Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 178

AnkaPark Projesiyle ilgili görüşleriniz nedir?
AnkaPark Projesine Olumlu bakıyorum 54.9%  54.9%  [345]
AnkaPark Projesine Olumsuz bakıyorum 45.1%  45.1%  [283]
Toplam Oy : 628

Misafir 61e

10 ay önce - Cmt 02 Arl 2017, 16:25

Paris Disneyland 19.4 km2 büyüklüğündeymiş. Ankapark'ın 1200 dönüm olduğu belirtiliyor. Yani 16 kat büyüklükte oluyor. İçinde iki su parkı, oda sayısı 5800'ü bulan 7 otel, restoranlar vs var. Bir de tam turu 25-30 dakika süren buharlı tren var. Hatırlarsanız Gençlik Parkının içinde de buharlı tren işlerdi. 1980'lerde metro çukuru yüzünden hattın yarısı iptal edilmiş, sonra tamamen kaldırılmıştı. Fakat kaldırılmasıyla ilgili yazılı bir şey yok, zamanın TCDD İşletme Müdürlüğü karambole getirmiş olmalı.

Sky101
10 ay önce - Cmt 02 Arl 2017, 16:41

İnsanların gözlerinin içine baka baka yalan söylediker, panayıra milyonlarca dolar gitti yazıklar olsun...

Misafir 6cb

10 ay önce - Cmt 02 Arl 2017, 18:00

Bu parayla Ankara'nin ulasim problemi bitmisti, net.

Yuzlerce yepyeni dogalgazli otobus alinabiliyordu, ya da 2 tane dört başı mamur metro hattı yapilabiliyordu, ki bu hatlarla en azindan 25 semte metro gitmis olacakti.

Yazık kere yazık!!!

veysel döker
10 ay önce - Prş 14 Arl 2017, 16:25

https://www.cnnturk.com/turkiye/gokcekin-hayali-a ...-isletecek
Parkı işletmek isteyen kimse yok. Sanırım bu gidişle 2 Milyar lira çöpe gidecek

Theend06
10 ay önce - Prş 14 Arl 2017, 21:00

Bu tür büyük projelerde belediye meclisinin aldığı karar ile olmaması gerek.Yani bir belediye başkanı ben istiyorum diyip şehrin tüm kaynaklarını hayalimdeki proje diyerek hesap kitap yapmadan harcamasına birilerinin engel olması gerek.
Referandum yapılsa hiç bir Ankaralı evet ankapark yapılsın ve bu kadar para harcansın demezdi.
İşletecek firma bulunamıyor,belediye işletse zarar edecek .Bitirebilmek için daha bir sürü para lazım.Hükümet şu ortamda buraya kaynak aktarırmı oda meçhul.
Atsan atılmaz satsan satılmaz.
Benim tavsiyem lunapark kısmını söküp burayı büyük bir park olarak çalıştırmak olur.GEnçlik parkı gibi bir işletmeye kiraya verilir ise 3-5 sene sonra ailelerde gitmez ise parkda biter.

Misafir 6d1

10 ay önce - Pzr 17 Arl 2017, 13:00

Biz ankapark açılacakmı kapanacakmı diye kendimizi yorarken elin adamları tam zarar edeceği vakit 52 milyar dolara marvel’ı disneyland bünyesine kattı tüm disneyland’larda 2018 yılında çok kaliteli değişiklikler olacak işte ben buna vizyon derim,üç beş kendini ve ne yaptığını bilmez adamlar park açmaya kalkarsa her şey karman çorman olur,keşke birazcıkta olsa işi bilenlere sorsalardıya park ile safari hakkında nasıl bir yol çizeceklerini.

Misafir 6d1

10 ay önce - Pzr 17 Arl 2017, 13:05

Bizimkiler ankaparkı açalımmı kapatalımmı desin dursun,bu zamana kadar hiç sevemediğim disneyland,a marvel kahramanları girdi ve ilerleyen zamanlarda universal studio gibi kaliteli hale gelirse ve roller coasterlar olursa o zaman paris’i tek geçerim.

