Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Balıkesir Kocaseyit Kavşağı (Doğumevi Kavşağı)
« önceki   123 ... 606162

ANA SAYFA -> ULAŞIM - Marmara
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 62
ahmet sert
2 hafta önce - Prş 23 Ksm 2017, 18:00

Erdal ben de istemiyorum kimse mağdur olmasın,Herkes mutlu olsun ama yaz boz tahtasına dönecekse, o istemedi hop değiştir, yeni yaptığını bu istemedi hop değiştir, devamlı böyle değişmesin anlamında söylüyorum.Yoksa en mantıklısı, düzgünü hangisi olacaksa onu yapsınlar

Yasin OZTURK
2 hafta önce - Prş 23 Ksm 2017, 20:02

Bizde istemiyoruz Ahmet abi sürekli proje değişsin diye ama birisi şehrin ayarlarıyla oynadı gitti düzeltme çabaları bunlar 😀

Erdal Düven

2 hafta önce - Prş 23 Ksm 2017, 20:36

Bu sistem en iyisi tabiki araç parkı olmaz ise bu şekilde bir çalışma inşallah yapılacaktır yoksa yeni yapılan köprüyümü yıkalım yazık günah olmuş bir kere hata ise hata bu çardaklı mevkiindeki trafiğinin bu hale geleceğinidemi biz düşünelim ukome ve bu projelere onay verenlerde bir hayli suçlu pekala ilk olarak böyle start verilebilinirdi ve sıkıntı olmazdı o kadar boş kaldı o bölge rahat çalışma imkanı vardı biz bunları düşünebiliyor iken onların görmemesi anormal mevcut duruma göre Balıkesirli bunlarıda görüyor yada eski doğum evimi yıkılsın? Mecburen o köprü altındaki kavşak kullanılıp atalar caddesine dönüşecek alan dar malesef kentsel dönüşüm yapılmadan bu üst geçit ve köprülü kavşaklar yapıldığında bu tür sıkışma ve herkesimi memnun edememe durumları ortaya çıkacaktır.
Çünkü bu yapılan üst geçit mevcut duruma göre yapıldı hangi belediye zaten gelecek 50 yılı düşünüyorki ülkemiz genelinde? 5er yıllık bir planları var onuda tamamlayabilirler ise kalabiliyorlar projelerde ise ne yazıkki böyle bozuk durumlar ortaya çıkıyor

Recep ALKAN
2 hafta önce - Cum 24 Ksm 2017, 17:11

O bölgenin esnaf şikayeti nedeni ile açıldığı yazıldı, çizildi.
Hangi Esnaf ?
O yolun kapanmasının kime ne zararı var ?
Karşılıklı, toplasanız 10 tane dükkan var orada.
Onlar mı zarar etmiş ?

Zekai Bey, hizmet ile gönül yapma işini karıştırıyor.
Herkese, her kesime şirin görünme, sorun çözen adam olma imajı vermeye çalışıyor.
Böyle olmaz.
O yolun belli kesimleri kapatılmadan yada o yol belli şekillerde genişletilmeden o bölgeye çare bulunmaz, bulunamaz.

Arkadaşlar diyor ki, kenarlara plastik duba koyalım.
O bölgeden daha bugün geçtim, üniversite yolunda eski tekel binasına doğru plastik duba konmuş, bu ne demek ? Buraya araba park etme bilader demek.
Ama adam gelmiş bakmış, yandan bir araba geçer, getirmiş koymuş arabasını. Görende arkasına doğru sıralanmış.
Kısacası biz vatandaş olarak da bilinçlenmeliyiz.

Ama yukarıda da dediğim gibi, Zekai Bey sorun çözme işini abartmamalı.
Herkesin gönlünü yapamaz..

yasin..10

2 hafta önce - Cum 24 Ksm 2017, 17:48

Radikalar kararlar almak şart!
Zamanında Milli Kuvvetler Caddesi tek şeride düştüğünde esnaftan bu şekilde sesler yükselmişti. Şimdi her hangi bir ses var mı? Yok. Şimdi kapatılsın diye görüşler ortaya atılıyor.
Arabaların geçmemesi bir dükkana ne kadar zarar verebilir? Sanki 100 araçlık otoparkları varmış gibi. Altı üstü dükkan önü bir araba. Onu da sahiplenirler!
İzmir yolunun ışıksız hale getirilmesi ve tren yolunun BALRAY projesi için hemzemin geçitlerinin kaldırılması bu köprünün hayatımıza girmesini sağladı. Köprü gerekliydi.
Şimdi esnaf istedi diye yeniden bir düzenleme oldu. İtirazım yok. İtiraz ettiğim nokta bu nokta da park yasağının olmaması! ( Aynı durum 15 Temmuz Şehitler Kavşağında hastaneye doğru gidişte; 3 noktadan sağlanan katılımın sağlı sollu araç parkları yüzünden tek şeride düşmesi ve trafiği şişirmesi )
Çarşı paftasını düşünürsek acaba yeni bir düzenleme mi yapılsa? Çarşıya giriş ve çıkış yönleri, tek yönlerin yönleri üzerinde oynama mı yapılsa? Tam detaylı düşünemedim ama bu köprü mesela tek yöne dönüşse ve çarşıdan çıkış noktası olsa?
Radikal kararlar almak şart!

Misafir a64

2 hafta önce - Cum 24 Ksm 2017, 18:04

Trafik bu şekilde eskisinden daha iyi oldu, ben esnafı mesnafi bilmem

Erdal Düven

2 hafta önce - Cum 24 Ksm 2017, 20:31

Zekai Kafaoğlu’nun Büyükşehir yönetimini kendi projelerini üretebilmesi ve hayata geçirebileceğini zaman gösterecek gerçi az bir zamanı var kuruluş sürecini atlatmış hazır bir Büyükşehir devraldı diyebiliriz halktan duyduğu bazı eksiklikleri gidermeye başladı bile fakat şiirsel yolu ve duygusal davranır ise ve herkesi memnun etmeye çalışır ise çokta başarılı olmaya bilir.

Asıl önemli olan doğru olan ne ise onu uygulamaktır
Yasin kardeşimin dediği gibi radikal kararlar alarak Balıkesir istenilen noktaya ulaşacaktır. Cumhurbaşkanımızın dediği gibi bu yolda darılmaca gücenmece olmamalıdır.

Gelelim köprü muhabbetine oraya balray ve tcdd açısından yapılması gerekliydi ve mevcut durumda trafik sirkülasyonu en iyi bu şekilde işleyecek gibi daha önce dediğim gibi tek sıkıntı bilinci sürücü ve park olayı ama bizde ne yazıkki eğitim eksikliği olduğu için sıkıntılar yaşanabilir yine inşallah bu sorunu kökten çözüme kavuştururlar diye ümit ediyorum.

Misafir 6fa

1 hafta önce - Cmt 02 Arl 2017, 01:38

ben şunu anlamam bu işleri gerçekten bilen anlayan bir insan yokmu bu işlerin başına bilen birilerini getirmek bu kadar zormu ya dibimizdeki manisaya adamlar nasıl yol projleri geiliştirmiş ve yapıyorlar biraz vizyon olan bize oluyor estetikten yoksun yapılar bu şehri kötü gösteriyor

sayfa 62
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 606162
ANA SAYFA -> ULAŞIM - Marmara