Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 3
Misafir 337

2 yıl önce - Çrş 30 Ksm 2016, 19:30

Kızım geçen yıl sınav kolejindeydi.Ne yazık ki biz eğitim kalitesinden memnun kalmadık kültür veya şahinkaya okullarının yanında çok amatör kalıyor.Yeni mezun, soru çözemeyen hocaları vardı.Böyle bir durumla karşı karşıya kalmış olmak bizi haylice üzdü.Hayal kırıklığına uğradık.

Misafir 337

2 yıl önce - Cum 02 Arl 2016, 10:12

Eğitim sistemi malesef özel kurumlarda ticarete dönüştü.Kimse gerçekten işini yapmıyor yapamıyor.

arbas
2 yıl önce - Cum 02 Arl 2016, 10:37

bizim bedavaya gittiğimiz okulları kazansın diye çocuklarımızı dershaneye gönderip 10.000 civarı masraf yaptıran sisteme türk eğitim sistemi deniyor işte...Misafir ff7

2 yıl önce - Çrş 21 Arl 2016, 20:46

Bizzat okuduğum berbat bir okuldur. Kesinlikle Bursa Sınav Kolejini tavsiye etmiyorum. Eğitimin "E"sinden anlamayan bir idari kadroya sahiptir. Öğretmenlerin hepsi işten atılma korkusuyla neredeyse kendisine tuvalet temizleme görevi verilse yaparlar diyebilirim. Bu yüzden bu okulun öğretmenlerine saygı duymanız mümkün değildir. Öğretmenler bilgisiz, verimsiz, yalakadır. 12.sınıfa gelmiş üniversite sınava bir iki ayları kalan YGS öğrencilerinin bir cm sakalından pantolonunun kumaşından kazağından eve geri yollayıp derslerden geri kalmasına sebep olan vasıfsız bomboş bir okuldur burası. Etütlermiş derslermiş bunlarla hiç alakaları yoktur,öğrenciyi de veliyi de dinlemezler, fikir almazlar. Velileri dolar işareti olarak görmektedirler. Öğrencilere saygı sevgi sıfırdır. Hertürlü aşağılama azarlama moral bozma bu kurumdadır. Bu okul tamamen reklamdan dış binanın çekiciliğinden ibarettir ama kanmayın çünkü devlet okulundan tek farkı tuvaletlerde peçete olmasıdır ki artık "israf" diyerek onu da koymuyorlarmış... Bu okula para yatıracağınıza gidin o paracıkları geri dönüşüme atın en azından doğaya faydalı bir iş yapmış olursunuz.

Berktuğ
site denetçisi

2 yıl önce - Prş 29 Arl 2016, 18:43

KÜLTÜR'DEN BURSA'YA DEV KAMPÜS
Alıntı:
Eğitimde Bursa'nın Türkiye markası olan Özel Kültür Okulları, eğitim sistemine model olacak yeni okul projesini hayata geçiriyor. Kültür Okulları, 15 yıllık başarısını Bademli'de "yaşayan okul" konseptinde hayata geçireceği yeni kampüsü ile taçlandırmaya hazırlanıyor.Çevreye duyarlılığıyla "ekolojik okul" olarak da planlanan yeni kampüs, akademik eğitimin yanı sıra standartların çok üstündeki donatı alanlarıyla ailelerin haftanın 7 günü çocuklarıyla zaman geçirebilecekleri bir merkez olacak. Bursa Kültür Okulları Bademli kampüsü, 2017 Eylül'den itibaren aşamalı olarak faaliyete geçecek.

2017'de kuruluşunun 15. yılını kutlayacak Özel Bursa Kültür Okulları, Bademli'de yapılması planlanan yeni eğitim kampüsünü Sheraton Otel'de gerçekleştirilen basın toplantısı ile tanıttı. Gerçekleştirilen toplantıya Özel Bursa Kültür Okulları Yönetim Kurulu Başkanı Zafer Bulut, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Yıldırım Bey Sırakaya ve proje mimarı Hasan Sözüneri katıldı.
Özel Bursa Kültür Okulları'nın 15 yıl boyunca imza attığı başarılar ve 2017 Eylül'de eğitim hayatına başlayacak olan Bademli Kampusu ile ilgili basın mensuplarına bilgiler veren Yönetim Kurulu Başkanı Zafer Bulut, "2002'de 84 öğrenci ile Ovaakça'da başladığımız özel eğitim yolculuğunda 15. yılımızı tamamlıyoruz. Bugün 3 ayrı kampüste 8 okul, yüzlerce öğretmen, 2 bin 300 öğrenci ile 2017'ye giriyoruz. Bu 15 yıla eğitim adına birçok güzellikler sığdırdık. Özel Bursa Kültür Okulları, akademik yönden defalarca Türkiye'nin en iyisi olmayı başardı" dedi.

Eğitimde kitlesel başarıyı ön plana çıkardıklarını dile getiren Bulut, "Okul ortalamasında Türkiye'nin en iyileri arasında olma geleneğimiz hiç bozulmadı. Eğitim sistemleri değişti, üst okullara öğrenci yerleştirme yöntemlerinin bazen ismi bazen içeriği değişti, ama bizim başarımız hiç değişmeden 15 yıl boyunca istikrarla devam etti" şeklinde konuştu.

"Bursa'nın ulusal markasıyız"
Her branşta en iyi sonuçları ortaya koymayı hedeflediklerini belirten Zafer Bulut, "LGS, OKS oldu. OKS SBS, SBS TEOG oldu. Bu sınavlarda 20 matematik sorusunda Türkiye geneli ortalaması 1 oldu, 3 oldu, 5 oldu ama hiçbir sistemde 20 soruda Türkiye ortalaması 9 veya 10 doğruya ulaşamadı. Fakat biz her türlü sınavda ülkenin en yüksek ortalamalarını yakalayan birkaç okuldan biri olduk. Bu fende de, İngilizce'de de, ana dilimiz Türkçe'de de böyle devam etti" ifadelerini kullandı.
Akademik başarılarını; spor ve sanatın yanı sıra, kültürel faaliyetlere de yansıttıklarını kaydeden Bulut, "Bu başarılar anne babaların okulumuza yönelişini, yönelişler de bugünü hazırladı. Şimdi 3 kampüste 8 okulda, birkaç yüz çalışanımız ve 2 bin 300 civarında öğrencimizle eğitimde Bursa'nın ulusal markası haline geldik" dedi.

Kabına sığmıyor
Bu başarıların kendilerine bir takım sorumluluklar yüklediğini ve bu bağlamda öğretmenler ile eğitim teknolojilerini geliştirme yoluna gittiklerini söyleyen Zafer Bulut, sözlerini şöyle sürdürdü;
"Tüm çalışanlarımızı yurt içinde ve yurt dışında yüzlerce bilimsel kongre, çalıştay, konferans ve eğitim fuarlarına gönderiyoruz. Bakanlığımızın yaptığı Milli Eğitim Şuralarına, son 10 yıldır davet alıyor ve fikirlerimizi ülke adına sunuyoruz"
Eğitimde ezber bozan bir kampüs inşa edeceklerini belirten Özel Bursa Kültür Okulları Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Yıldırım Bey Sırakaya ise, yatırımın fiziki özellikleri ve 15 yıl boyunca sürdürülen başarının istatistikî verilerini basın mensupları ile paylaştı.
Eğitim yolculuğuna başlarken kendilerini öğrencilerin ve velilerin yerine koyduklarını dile getiren Sırakaya, "Bu yolculuğa başlarken nasıl bir okulda öğrenci olmak isterdik diye hayal ettik ve hayallerimizi tecrübelerimizin süzgecinden geçirdik. Bu öngörü ile Bursa'da her daim ilkleri uygulayan kurum olduk" diye konuştu.

Özel Bursa Kültür Okulları'nda 26 farklı hobi kursu, 30 farklı branşta da kulüp çalışmalarının devam ettiğini kaydeden Yıldırım Bey Sırakaya, yeni kampüs ile birlikte okul kapasitesinin yüzde 100 oranında artacağını belirtti.
Bademli kampüsü'nün 26 bin metrekare kapalı, 50 bin metrekare açık alana sahip olacağını ifade eden Sırakaya, 79 dersliğin yer alacağı kampüsün içerisinde; 4 cep sineması, 1 bowling salonu, 1 sentetik buz pisti, 2 kapalı spor salonu, 700 kişilik konferans salonu, 19 atölye, 6 laboratuar, 3 çok amaçlı salon, 9 kulüp etkinlik alanı, 3 yemekhane, 3 futbol sahası, 2 tenis kortu, 2 basketbol-voleybol sahası ve 1 binicilik maneji bulunacağını söyledi.
Sırakaya, 15 yıl boyunca Özel Bursa Kültür Okulları'nda toplam 24 bin 261 öğrencinin öğrenim gördüğünü de sözlerine ekledi.

Kaynak: http://www.bursahakimiyet.com.tr/haber/kultur-den ...68343.html

Hayırlı uğurlu olsun.


mustafakaraarslan
1 yıl önce - Pzr 26 Şub 2017, 13:23

Emine Örnek Koleji' ni tek geçiyorum her yönüyleMisafir 1f1

1 yıl önce - Çrş 25 Ekm 2017, 20:21

Arkadaşlar merhaba ben kızımı bu yıl 7.sınıfta Fen kolejine yazdırdım ne diyorsunuz okul hakkında bir bilginiz var mı?

Misafir 1f1

1 yıl önce - Çrş 25 Ekm 2017, 20:30

Bursa fen koleji 100.yıl metro istasyonu karşısındaki ne çok iyi bir kurum gibi duruyor ama yinede bilemiyorum ilk yılımız olacak bilenlerden bilgi alabilirsem çok mutlu olurum

Metin_16
1 yıl önce - Cmt 02 Arl 2017, 20:41

Doğa Koleji var . Yüzüncuyıl mahallesinde. Yuzuncuyil metro istasyonuna cok yakin. Saygın Kent ile Kaşmir villalarının hemen arkasında . Saygın bir kurum.

Misafir ac9

2 hafta önce - Prş 03 Oca 2019, 18:22

Merhaba,
Çakır ve 3 mart okulları hakkında neler söyleyebilirsiniz?sayfa 3
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> BURSA - Haberler ve Sohbet