Misafir 6d1

10 ay önce - Pzr 17 Arl 2017, 13:33

forumda ankaranın hava şartları elverişsiz ankapark’a kimse kışın gelmez deniliyorya,paris’in hava şartları daha kötü ama adamlar ne yaptıklarını çok iyi biliyorlar.

Misafir 8c6

10 ay önce - Pzr 17 Arl 2017, 18:30

ANKAPARK’IN YILLIK GİDERİ YAKLAŞIK 1 MİLYAR TL

Atatürk Orman Çiftliği’nde yapılan Ankapark tartışması bitmiyor. Mimarlar Odası Ankara Şubesi, Melih Gökçek’in en büyük hayali olan ve istifa ettirilse de sahip çıkmaya devam ettiği, Mustafa Tuna’nın ise ‘halka soracağız’ dediği, Ankapark’a ilişkin çarpıcı açıklamalarda bulundu.

ANKARA’NIN BİR YILLIK BÜTÜN BÜTÇESİ ANKAPARK’A HARCANMIŞTIR

Konuyla ilgili açıklama yapan Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan, “Ankapark, Ankara bütçesinin kara deliğidir. Açılması durumunda yıllık bir milyar gideri olacaktır. Ankapark alanı oyuncaklardan arındırılarak AOǒye iade edilmelidir” dedi.

Tamamlandığında yaklaşık 400 milyon dolara mal olacak Ankapark’ta, işletme giderleri ve metal oyuncak yığını ile Ankara halkı büyük bir israfla karşı karşıya kalacaktır diyen Candan şunları kaydetti

“Ankapark Tamamlanması durumunda 400 milyon dolarlık bir maliyetin bugünkü dolar kuru (3.960TL) karşılığı ile yaklaşık 1 milyar 600 milyon lira harcanmış olacak. Şu anda yapılan harcamanın 1 Milyar 279 Milyon TL olduğu açıklanmakta iken, parka yerleştirilen oyuncaklardan bir kedili havuzun 2 milyon lira olduğu, sözleşme bedelleri üzerinde yapılan bu açıklamaların çok gerçekçi olmadığı da ortada. Kesin hesap bedelleri açıklandığında bu tutar, yaklaşık 3 milyarı bulacaktır”

ANKAPARK İSRAF PROJESİDİR

Ankapark’ın yapım ve işletme maliyetleri hesaplandığında, büyük bir israf olacağını öne süren Candan, ‘Ankapark tamamlansa bile, israf artarak devam edecektir. Personel giderleri, işgüvenliği ve uzmanlık eğitimleri, güvenlik, elektrik, 100 bin metrekarelik gölet ve fıskiyenin işletme giderleri, 100 bin metrekarelik kapalı alanın doğalgaz ile ısıtılması, 5 yılda bir yapılan oyuncakların yorulma testlerinin giderleri hesaplandığında, işletme giderleri yıllık 1 milyara yaklaşan maliyetleri ile Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin kara deliğinin Ankapark olduğu ortaya çıkacaktır.” dedi.

http://www.uretenankara.com/analiz/ankaparkin-yil ...-milyar-tl

fastornado
10 ay önce - Pts 18 Arl 2017, 12:59

Disneyland denilen şey sadece bir lunapark değil.

Bu adamların yıllardır kurduğu çok buyuk bir film endustrisi var. Ciddi bir medya ve reklam kapasiteleri var. Disneyland buyuk endustrinin sadece bir parçası.

Ankapark ise Melih Beyin, kendisinin belesiye meclisinde soylediği gibi, kişisel bir keyfi tercihidir.

Bu harcamalar sonrası belediye ciddi bir mali soeun yaşıyor. Umarım hukumet yardım etmez. Her belediye seçmeni seçtiği yoneticinin yaptığı eylemlerin sonucuna katlanmalı.

sayfa 178
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet