Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 4
ZaferB66
2 yıl önce - Pzr 01 Şub 2015, 14:13

Parktaki havuzun "sol" diye okunacak şekilde yapıldığını hiç duymadım, nasıl göründüğüne bakmak için yüksek bir yere çıkmak da hiç aklıma gelmedi.

mustafaa kılınç
2 yıl önce - Sal 03 Şub 2015, 00:23
Sıhhiye ve çevresi hakkında görüşler


Daha önce bahsettigim sol yazısı foto google map alınmıştır. Dedeleri havuza yazıyor torunlar duvara zihniyet hep aynı
Yaz günü cekildigi icin o harfi ağaçların altinda kalmış

(+)


Misafir 295

2 yıl önce - Sal 03 Şub 2015, 14:37

Sıhhıye değil, Sıhhiye gençler.Misafir d13

2 yıl önce - Sal 03 Şub 2015, 15:44

Alıntı:
Parktaki havuzun "sol" diye okunacak şekilde yapıldığını hiç duymadım


Öyle bir şehir efsanesi hep vardır. El heykeli de dua eder kişi gibi görülse de, 1980 öncesi fraksiyonlar zamanında "sovyet ordusunu çağıran kişi" olarak tasvir edildiğini duymuştum. Tabi efsane olarak.


Hamza BAŞYURT
2 yıl önce - Sal 03 Şub 2015, 15:44

Sıhhiye Parkı'nın yapımı Ali Dinçer döneminde başlamıştır(1979). Ali Dinçer'in Sıhhiye için bir olumlu, bir de olumsuz icraatı olmuştur. Olumlu icraatı bu park, olumsuz olanı ise, bence, Libya Caddesi'nin demiryolu köprüsüne paralel bir köprü ile Strazburg Caddesi iel birleştirilmesi olmuştur. Yani bugünkü Sıhhiye köprüsünün çirkin hali o dönemden kalma. Daha önce Libya Caddesi kavşağın orda Atatürk Bulvarı ve Necatibey Caddesi ile birleşiyordu.
Not: Ayrıca Park'ın bulunduğu yerde geçmişte EGO'nun garajı vardı.http://forum.reklam_link.com/m_73285065/f_//tm.h ...m#73285065zeynep koçak
1 yıl önce - Prş 12 May 2016, 23:02

Sıhhiye ve çevresini düzeltmeye ilk önce o tam ortadaki korkunç köprüden başlamak lazım, ucube den yani, "bir şehrin merkezi, meydanı nasıl rezil edilir " in okullarda ders olarak okutulacağı köprü o.kim ne derse desin nasıl bir mazeret öne sürerse sürsün , sıhhiye köprüsü gerçek bir felaket , kimin yaptığını henüz araştırmadım ama , gerçekten "kötülük " yapmış !

zeynep koçak
1 yıl önce - Prş 12 May 2016, 23:06

Yani o kadar ilginçki , hiç bir yere dokunmasalar , ankaranın ilk imar planı muhteşemmiş, yani ondan sonra her gelen bir yerini bozmuş, çocukların oyuncakla oynaması gibi ve maalesef rezil kepaze etmişler başkenti. O ucube sıhhiye köprüsü ve teneke köprüler başkent değil , ücra köy havası veriyor !

Misafir 524

1 hafta önce - Pzr 03 Arl 2017, 01:54

sayın tuna'nın ilgileneceği ilk yerlerden biri olmalı burası. sıhhıye ankara'nın en pis havasına sahip bölge. abdi ipekçi bu pisliğin içinde bir cankutaran olması gerekirken pisliğe katkı sağlamaktan başka bir işe yaramıyor. güvenliklerin bile çim üstünde ateş yaktığı bir yer burası. yanında 8000 öğrencili dtcf var. ki o dtcf'nin bahçesinde dahi nefes alacak yer olmamasına rağmen öğrenciler bu parka ilgi göstermiyor. güvensiz, pis, çirkin bir ortam çünkü. bu park için yapılması gerekenleri sıralamak gerekirse;

köprü altındaki dükkanlar komple kapatılmalı. bulvara bakanları dahil. 1 tane cafe için yer ayrılmalı sadece. halk ekmek cafe de olabilir. gevşek yapıdaki güvenlik birimine çeki düzen verilmeli. eskiyen mobilyalar ve zemin düzeltilmeli, değiştirilmeli. sağlık bakanlığı bilkent'e taşınınca binası parka katılmalı. müze yahut kütüphane olarak faaliyet göstermeli. daha gösterişli ağaçlar dikilmeli. çim bakımı düzenli yapılmalı. havuz küçültülebilir. kuğulupark'taki gibi bir görüntüye sahip olamayacaksa komple kaldırılıp yeşil alana da çevrilebilir. yılın çoğu zamanı pis ve koku içinde çünkü.sayfa 4
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet