Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 437
osman osmanogullar
2 hafta önce - Prş 30 Ksm 2017, 19:20

Arkadaşlar ayıplı mal iadesinde faizli bir sekilde paramızı geri alabilir miyiz?

ehveni_ser
2 hafta önce - Prş 30 Ksm 2017, 23:41

İdeal bir dünyada, evet.

Bahsettiğiniz konuyu ben de bir ara kabaca araştırmıştım. Satın alırken imzalanan sözleşme büyük rol oynuyor. Orada bahsi geçen ses yalıtımı da yalnızca dış cepheden gelen seslere karşı, daireler arası bir gereklilik henüz yok maalesef kanuni yönetmeliklerde. Bu açıktan dolayı da ekstra masraf yapmaya gerek görmüyor sevgili müteahhitlerimiz.

Bilirkişi getirip yaşam kalitesini düşüren sesler tespit ettirilebilir, ama haklı görülecek seviyede bir tespit için bilirkişinin birkaç gece yatılı kalması lazım evde

Para iadesi alınabilecek düzeyde bir karar çıkarttırılabileceğine dair benim inancım çok zayıf, çünkü daireler arası ses yalıtımı dışında genele baktığınızda belirli bir fiyat/performans yüzdesini sağlıyor Armonia. Keşke ses yalıtımı bir tık daha iyi olsaydı da ucuz malzeme yüzünden mutfak dolaplarını ya da parkeleri cebimden değiştirmek zorunda kalsaydım, en azından o tür şeylerin çözümü var.

Benim asıl zoruma giden müteahhite ve bir nevi ona kefil olan satıştan sorumlu firmanın sözlü taahhütüne bu kadar gözü kapalı inanmış olmam. Sözleşmede yazılı olmayan yoktur, imzaladığınızda siz de bunu kabul edersiniz, nokta.

Adamlar günümüz teknolojisinde bu kadar uyduruk iş yapıp peynir ekmek gibi satış yapabiliyor, peki ya biz şehre yeni inmiş gibi nasıl bunların sözlerine kanıp, birikimlerimizi şak diye hesaplarına yatırabiliyoruz?

Fırat0606
1 hafta önce - Pzr 03 Arl 2017, 00:26

ehveni_ser bende araştırıyorum ayaplı mal oalrak nasıl bir yol izlemek gerekiyor.bu zamana kadar olan sorunları yapmak zorundalar onun için yapamayız diyemezler 5 yıl garanti kapsamında bu sorunların çözülmesi lazım.

Takunyalı
4 gün önce - Pts 11 Arl 2017, 21:48

Sitenin led aydınlatmaları yanmıyor. Garanti kapsamında yapılması gerekenler yapılmıyor. Yönetim, müteahhitle arasını bozmak istemiyor. Süre geçsin aidatlardan yaptırırız diye bekliyor gibi.

Havuzun yanıncaki çatı sökülmüş ve ona para ödenmeyecekmiş. Bunu ifade etmek dahi çok saçma. Gel hadi onu da iste.

Katlardaki sayaç odaları çok pis. Görünen yerlerde de durum çok farklı değil. Yönetim hiçbir şeyi kontrol etmiyor.

Sitede evini satan satana, hiç üzerine alınan yok. Sitede kaliteli insan sayısı azaldı ve azalmaya da devam ediyor. Seviyesiz, menfaatçi gruplar oluştu.

Her devrin adamı değil her devirde adam olmayı bilen insanlara ihtiyaç var.

Yönetime lafım yok, onlar kendilerini biliyor. Herkes hak ettiği gibi yönetiliyor.

Fırat0606
4 gün önce - Sal 12 Arl 2017, 00:15

Takunyalı güzel bir konuya değinmiş bu yanmayan bina ledlerini müteahhit firma neden yapmıyor.garanti bitmedi daha.yönetim arayı bozmamak için yaptırıp bize fatura eder mi ? Herşey olabilir

osman osmanogullar
2 gün önce - Çrş 13 Arl 2017, 20:47

Arkadaşlar hafta sonu toplanıp müteahhit ile görüşmeye gidelim. Sorunlarımıza çözüm arayalım

Deniz Armonia
1 gün önce - Prş 14 Arl 2017, 21:54

Arkadaşlar fiyatlar neden geriliyor, tüm sitelerde fiyatlar her yıl ortalama % 20 artarken tek kaybeden site bizim ki. Öndeki inşaatın etkisi nedir fikriniz var mı?

sayfa 437
ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet