Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 2
Mert Akgün
10 ay önce - Çrş 25 Oca 2017, 20:48

Alıntı:
Ben polisi aradım zaten 1 saat sonra geldiler. Geldiklerinde de müziği çok açmayın dediler gittiler

zaten olay biter polis gelir. ben ne zaman bir olay görsem şikayet etsem böyle olmuştur

Metin_16
1 hafta önce - Cmt 02 Arl 2017, 20:38

Tavuk alma Bursanin yerlileri olan Manavlar tarafindan yapılır. Iznik ve Yenisehirlilerin dugunlerinde eksik olmaz ayrıca Bu tavuk alma törenleri polis çağirmaya bile delalet olur.

mehmet20
1 hafta önce - Cum 08 Arl 2017, 09:40

Alıntı:
Tavuk alma Bursanin yerlileri olan Manavlar tarafindan yapılır. Iznik ve Yenisehirlilerin dugunlerinde eksik olmaz ayrıca Bu tavuk alma törenleri polis çağirmaya bile delalet olur.

2 ay önce oldu bizim evin karşısında gece saat 2 de. Polisi aradım hemen. İnegöl'ün her tarafında düğünler olduğu için ekipler yetişemiyor demişti polis.

sdgr

1 hafta önce - Cum 08 Arl 2017, 11:19

Tavuk alma denen olay yapılsın, yapılmasın demiyorum. Ama gece yarısında niye yapılıyor? İnsan gibi 8-9 da gel, oyna dağıl.

Nişanda takı takılma durumu ile ilgili de şöyle bir tespitim var. Ne yazık ki artık günümüzde bu organizasyonların %90 ı bir birlikteliği kutlamak için değil, altın toplanması amacı ile yapılıyor. Ana motivasyon da bu olunca zaten bu organizasyonların (düğün/nişan farketmez) çoğunda iki aile arasında tartışma vs çıkıyor.

Millet olarak önceliklerimiz çok değişti, artık hayat önceliklerinde insan ilişkilerinin yerini makam-statü sevdası, dolayısı ile para aldı. O yüzden de bu etkinliklerin eskiden verdiği tat yok.

sayfa 2
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> BURSA - Haberler ve Sohbet