Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 537
ekrem.
10 ay önce - Çrş 29 Ksm 2017, 17:22

Youtube da Karılar Koğuşu filminin basında MALATYA ya ait birkaç görüntü vardı çok hoşuma gitti. Galiba konusu Malatyada geçiyor

Misafir d4c

10 ay önce - Cum 01 Arl 2017, 22:23

THK üniversitesi sivil havacılık yüksek okulu açılacakmış... hayırlı olsun şimdiden...

““Malatya İçin Önemli Bir Kazanım Olacak”
Türk Hava Kurumu (THK) Üniversitesi tarafından Malatya’da Havacılık Meslek Yüksekokulu açması için Battalgazi Belediyesi tarafından Hanımınçiftliği’ndeki eski belediye hizmet binasının tahsis edileceği bildirildi. THK Battalgazi Şubesi’nin açılışını yapan Gümrük ve Ticaret Bakanı Bakan Bülent Tüfenkci ve THK heyeti, daha sonra Hanımınçiftliği eski belediye binasına giderek inceleme yaptılar.

Türk Hava Kurumu (THK) Battalgazi Şubesi’nin İstiklal Mahallesi’ndeki binasının açılışı yapıldı. Açılış törenine Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkçi, AKP Malatya Milletvekili Mustafa Şahin, Malatya Valisi Ali Kaban, THK Genel Başkanı Kürşat Atılgan, Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, İnönü Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Ahmet Kızılay, THK Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Erman Akbulut, İl Emniyet Müdürü Dr. Ömer Urhal, Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Doğanşehir Belediye Başkanı Vahap Küçük, AKP İl Başkanı Hakan Kahtalı, THK Genel Başkanı Kürşat Atılgan, THK Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Fikret Şinasi Kazancıoğlu ve kalabalık bir topluluk katıldı.

THK ÜNİVERSİTESİ’NE BAĞLI YÜKSEK OKUL..

Bakan Tüfenkci ve beraberindeki heyet, açılış sonrasında Battalgazi Belediyesine devredilen eski Hanımınçiftliği Belediye hizmet binasında inceleme yaptılar.

Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, binanın THK’ya Meslek Yüksekokulu olarak açılması için devreceklerini ifade ederek; “Daha önce Sayın rektörümüz ile Türk Hava Kurumu Üniversitesi Mütevelli heyeti başkanımız ile yaptığımız görüşmede Battalgazi’ye Türk Hava Kurumuna bağlı üniversitenin bir kolu olarak bir yüksekokul açılması noktasında taleplerimizi iletmiştik. Sayın bakanımıza da bu talebimizi ilettik. Sayın bakanımız da yaptığı görüşmede sizlerinde uygun görüşüyle buranın yerine bakma noktasında fikrinizi beyan etmiştiniz. Bu binayı bütünü ile birlikte Türk Hava Kurumu’nun Üniversitesi’nin Yüksek Okulu’nun açılması koşuluyla sizlere devretme noktasında irade kararımızı belirtmek istiyorum. İnşallah bu okul açıldığı takdirde bizim temennimiz ve dileğimiz odur ki burada hosteslik, drone eğitimi, havacılık teknik eğitimi ve buradaki okuyan insanların da istihdam noktasındaki sıkıntı olmadan direkt istihdama katkıda bulunması hem de teknik anlamda yetişmeleri anlamıyla da önemli bir okula olacağı kanaatindeyim. Ayrıca Battalgazi geçmişi itibarıyla baktığımız zaman geçmişte burada 2 üniversitemiz var. Biri Şahabeyi Kübra Medresesi, diğeri Şahabeyi Şura Medresesi. Şahabeyi Kübra Medresesi burada Mevlana’ları Saderettin Konevileri, İbni Arabi’leri yetiştirmiştir. Şahabeyi Şura medreselerinde bunun bir alt kademesidir. İnşallah temennimiz ve dileğimiz odur ki yüksekokulların ileriki aşamada Battalgazi’mize ikinci bir üniversite oluşturmasıdır diye düşünüyorum. Okulumuzun inşallah sizlerin de uygun görüşleriyle Sayın bakanımızın ve milletvekillerimizin destekleriyle memleketimize milletimize ve Battalgazi’mize hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum hepinize saygılarımı sunuyorum.” diye konuştu.

Türk Hava Kurumu (THY) Genel Başkanı Kürşat Atılgan; “Bu proje bana anlatıldığında Sayın rektörümüz tarafından Malatya ile de manevi bir takım bağları olan bir kişi olarak sayın bakanımızın da tensipleriyle bugün büyük oranda bu iş için buraya geldik. Bir yüksekokul açılması bir prosedür gerektiriyor. YÖK ile ilgili bazı ciddi hazırlıklar ve onları müsaadesi gerekiyor. İnşallah bakarsak 800 kişiye eğitim yapabilecek bir eğitim tesisi bir yüksekokul için rantabl olabiliyor. Bu aşamaları geçebilecek Sayın bakanımızın da yardımlarıyla bu fikri realize edebilirsek hem Malatya için, hem ülke için, hem eğitimimiz için güzel bir şey olur. Eğitim kurumları bir ülkenin gelişmesinde önemli bir unsurudur. Türkiye mevcut iktidarımızın da en büyük bütçeyi ayırdığı bir varlıktır. Ama Türk Hava Kurumu bir havacılık alanında eğitim yapan bir tematik üniversitedir. Dünyada en önemli üniversitelerinden biri olma hedefimiz var. Sahip olduğu imkânlarla gerçekten bu tematik üniversitenin havacılık alanında çok büyük kabiliyetleri var. İnşallah Bunun da bir konu da okulu da burada açmak nasip olur.” dedi.

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci konuyla ilgili olarak yaptığı değerlendirmede; “Türk Hava Kurumu Türkiye’nin köklü kurumlarından birisi. Taşıdığı görev ve misyon gereği de güçlenmesi, bu anlamıyla faaliyetlerinin bir şubesinin daha Malatya’da açılmasına biraz önce tanıklık yaptık. Türk Hava Kurumu Üniversitesi’nin bir bölümünün Malatya’da açılabilmesi Malatya’ya gelerek burada eğitim alacak gençlerimiz noktasında Malatya ve Türkiye için önemli bir kazanım olacak. Şinasi (Kazancıoğlu) kardeşimizin orada olması, rektörümüzün, başkanımızın buna sıcak yaklaşımlarından dolayı da kendilerine teşekkür ediyoruz. Bu bir süreç. Şimdi böyle bir yeri açma kararını beyan ettiklerinde YÖK ayağı sürecini tamamlatıp önümüzdeki dönem içerisinde inşallah Malatya’ya böyle bir bölümün kazandırılmasını biz de istiyoruz. Şimdi arkadaşlarımız inceleyecekler. Bu bina olur, başka yer olur. Ama önemli olan Malatya’ya böyle bir yüksek okulun veya ileride belki 4 yıllığa da dönebilir, bir bölümün veya bölümlerin kazandırılması. Havacılık noktasında biliyorsunuz esasında Malatya üsleriyle, kara havacılığıyla önemli bir coğrafi bölgede. Hem Türk Hava Yollarımıza hem askeri anlamında hem de sivil havacılığa katkı sağlayacak bir bölümün olması Malatya’mız için inşallah hayırlı olur.” ifadelerini kaydetti.

Burhan KARADUMAN, Yeni Malatya Gazetesi- ”

http://reklam_link.com/haber/malatya-icin-onemli ...im-olacak/


melita44

10 ay önce - Cum 08 Arl 2017, 14:28Yerel Yönetimler Aralık ayı araştırmasında “En Başarılı Belediye Başkanları” sıralamasında 5. sırada bulunan Malatyamızı ve Başkanımızı tebrik ederiz.Misafir d7e

10 ay önce - Pts 11 Arl 2017, 12:04

Çakır başarı sıralamasında 5.yse ,geride kalanların halini düşünemiyorum bile.Kime sormuşlar ? Akpartililerde dahil ben memnun olan birsine bile rastlamadım .Büyük ihtimalle ısmarlama bir anket.Cumhurbaşkanı R.t.Erdoğan bu anketlere kanmaz umarım.yoksa vay halimize.

