Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Ankara Ankapark tema parkı (ANKA Park)
« önceki   123 ... 176177178

ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 178

AnkaPark Projesiyle ilgili görüşleriniz nedir?
AnkaPark Projesine Olumlu bakıyorum 56.2%  56.2%  [322]
AnkaPark Projesine Olumsuz bakıyorum 43.8%  43.8%  [251]
Toplam Oy : 573

Misafir 61e

2 hafta önce - Cmt 02 Arl 2017, 16:25

Paris Disneyland 19.4 km2 büyüklüğündeymiş. Ankapark'ın 1200 dönüm olduğu belirtiliyor. Yani 16 kat büyüklükte oluyor. İçinde iki su parkı, oda sayısı 5800'ü bulan 7 otel, restoranlar vs var. Bir de tam turu 25-30 dakika süren buharlı tren var. Hatırlarsanız Gençlik Parkının içinde de buharlı tren işlerdi. 1980'lerde metro çukuru yüzünden hattın yarısı iptal edilmiş, sonra tamamen kaldırılmıştı. Fakat kaldırılmasıyla ilgili yazılı bir şey yok, zamanın TCDD İşletme Müdürlüğü karambole getirmiş olmalı.

Sky101
2 hafta önce - Cmt 02 Arl 2017, 16:41

İnsanların gözlerinin içine baka baka yalan söylediker, panayıra milyonlarca dolar gitti yazıklar olsun...

Misafir 6cb

2 hafta önce - Cmt 02 Arl 2017, 18:00

Bu parayla Ankara'nin ulasim problemi bitmisti, net.

Yuzlerce yepyeni dogalgazli otobus alinabiliyordu, ya da 2 tane dört başı mamur metro hattı yapilabiliyordu, ki bu hatlarla en azindan 25 semte metro gitmis olacakti.

Yazık kere yazık!!!

veysel döker
2 gün önce - Prş 14 Arl 2017, 16:25

https://www.cnnturk.com/turkiye/gokcekin-hayali-a ...-isletecek
Parkı işletmek isteyen kimse yok. Sanırım bu gidişle 2 Milyar lira çöpe gidecek

Theend06
2 gün önce - Prş 14 Arl 2017, 21:00

Bu tür büyük projelerde belediye meclisinin aldığı karar ile olmaması gerek.Yani bir belediye başkanı ben istiyorum diyip şehrin tüm kaynaklarını hayalimdeki proje diyerek hesap kitap yapmadan harcamasına birilerinin engel olması gerek.
Referandum yapılsa hiç bir Ankaralı evet ankapark yapılsın ve bu kadar para harcansın demezdi.
İşletecek firma bulunamıyor,belediye işletse zarar edecek .Bitirebilmek için daha bir sürü para lazım.Hükümet şu ortamda buraya kaynak aktarırmı oda meçhul.
Atsan atılmaz satsan satılmaz.
Benim tavsiyem lunapark kısmını söküp burayı büyük bir park olarak çalıştırmak olur.GEnçlik parkı gibi bir işletmeye kiraya verilir ise 3-5 sene sonra ailelerde gitmez ise parkda biter.

sayfa 178
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 176177178
ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet