Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
İstanbul Çamlıca camii (Türkiye'nin en büyük camisi)
« önceki   123 ... 129130131   sonraki »

ANA SAYFA -> İSTANBUL - Haberler ve Sohbet
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 130
TORK
4 hafta önce - Pzr 19 Ksm 2017, 19:47

(+)

(+)
(+)

(+)(+)
(+)

(+)
(+)

(+)
(+)

(+)

(+)

(+)

savas uluca
4 hafta önce - Pts 20 Ksm 2017, 10:12

depremler olmuşken'''1000 sene önce yapılan ayasofya yine kusursuz bir şekilde yerinde kalırken... '''

Bir Halt Bildiğin yok sırf yazmak için yazmışsın cahil insan, araştır bakalım büyük depremler ve Yağmalar sonrası Ayasofya kaç kere elden geçmiş.. Boş Boş Yazmaktan başka işiniz yok...

Sadri Özcan
3 hafta önce - Cum 24 Ksm 2017, 00:27

(+)

serdaris
3 hafta önce - Cmt 25 Ksm 2017, 12:43

Cami ve tünel inşaatı eski yeşilliğini yok etmiş.
Proje bittiğinde çevre düzenlemesi ile eski yeşilliğine kavuşur ümit ediyorum.

(+)

beratika
3 hafta önce - Cmt 25 Ksm 2017, 13:51

Şimdi bana önyargılı diyeceksiniz ama Bu camii mesela Sultanahmetin topoğrafyada durduğu gibi uyumlu durmuyor.Sanki başka yerden kopyalanıp yapıştırılmış givi duruyor.Mesela önceki fotoğraflar Beşiktaş tarafındandı galiba,o açıdan caminin bir minaresi ötekisini kapatıyor.Mesela en son atılan fotoğrafta görece daha güzel duruyor ama ora da da yapı çok büyük gelmiş gibi.Yapının minarelerinin falan oranlarında sorun var.Kocatepe ve Adana Sabancı camileri klasik tarzda yapılmış daha başarılı örnekler bence.

yasin.yılmaz

3 hafta önce - Pzr 26 Ksm 2017, 01:00

Alıntı:
serdaris

Yetişmiş ve olgun ağaçların kesilmesine, bunların varlığı dikkate alınmadan proje yapılmasına, gerekenlerin taşınmayıp kesilmesine her durumda ve projede bende karşıyımdır.

Ancak dikkatli bakılırsa kaybolan yeşilliğin en az %90'ı çimen, ağaç bölgelerine pek dokunulmamış. Çevre düzenlemesinde eskisi kadar olmasada çimlendirme yapılacaktır.

TORK
3 hafta önce - Pzr 26 Ksm 2017, 16:16

Alıntı:

(+)

Cami nin yapıldığı alanın evveliyatını çok iyi bilirim, yeşillik olarak zinhar ağaç yoktu orada olan kısımlar da duruyor zaten. Sizin paylaştığınız görsel öncesi sonrası kısımlarıyla örtüşüyor.

Sosyal medyada 2,3 gün önce bir görsel daha verildi, konuyla ilği tamamen farklı kısımlar öncesi sonrası olarak lanse edilmişdi. Yalan uydurulmuş bir haberdi.

Yukarda arkadaşın dediği gibi yaban otluk ve kısmi çimler mevcuttu senelerdir öylece duruyordu.

yusufyuşa23
2 hafta önce - Cum 01 Arl 2017, 16:24

(+)

selman yıldırım
2 hafta önce - Cmt 02 Arl 2017, 03:42

Artık Türkiye'de yeşillendirmeden anlaşılan devasa saksılardaki ağaçlar ve çiçek tarhları olmuş. Caminin sağı solu düz beton. Karaköy sahildeki gibi saksılara pahalı ithal ağaçlar koyacak ve güya çirkinliği örtecekler. Osmanlı'da avlularda toprak nefes alır... Yağmur girer ot çıkar. Bunun güzelliğini kavrayamadıkları için Fatih Cami önündeki 300 yıllık çınarları kestiler. Şimdi tente diziyorlar gölge yapsın diye cenazelerde falan

Şimdi bir de diyorlar ki caminin eski yerinde sadece ot varmış hiç ağaç yokmuş. İlla burası çayır kalsaydı demiyorum ama şehirlerimizde düz çimen alanlar bırakabilirdik. Havuzlu lale bahçesi değil düz çayır. Pazar günleri haliç kıyısında araba gürültülü dar park alanlarındaki mangal sayısından çayır alanlarının nasıl büyük bir ihitiyaç olduğu ortaya çıkar. Biz Türkler piknik yapmayı seven insanlarız. Şehirlerimizde bu ihtiyacı karşılayabilirdik. Kendimize ve şehirlerimize yazık ettik. Ediyoruz.

TORK
6 gün önce - Pts 11 Arl 2017, 20:43

(+)

sayfa 130
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 129130131   sonraki »
ANA SAYFA -> İSTANBUL - Haberler ve Sohbet