Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 9
Misafir aad

3 yıl önce - Prş 12 Şub 2015, 23:49

devlet tiyatrosunun istanbulda 7 ankarada 9 adet sahnesi mevcut..

izmirde sadece 160 kişilik konak sahnesi kaldı ksk sahnesini yıktılar..bidahada yapmadılar..

buna artık yorum yapmıcam....


delacroy
3 yıl önce - Prş 12 Ksm 2015, 04:01

AK Parti İzmir Milletvekili Nesrin Ulema, ihalesi yeniden yapılan ve yapımına kısa sürede başlanacak olan Bornova Kültür Merkezi için tarih verdi. Bornova ilçesinin ve İzmir’in önemli bir eksikliğini giderecek olan Kültür Merkezi’nin 2 yıldan daha kısa bir zamanda tamamlanarak Bornovalıların ve İzmirlilerin hizmetine sunulacağını müjdeledi.BORNOVA KÜLTÜR MERKEZİ’NİN YENİDEN YAPIM SÜRECİ
Bornova Kültür Merkezi inşaatının durma noktasına geldiğini ve böylesi büyük bir yatırımın kendi kaderine terkedildiğini hatırlatan Ulema, Kültür merkezinin özellikle Bornova’ya büyük bir katkı sağlayacağı düşüncesiyle dönemin Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik’le birlikte bu projeyi masaya yatırdıklarını ve 2014 başında da tekrar oraya bir ödenek ayrılması ve projenin devam ettirilmesi ile ilgili görüş birliğine vardıklarını belirten Ulema, bundan sondaki süreci şöyle özetledi:

“Sayın Bakanımız Ömer Çelik’ten bu konuda destek aldık. Bu desteğin hemen ardından 35 milyon liralık bir ödenek Kültür Bakanlığı’ndan Yatırım İzleme Koordinasyon Başkanlığı’na aktarıldı ve bir ihale gerçekleştirildi. 2014 Ocak ayında yapılan bu ihalenin ardından ihaleyi kazanan firmaya dava açıldı, maalesef o ihale iptal edilmek zorunda kaldı. Gerekli yasal sürecin ardından ikinci kez ihaleye çıkıldı. 08 Aralık 2014’de ihaleye yeniden çıkıldı. Bakanlığın aktardığı 35 milyon liralık kaynak doğrultusunda ikinci ihale gerçekleşti ve hemen ardından ihaleyi kazanan firma 4 Ağustos 2015’te işi teslim aldı.”

BORNOVA KÜLTÜR MERKEZİ İÇİN TARİH VERDİ
Kültür Merkezi İkmal inşaatında inceleme yaparak firma yetkilileri ile görüştüğünü ve her hangi bir sıkıntı bulunmadığını aktaran Ulema, “Hemen yarım kalan binanın tamamlanması ile ilgili çalışmalara başlayacaklarını söylediler. Bitirilmesi için de 720 günlük bir süre verdiler. Ancak biz bu süreyi biraz daha öne çekmek için gereken desteği vereceğiz ve sürecin yakından takipçisi olacağız. Bornova Kültür Merkezi diyoruz ancak Bornovalıların umudunu kestiği bir yerdi burası. İnşallah önümüzdeki 1-1,5 yıl içinde Bornovalıların hizmetine girecek. Toplam 38 bin metrekarelik bir alanda söz ediyoruz. Bunun içinde Bornova’mızın çok önemli eksiklerinden bir tanesi büyük salonlarımız olacak. 1000 kişilik, 500 kişilik ve 400 kişilik olmak üzere 3 ayrı salon kazanmış olacak Bornova. Bunun yanında tüm kültür-sanat faaliyetlerinin yürütüleceği atölyeler, havuzlu kafeteryası ile birlikte Bornovalı hemşehrilerimize hizmet verecek bir alan.”http://teknokule.com/guncel/nesrin-ulema-bornova- ...80916.html


mahmut11
3 yıl önce - Prş 12 Ksm 2015, 04:08
Şaka mısın sen?


Alıntı:
izmirde sadece 160 kişilik konak sahnesi kaldı ksk sahnesini yıktılar..bidahada yapmadılar..

buna artık yorum yapmıcam....


yalan söylemeyiniz

İzmir'deki sahneler:


 • GÜZELBAHÇE KÜLTÜR MERKEZİ
  Kazım Dirik Caddesi No:46 Güzelbahçe / İZMİR
  Tel: 0 (232) 234 20 20

 • KARŞIYAKA ODA TİYATROSU
  1713 Sokak No: 43/A Tiyatro Sokağı Karşıyaka / İZMİR
  Tel: 0 (232) 369 61 26

 • KONAK SAHNESİ
  Mithatpaşa Caddesi No: 110 Konak / İZMİR
  Tel: 0 (232) 445 34 55

 • URLA ATATÜRK KÜLTÜR MERKEZİ SAHNESİ
  Sıra Mahallesi Zafer Caddesi No:80 Urla / İZMİR
  Tel: 0 (232) 754 69 56
Göztepe Ultras
1 yıl önce - Prş 05 Ekm 2017, 21:17

Hotar: Bornova Kültür Merkezi son aşamadaAK Parti İzmir Milletvekili Nükhet Hotar, Bornova Kültür Merkezi ve opera binasının kısa süre içinde tamamlanacağını söyledi. Hotar, “Kültür merkezi üniversitelerin olduğu bir bölgede gençlerimize ve öğrencilerimize büyük imkanlar sunacaktır" dedi.

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından Bornova’da yapımı sürdürülen Kültür Merkezi’ni ziyaret eden AK Parti İzmir Milletvekili Nükhet Hotar yetkililerden bilgi aldı. Çalışmaların son aşamaya gelen binayı inceleyen Hotar, kaba inşaatı tamamlanan ve ince işçilikleri kalan merkezin bölgeye büyük katkısının olacağını söyledi. Hotar, şöyle konuştu:

“Merkezin yapım aşamasında, binayı kullanacak olan ilgili kişi ve kurumlardan görüşler alındığını ve buna göre düzenlemeler yapıldığını da özellikle vurgulamak isterim. 1993 yılında projelendirilen ve yapımı düşünülen kültür merkezi AK Parti iktidarında hızlandırıldı. Büyük gayretlerle son aşamaya kadar getirildi. Kısa süre içinde bitirilerek hizmete açılacak. Merkezde çok amaçlı salonlar, kafeteryalar, ofisler, kitap satış alanları ve sahneler yer alıyor. İzmir, donanımlı ve son teknoloji bir kültür merkezi kazanmış olacak. Bornova aynı zamanda öğrencilerimizin ve dolayısıyla gençlerimizin de yoğun yaşadığı bir yer. Üniversitelerin ve özel okulların sayısı diğer ilçelere göre fazla. Bu yüzden büyük bir ihtiyacı da karşılamış olacak. Gençlerimiz modern, çağdaş bir merkeze kavuşacaklar."

MERKEZDE NELER VAR?

Kültür Merkezi ve opera binası iki bodrum kat, ara kat, zemin kat ve artı iki kat olmak üzere toplam 6 kattan oluşuyor. Etrafı 60 santimetre yüksekliğinde bir süs havuzu ile çevrili. 38 bin 167 metrekarelik bir alana sahip. Bu alan içerisinde 900 kişilik büyük salon, 400 kişilik çok amaçlı salon ve 344 kişilik küçük salon bulunuyor. Merkezde iki katlı bir kafeterya ve onun altında iki bölümlük kitap satış alanı bulunuyor. 7 odalı bir misafirhane ve sahne alacak sanatçılar için 18 ayrı oda yer alıyor. Bunun dışında idari bölümler ve ofisler de mevcut. Merkezin tüm havalandırma ve ısıtma sistemleri, soğutma grupları son teknoloji ile donatılmış durumda. Merkezin 4 ayrı girişi bulunmakta ve 144 araçlık kapalı otoparka sahip bulunmaktadır.

http://www.hurriyet.com.tr/hotar-bornova-kultur-m ...a-40600814


Anıl 95
1 yıl önce - Prş 05 Ekm 2017, 21:55

15 yıl sonra bitmiş demek bravo vallaFurkan93

1 yıl önce - Cmt 02 Arl 2017, 18:06

Sonunda bitiyor demek bir açılış tarihi verildi mi yada güncel resim çekebilecek olan var mı ?

Misafir f32

1 yıl önce - Cmt 02 Arl 2017, 18:54

chpli belediyede iş yok ancak atıp tutuyorlar yersen oy verirsin uyanıksan vermezsin..

AKP'yi izmirimize kattığı bu kültür merkezinden dolayı tebrik ederizsayfa 9
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> İZMİR - Haberler ve Sohbet