Misafir 979

10 ay önce - Pts 11 Arl 2017, 12:21

2019 yerel seçimlerinde Büyükşehir belediye başkanlığı için Öznur Çalık ve Bülent Tüfenkçi kapışacakmış... geçenlerde bir haberde okudum... Öznuru her ne kadar sevmesek de eleştirsek de Öznur Reisin sağ kolu, ağır topu anlaşılan.. 😀 genel başkan yardımcılığını ısrarla veriyor.. bakalım hayırlısı

ahmet_44


Çağrı44

10 ay önce - Pts 11 Arl 2017, 23:00

kime sormuşlar acaba anketi ben bir icraat göremiyorumMisafir f26

10 ay önce - Pts 11 Arl 2017, 23:17

Malatya’da herkes “ellerimiz kırılsaydı da oy vermeseydik “ diyor
Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın partide ki metal yorgunluğun ve yolsuzluk iddialarının önünü kesmek için başlattığı temizlik operasyonun Malatya ayağı çeşitli söylentilere de neden olduğu öğrenildi.
ELLERİMİZ KIRILSAYDI DA OY VERMESEYDİK!
Malatyalılar, Ak Partili yerel siyasetçilerin sergilediği menfi politikalardan nedeniyle siyasete olan ilgilerinin sıfırlandığı ve bu durumun önüne almak için Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın Malatya’da başta İl başkanı Hakan Kahtalı ve Belediye Başkanlarından bir çoğunun görevden alınmasını beklediği ortaya çıktı. Malatyalılar İl Başkanı ve Belediye Başkanlarının bazılarının rant peşinde koştuğu, belediyenin kısıtlı imkan ve bütçesini belli bir çevreye altın tepside sunulduğuna inanıyor. Bu durum içinse ellerimiz kırılsaydı da oy verseydik şeklinde düşünenler ise son umut olarak Erdoğan’ın, Malatya’da, şahsi ikbal ve ihtiras peşinde koşanlara bedel ödetmesini beklediği ve değişimin meselesi olduğu konuşuluyor.

2019’da ŞAHİN, YAŞAR, ÖZHAN YOK
Malatya siyasetinde değişim havası esmesinin ardından Milletvekilleri ve belediye Başkanlarının farklı stratejiler ortaya koyduğuna dikkat çeken uzmanlar “ Reisin hesap kesmeye başlamasıyla Ak Parti İl Başkanı Hakan Kahtalı’nın derin bir suskunluğa bürünmesine neden olduğu , Belediye Başkanlarından bazılarının sosyal sorumluk projelerinde daha sık boy göstererek, geçmiş uygulamalarının üstünü kapatmaya çalıştıklarını da dikkat çekildi.
Bu durum karşısında milletvekillerinden Taha Özkan ve Nurettin Yaşar’ın, milletvekilliğine havlu attığı, Mustafa Şahin’in ise bir daha aday olmayacağı, Bakan Tüfenkçi ve Öznur Çalık’ın ise,2019’ da yapılacak Büyükşehir Belediye Başkanlığı yarışında kapışacakları söylenilmekte.

http://www.malatyabuyuksehirgazetesi.com/malatya- ...iyor/8573/


volkany44

10 ay önce - Sal 12 Arl 2017, 00:16

Yani bi zahmet Reis artik el atmali.yine AKP kazanacak ama %70 degilde %40 ile kazansin o zaman hizmet geliyormu gelmiyormu gorelim.

O elim kirilsada oy vermeyenlerden biride benim.genel secimde kararim belli ama yerel secimde bi sefer bi ayar vermek sart 5.yildizli köye cevirdiler guzel memleketimizi...


Misafir 487

10 ay önce - Sal 12 Arl 2017, 00:27

Valla benim vicdanım rahat 2014te büyükşehirde oyumu Ahmet Münir Erkal’a verdim.. zaten yerelde partiye göre oy vermem, şahsa veririm olması gereken de budur. Keşke yurt geneli seçmen bunun bilincinde olsalar.. Antalya örneği var, adamlar oy vermeyerek ders verdiler, oranları düştü sonra el üstünde tuttular Antalya’yı..

Umarım halkımız aklını başına alır oyunu öyle kullanır.. yeter artık çantada keklik olmak! Yeter artık ceketimi assam alırım mantığı...

ahmet_44


Misafir 0a2

10 ay önce - Sal 12 Arl 2017, 06:09

Antalya nerde Malatya nerde? Arada 30 yıl yaşam farkı var.sayfa 537
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET