Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Konya Gıda ve Tarım Üniversitesi
« önceki   123 ... 91011   sonraki »

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 10
42 ÖNDER FAHRİ

3 yıl önce - Pzr 05 Tem 2015, 08:52

KONYA GIDA VE TARIM ÜNİVERSİTESİ FİNALE KALDI

Konya Gıda ve Tarım Üniversitesi Kampüs Mimari Projesi Dünya Mimarlık Festivali’nde yarışma bölümünün ‘Eğitim’ kategorisinde finale kaldı. Dünyanın en kapsamlı ve prestijli mimarlık organizasyonlarından olan festivalde 47 ülkeden 700’ün üzerinde projenin arasından adını finale yazdırmayı başaran KGTÜ Kampüs Mimari Projesi, Kasım ayında Singapur’da düzenlenecek organizasyonla uluslararası bir jüri tarafından değerlendirilecek ve finale kalan diğer 6 proje ile finalde yarışacak.

http://www.kanalon.tv/izle-99828-konya_gida_ve_ta ...kaldi.html

Arkadaşlar, anlaşılan o ki, Konyamız tam da merkezinin göbeğinde muhteşem bir esere daha kavuşacak. Şehrimizin pek de hoş bir görünüme sahip olmayan o fabrika bölgesine adeta bir sihirli değnek değecek. Bölge adeta bir cennete dönüşecek ve müthiş bir canlılık gelecek. Hepimize hayırlı olsun.

(+)

Fatih4270

1 yıl önce - Cum 03 Şub 2017, 15:38

herhalde yapılmayacak yıl oldu 2017

selman erfidan
1 yıl önce - Sal 07 Şub 2017, 21:09
USTALAR CAMİİ ASLANLIKIŞLA CADDESİNDE YAPILIYOR...

ASLANLIKIŞLA CADDESİ İLE FETİH CADDESİ'NİN BİRLEŞTİĞİ KÖŞEYE KONYA'NIN SAYILI İBADETHANELERİNDEN BİRİ İNŞA EDİLECEK.ŞU SIRALAR ZEMİN ETÜDÜ YAPILAN BÖLGEDE İŞLER SIKI TUTULUYOR.ÇOK SAYIDA EKİP ÇALIŞMALARA KATILIYOR. KARATAY'A AYRI BİR DEĞER KATACAK YAPI SEÇKİN İNŞAAT ŞİRKETLERİ TARAFINDAN FİNANSE EDİLECEK.BUNDAN DOLAYI CAMİNİN ADI DA USTALAR CAMİSİ OLACAK.

Mahmut emre güneş
1 yıl önce - Çrş 08 Şub 2017, 00:27

Fötönün kapatılan üniversitesinin binası keşke bu üniversiteye verilse

Misafir e20

1 yıl önce - Cum 10 Mar 2017, 07:44

Engelli MYO büro yön mezunu yüzde seksen beş bedensel engelli kızım var iş imkanı varsa görüşmeye gelebilirmiyim 0506 5002048

Misafir 3ef

1 yıl önce - Sal 28 Mar 2017, 12:00

Cihanbeyli'de çıkan termal su seracılık, hayvancılık ve turizm yatırımı yapmak isteyenler için büyük fırsatlar sunmakta inşallah yatırımcılarımız bu bölgenin ne kadar kıymetli olduğunun farkındalardır.

http://www.haberler.com/cihanbeyli-termal-isine-g ...70-haberi/

http://www.memleket.com.tr/cihanbeyli,-termal-isi ...19918h.htm

http://www.kop.gov.tr/upload/dokumanlar/34.pdf

Misafir 58a

7 ay önce - Pzr 03 Arl 2017, 01:10

Bu üniversitenin kampüsü yarışmada proje olarak finale kaldı haberleri falan vardı. İyi de arkadaş ortada kampüs var mı ki? Hani kaç yıldır bitmedi mi bu inşaat ne alemde? Bilgisi olan beni aydınlatsın acilen merak ettim cidden

turkoman
2 ay önce - Sal 17 Nis 2018, 13:55

Konya Gıda ve Tarım Üniversitesi, ülkemizde tarım sektörünün geleceğini ilgilendiren önemli bir organizasyona ev sahipliği yaptı. ‘Tarım 4.0’ adı verilen çalıştayda, alanında uzman akademisyenler ve sektör temsilcileri tarafından sunumlar yapıldı. Bilim insanları, çiftçinin mutlaka teknolojiye ayak uydurması gerektiğine dikkat çekti.

Değerlendirme oturumlarının da yapıldığı çalıştayın sonunda bir bildiri yayınlandı.
Bildiriye göre;

1- Konya Gıda ve Tarım Üniversitesi öncülüğünde Tarım 4,0 Mükemmeliyet Merkezi Kurulmasına,

2- Konya’da bir Tarım 4,0 Zirvesi Düzenlenmesine,

3- Konya ve Karaman illerini kapsayacak bir Gıda ve Tarım Teknoloji Geliştirme Bölgesi kurulması için ön hazırlık çalışması yapılmasına,

4- Tarım 4,0’a Yönelik Ortak Projelerin Yapılmasına,

5- Tarım 4,0 Start-Up’larını Destekleme ve Görünürlüğünü/Yatırım Yapılabilirliğini Artırmak amacıyla çalışma başlatılmasına karar verildi.

Kaynak: http://konhaber.com/haber-tarim_4_0_isleri_kolayl ...36505.html

Misafir 23b

3 hafta önce - Çrş 20 Hzr 2018, 11:47

Bu yıl bu üniversiteye tercih yapmak istiyorum asgari ücret düzeyindeki bursları çok cazip, sonrasında iş imkanı da veriyorlar. Ama bu üniversitenin kampüsü var mı? Çevresinde sosyal yaşam nasıldır bilgisi olan var mı? Yeni kampüs yapılıyormuş herhalde, tamamlandı mı?

mnu42
3 hafta önce - Prş 21 Hzr 2018, 01:18

Bu gün gidip Üniversiteyi gezme fırsatım oldu.
Öğrenci sayısı henüz çok az olduğu için bir kampüs havası yok. Ödül alan binalardan bir tanesi bitmiş, sanırım bu eğitim döneminde orada eğitime devam edilir, bina gayet güzel. Diğer binalarda çok küçük olmakla beraber 2-3 kat ve toplamda 3-4 tane bina mevcut. Kampüs içinde yeşil alan oldukça zayıf.

Sosyal hayat ise Üniversite Çarşı merkeze minibüs veya otobüsle 4-5 dakika uzaklıkta. Konyanın en iyi yerleşim yeri olan Meramda. Meramdaki cafe ve restaurantlara yürüme ile 15-20 dakikada ulaşabilirsiniz.

Daha yeni bir üniversite olması sebebiyle çoğu yönden yetersiz geldi bana fakat Akademik Kadrosu iyi.
İş olanağı vermesi ve eğitim kalitesi açıdan düşünülebilir.

2-3 yıla kadar yatırımların devam etmesiyle güzel bir kampüs alanına kavusacagını düşünüyorum.

sayfa 10
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 91011   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET