Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Trabzon - Karadeniz Teknik Üniversitesi
« önceki   123 ... 91011121314   sonraki »

ANA SAYFA -> Diğer Şehirler
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 10
Misafir 745

10 ay önce - Cmt 02 Arl 2017, 10:06

Beyefendi diğer üniverstelerin teknokent firmaları neler üretip satıyor bi araştır bak.Çoğuda üniverstede çalışan bilim adamlarının kurduğu şirketler.Ktü,nün teknokentinde kaç tane böyle firma var.Örnek otdüdeki fiberlast firması lazer cihazları üretip satıyor,adamlar uçmuş ktü,dekiler göbek yapıyor,göbeksiz bilim adamı pek yok ktüde.

Ulubey yılmaz
4 ay önce - Prş 07 Hzr 2018, 12:37

(+)

Jolly Roger
3 ay önce - Prş 12 Tem 2018, 17:57

Trabzon’da yaptılar! Literatüre geçtiler...

Alıntı:

Karadeniz Teknik Üniversitesi Tıp Fakültesi Göğüs Cerrahisi Ana Bilim Dalı uluslararası kabul gören yeni bir cerrahi teknik geliştirdi. Geliştirilen tekniğin akciğer ameliyatları sonrası oluşulacak komplikasyon olan ve yüksek ölüm riski ile seyreden hava yolu açıklıklarınn giderilmesi konusunda güvenli ve etkili olduğu tıbbi literatüre geçti.

Kaynak 61SAAT.COM
Doktorlarimiz:

Jolly Roger
3 ay önce - Cum 13 Tem 2018, 21:16

Yukaridaki paylaşimin haberi:

Doktorlarimizi tebrik ediyorum

Jolly Roger
2 ay önce - Sal 24 Tem 2018, 13:06

Ktü Maden Mühendisliği Bölümü Türkiye'de Birinci, Dünyada 20. Sırada

Alıntı:
Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Maden Mühendisliği Bölümü, Dünya’daki üniversitelerin mühendislik bölümlerinin performanslarını (2012-2016) karşılaştıran istatistiklerde Maden&Cevher Hazırlama Mühendisliği (Mining & Mineral Engineering) alanında 100 üniversite/bölüm arasında ilk 20’ye giren tek Türk eğitim-öğretim kurumu/birimi oldu.
Her yıl dünyadaki üniversitelerin akademik performanslarını karşılaştıran “Academic Ranking of World Universities (ARWU)” istatistiklerini yayınlayan Shangai Ranking, akademik performans istatistiklerinin belirlenmesinde ölçüt olarak; bölümlerin 2012-2016 yılları arasındaki toplam yayın sayısı, etki değeri (Impact Factor-IF) yüksek dergilerde yayınlanan makale sayısı, yayınlara alınan atıf sayısı, kurulan uluslararası Ar-Ge ortaklıkları ve alınan ödülleri dikkate alıyor.
Eğitim-öğretim hayatında 27 yılı geride bırakan KTÜ Maden Mühendisliği Bölümü, 6 profesör, 6 doçent, 3 Dr. öğretim üyesi, 1 öğretim görevlisi ve 7 araştırma görevlisinden oluşan akademik kadrosuyla nitelikli maden mühendisleri yetiştirmeye devam ediyor. Mesleki konularda birçok seminer ve sempozyum/kongre organize eden KTÜ Maden Mühendisliği Bölümü 3-5 Ekim 2018 tarihlerinde Trabzon’da gerçekleştirilecek 12. Bölgesel Kaya Mekaniği Sempozyumu’na (KAYAMEK 2018) ev sahipliği yapacak.

Kaynak:Milliyet

Baska bir basariya daha imza attilar.
Tebrik ederim

sayfa 10
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 91011121314   sonraki »
ANA SAYFA -> Diğer Şehirler