da ilgilendiren, Hassa ilçesinin marka bir şehir olmasının önünü açacak olan ve yaklaşık maliyeti 1,5 milyar dolar olduğu ifade edilen ve yeni bir sanayi ve ticaret aksı oluşturacak tünel projesi, bütün bölge şehirlerinin ihracatını bu kanal üzerinden İskenderun Limanı’ndan dünyaya göndermesini, böylece işadamlarının elde edeceği zaman ve maliyet tasarrufu sayesinde rekabet gücünün olumlu etkilenmesi açısından büyük önem taşıyor. “SANAYİNİN ÇEHRESİ DEĞİŞECEK”Ulaşımın iyileştirilmesi hedeflenen Amanos Tünel i proje kapsamında tünellerin ve otoyol bağlantılarının tamamlanmasıyla birlikte; Gaziantep-Mersin Limanı arasındaki 270 kilometrelik mesafe, Gaziantep-İskenderun Limanı ile 110 kilometreye inecek. Proje sadece Gaziantep’in değil Kilis, Hatay, Kahramanmaraş, Şanlıurfa, Adıyaman ile tüm Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesinin denize ulaşımını kısaltarak, bölgeyi denizle kucaklaştıracak. İhracat kapasitesini artıracak. Bölgenin geleceği için önemli olan bu proje, Türkiye ekonomisine büyük katkı sağlayacak

kaan0703
2 hafta önce - Cmt 02 Arl 2017, 19:20

Bir adanalı olarak bizde çok memnun oluruz mersinden gelen tirlardan kurtuluruz..trafik rahatlar ve onemli bir motorin tasarrufu sağlanır..

Ünal27
2 hafta önce - Cmt 02 Arl 2017, 19:31

Çokta sevinmeyin tünel açılsada Gaziantep Mersini kullanmaya devam eder.kaan0703
2 hafta önce - Cmt 02 Arl 2017, 22:22

Problem yok o zaman masraf yapıp tüneli açmasınlar yazık degilmi 1.5 milyar dolara..madem faydası pek olmayacak burada neden başlık açılmış..

Mert Karakoyun

2 hafta önce - Pzr 03 Arl 2017, 10:40

Projede son durum nedir?sayfa 23
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 212223
ANA SAYFA -> ULAŞIM