Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 5

Konya'da hangi ilçede yaşamak istersiniz?
Selçuklu 36.7%  36.7%  [33]
Meram 55.6%  55.6%  [50]
Karatay 7.8%  7.8%  [7]
Toplam Oy : 90

Misafir a43

1 yıl önce - Cum 10 Mar 2017, 16:34

Büyük ve doğal güzellikleri olan yeşil ve mavinin bir arada olduğu Beyşehiri tercih ederdim.Aynı şekilde Akşehir de tercih edilebilecek yukarda saydığım özellikte olan bir ilçe.

Selim Karaoğlu
1 yıl önce - Pzr 12 Mar 2017, 05:44

12 yıldır Meram Yaka da oturuyorum bazen diğer ilçelerde birkaç gün geçirince özlüyorum Meram'ı ve değerini anlıyorum...

hasan42

1 yıl önce - Prş 30 Mar 2017, 21:21

Üçünü de tercih etmiyorum. Ben Ereğli diyorum. Ne kalabalık, ne de imkanları çok kısıtlı olacak kadar küçük. Canım çektikçe bir kaç kilometre dışarıdaki yeşilliklere ulaşabilir, huzurlu bir gün geçirebilirim.

Misafir 444

10 ay önce - Pzr 03 Arl 2017, 02:23

Karatay da yaşamak isteyenler ya emeklidir ev fiyatları ucuz olsun istiyordur yada konyaya gelmemiş boşuna isaretlemistir...

İmar yok
Yatırım yok
Belediye ye verilen bütçe çok yanlış ve kötü kullanılıyor

Tek iyi yanı belediye iyi çalışıyor ancak yatırımları iyi yapamıyor.

Zaten her büyük sehirin standartların altında kalan bir ilçesi vardır Konyanın o ilçeside Karatay malesef

konyAŞK
1 ay önce - Pzr 26 Ağu 2018, 19:49

En kötü yönetilen en kötü yatırımların yapıldığı ilçe Karatay...

Yalçın DİLSİZOĞLU

1 ay önce - Pzr 26 Ağu 2018, 20:13

Emekli olunca Meramda yaşamak isterim

Harun Özdemir73
1 ay önce - Pzr 26 Ağu 2018, 20:15

Karatay'da yaşanmaz Doğanlar,Erler,Saraçoğlu,Kumköprü,Başak,Tatlıcak gibi hep kötü,çarpık yerleri içinde bulunuduruyor,aynı zamanda gelen göçlerle oluşan ilçede Karatay'dır.Meram ise daha modern ve elit kesimin yaşadığı bölge paran varsa zevk alırsın yoksa oralarda ezilirsin.Selçuklu ise her kesimin oturduğu orta dereceli temiz,sakin ve ferah bir bölge özellikle Bedir,Mehmet Akif,Aydınlıkevler bölgesi hem her yere yakınlığıyla hemde modernliğiyle bir çok bölgeye taş çıkarır.
Metropol olmayan ilçelerde ise tabiki Kulu hem gelişmişliğiyle,hem misafirperver halkıyla,hem elitliğiyle,güzel villalarıyla yaşanabilecek bir ilçedir yani Metropol ilçe olarak Selçuklu,Metropol dışı olarak Kulu diyorum

Karaman Ahmet
1 ay önce - Pzr 26 Ağu 2018, 20:31

Taskent derim, baska bir sey demem.

Tasin üzerine kondurulmus, ucurumun üzerinde, temiz ve berrak, buz gibi suyuyla, her zaman esen temiz yayla havasiyla, Alanyaya 100 km uzaklikta, toroslarin tepesinde butik bir ilce.

Hayalim hayatimin son demlerini Taskent, Avsar yörelerinde, baraj kenarinda bir dag evinde ve Alanyada limon, portakal ve muz agaclarini icinde bulunduran kücük bir ciftlikte dingin gecirmek.

Misafir 8eb

1 ay önce - Pzr 02 Eyl 2018, 16:17

"Zaten her büyük sehirin standartların altında kalan bir ilçesi vardır Konyanın o ilçeside Karatay maalesef"
"Karatay'da yaşanmaz"
2-ALINTI

Konya eski Konya değildir. Konya artık günümüzde Kuzey Konya ve Güney Konya diye ikiye ayrılır. Çizgi ise Stadyum- Otogar -Aksaray caddesidir. Bu hattın güneyi Eski Konya, Kuzeyi ise Yeni Konya'dır. Güney Konya'da yer alan Karatay, Meram ve Selçuklu'nun güney kısımları yaşanmaz derecede sıcaktır. İnsanlar sıcaktan kaçmak için Kuzey Konya'ya yani Selçuklu'ya yönelir. Bunun Pek çok sebebi vardır:

1-Kuzey Konya'nın havasının bunaltıcı olmamasıdır. Daha kuzeyde yer alması, daha yüksek olması yani rakımı, Yaz aylarına münhasır daha rüzgar alması, yani esmesi, dağ havası vermesi, daha nemli olması. Aslında Yüksek nem zararlıdır. Ancak çok kuru olması, çok nemsiz olması da zararlıdır. Nedeni kışın fazla soğumaya yazın ise fazla sıcak olmaya nedne olmaktadır. İşte Selçuklu'nun Meram ve Karatay'a göre insanı rahatsız etmeyecek derecede biraz daha nemli olması, havasının mükemmel olmasına sebep olmuştur. Selçuklu sadece Konya'da değil Türkiye'de bu havaya sahip bir başka il yoktur. Ancak benzeri olabilir. Ankara'nın havasından dahi çok iyidir. Ankara yazın fazla bunaltıcı olmasa da çok sıcaktır.

2-İstanbul ve İzmir yolunda olması. Türkiye de bütün şehirler batıya gelişir. İşte Konya da gelişmesini, İstanbul, İzmir, Bursa ve Ankara istikametinde olan Selçuklu yönünde gelişmektedir.

"12 yıldır Meram Yaka da oturuyorum bazen diğer ilçelerde birkaç gün geçirince özlüyorum Meram'ı ve değerini anlıyorum... "
ALINTI
Meram Eskiden Konya'nın villalarından oluşan lüks semtiydi. Ama artık yazları yaşanan yoğun sıcaklar Meram'ın bu özelliğini yok etti. Artık Yeni villalar Selçuklu da Sille de gelişmektedir. Meram bundan 40 yıl önce gözde idi. Selçuklu ile artık Meram'ın bu gözdeliği kaybolmuştur. Bu durum konut satışlarına ve Tuik nüfus artışına da yansımaktadır. Bırakın Meram'ı, MERAM+KARATAY=1 SELÇUKLU dahi etmemektedir. İnsanlar Karatay'dan kaçtığı gibi Meramdan da kaçmaktadır. Hatta Meram o kadar gözden düşmüştür ki Karatay bile Meram'ı yakalayacak konuma gelmiştir. Gerisi palavradır. Rakamlar ortada.

sayfa 5
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET