Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Balıkesir - Organize Sanayi Bölgesi 1 ve 2
« önceki   123 ... 212223   sonraki »

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 22
ahmet sert
1 ay önce - Sal 31 Ekm 2017, 21:46

Ufuk Bey biliyorsunuz Balıkesir iki bölgede de toprakları olan bir şehrimiz.Ege ve Marmara esintileri taşıyan yöreleri var.Bu tartışılan bir konudur o yüzden hem Ege Denizine Hem Marmara Denizine kıyımız var.Wowturkeyde bununla ilgili bir başlık da var hatta.
http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?t=89813
Merkez olarak düşünürsek Marmara ama Ege 'de olan topraklar olduğu için haber bu başlık adı altında verilmiş olabilir.

UfukRaifoğlu
1 ay önce - Sal 31 Ekm 2017, 21:52

Ahmet bey bölge olarak doğrudur.Ama hava durumu olsun diğer devlet kurumlarında olsun Merkez hangi bölgede ise orası dikkate alınır.Bursalıyım Bursa'nın da güney ilçeleri Ege bölgesinde yer alır.Bana sorarsanız bence de Balıkesir merkez Ege bölgesidir.Marmara Şehrine gelmiş bir izlenim alamadım.Edremit tarafı Ege,Bandırma tarafı Marmara.Merkez geçiş bölgesi gibi ama yine de Ege yönü ağır basıyor.

Alp Serter

1 ay önce - Cum 17 Ksm 2017, 13:12
BALIKESİR OSB’DE İKİ FİRMA DAHA ÜRETİME BAŞLADI

BSO BAŞKANI İSMAİL UĞUR’DAN SANAYİCİYE 'HAYIRLI OLSUN' ZİYARETİ

Bölgedeki sanayiciye istişare ziyaretlerini sürdüren Uğur,bu kez de temelini birlikte attıkları iki sektörel firmanın üretime başlaması ile ilgili firma sahiplerine hayırlı olsun dileklerinde bulundu.

Uğur, ziyarette bulunduğu Sem Mobilya A.Ş.’de firma kurucu ortağı Eyüp Türkoğlu ile birlikte fabrikanın üretim alanlarını inceledi.

Türkiye’nin en çok sanayi yatırımı çeken kenti Balıkesir’de yatırım kararı alan firmaların üretime başlamasından büyük memnuniyet duyduklarını ifade eden Sanayi Odası Başkanı, Organize Sanayi Bölgesi’nin hızla gelişmesinden büyük memnuniyet duyduklarını belirtti.

Fabrikada ileri teknoloji cihazlar ile birçok farklı çeşit banyo mobilyası üretimi yapan firmanın kurucu ortağı Eyüp Türkoğlu,dünya genelinde yaklaşık 30 ülkeye ihracat gerçekleştirdiklerini belirtti.Banyo mobilya sektöründe Türkiye’de lider firmalar arasında bulunan firmanın dünya sıralamasında da ilk 10’da olduğunu dile getiren Türkoğlu,hedeflerinin sektörde beş yıl içinde zirveye oturmak olduğunu ifade etti.Diğer kentlerden sonra Balıkesir’de yatırım yapmaktan mutlu olduklarını söyleyen Türkoğlu,il genelindeki tüm kurumlardan yatırım konusunda kendilerine büyük kolaylıklar sağlandığını belirtti.Türkoğlu, ‘Yaklaşık 12 bin beşyüz metrekarelik bir fabrika inşa ettik ve üretime başladık. Kırk altı personel ile hizmete devam ediyoruz.Firma olarak hedefimiz önümüzdeki bir yıl içinde üretim miktarımızı artırarak , yüz çalışanı istihdam edebilmek..Sanayi Odası Başkanımız İsmail Uğur’a ziyaretlerinden dolayı çok teşekkür ediyorum.Hem inşaatı yaparken hem de kuruluşumuzda Sanayi Odası olarak kendilerinin çok büyük desteklerini gördük.Yanımızda olduğu için mutluyuz.’ifadelerini kullandı.

Uğur,OSB’deki temasları kapsamında Çağsan Merdiven A.Ş. ‘yi ziyaret etti.Ziyarette Uğur’a eşlik eden firma yönetim kurulu başkanı Oğuz Çağlayan, Balıkesir’de hayata geçirdikleri yaklaşık 20 milyonluk fabrikanın üretimi hakkında bilgi verdi.Çağlayan, ziyarette İstanbul’da da bir fabrika ve üretim tesisleri olduğunu belirterek , ‘Balıkesir’i gelecek vaad eden bir kent olarak gördüğümüzden dolayı burada da bir yatırım kararı aldık.Çalışmaya başladık.İnşallah vatanda millete hayırlı olur.Burada alüminyum merdiven ve iskelet sistemleri üretimi gerçekleştiriyoruz.40 civarında ülkeye ihracatımız devam ediyor.Sanayi Odası Başkanımız İsmail Uğur’a da bizi yatırım konusunda yüreklendirdiği,cesaretlendirdiği için,gösterdiği ilgi,alaka için çok teşekkür ediyoruz.Ziyareti bizi oldukça memnun etti.’ diye konuştu.
Sanayi Odası Başkanı Uğur,firma ziyaretlerinin sonunda sanayiciler olarak heyecan ve azimle çalışmalarını sürdürdüklerini belirterek ’Bugün istihdam ve üretim anlamında Balıkesir ekonomisine ciddi katkı sağlayacak iki önemli firmamızı ziyaret ettik. Hizmete yeni başlayan Çağsan Merdiven ve Sem Mobilya firmalarımıza hayırlı olsun dileklerimizi ilettik. Dünyanın önde gelen sayılı üreticilerinden olan firmaların yatırımlarını tamamlayıp Balıkesir’de faaliyete başlaması bizi mutlu etti.Ziyaretimizde ayrıca sanayicimizin ihtiyaç ve sıkıntılarını dinledik.İki firmamız da Balıkesir’e Gümrük açılması talebinde bulundu.Biz de firmalarımıza sanayide kadın istihdamına yönelik atölye çalışmalarımızı anlattık.Bu yönde de işbirliği içinde güzel projeler ortaya koyacağımıza inanıyorum.Her iki firmanın da sektörel anlamda Balıkesir için hayırlı olmasını temenni ediyorum.’ diye konuştu.

Uğur’un OSB’deki firma temaslarına Organize Sanayi Bölge Müdürü Mesut Eray eşlik etti.

KAYNAK: http://www.tv100.com.tr/bso-baskani-ugur-dan-sana ...eti/14050/

ahmet sert
1 ay önce - Cum 17 Ksm 2017, 23:02

ahmet sert
3 hafta önce - Prş 23 Ksm 2017, 20:53

Alıntı:

Balıkesir'de Gümrük Çalışmalarına Hız Verildi

Balıkesir Sanayi Odası’nda düzenlenen toplantıda, Balıkesir bölgesi ihracat ve ithalat potansiyeli ile benzer yapıya sahip bölgelerin gümrük projeleri değerlendirilerek saha ziyaretleri gerçekleştirildi.
Balıkesir Sanayi Odası’nda düzenlenen toplantıda, Balıkesir bölgesi ihracat ve ithalat potansiyeli değerlendirildiği toplantıya Uludağ Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürü Hasan Eken, TCDD 3. Bölge Müdür Yardımcısı Nizamettin Çiçek, Taşımacılık A.Ş. 3. Bölge Müdür Yardımcısı Habil Emir, Bandırma Gümrük Müdürü Sinan Onar, Gökköy Lojistik Merkezi Müdürü Hasan Şahin, Balıkesir Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Uğur, Balıkesir OSB Müdürü Mesut Eray ve Balıkesir Sanayi Odası Genel Sekreteri Barbaros Aynaoğlu katıldı. Son dönem ihracat rakamları, bölgeye yeni yatırım yapan firmaların ihracat potansiyelleri, benzer yapıya sahip bölgelerin gümrük projelerinin değerlendirildiği toplantı akabinde saha ziyaretleri gerçekleştirildi. BSO Başkanı İsmail Uğur Uğur yaptığı açıklamada: “Balıkesir için, sanayicimiz için çalışmaya devam ediyoruz. Gümrük konusundaki çalışmalarımız bir noktaya kadar geldi. Bugün de hem çalışmalarımızı anlattık hem de kurumlarımızın değerli temsilcilerinin tecrübelerinden istifade ettik. Sağ olsunlar bizi kırmadılar, yerinde toplantı ve saha ziyaretleriyle bölgemiz için en uygun projenin niteliklerini belirlemeye, en verimli proje için gereken temel şartları ortaya koymaya çalıştık. En kısa zamanda gerekli çalışmaları tamamlayıp bölgemize yeni projeler kazandırmayı hedefliyoruz” dedi.

http://www.milliyet.com.tr/balikesir-de-gumruk-ca ...r-2422321/

Osb'deki şirketler son zamanlarda sıklıkla gümrük açılması talebinde bulunuyorlar. Balıkesir'in ihracat potansiyelini değerlendirmek daha da arttırmak için gümrük şart.

ahmet sert
3 hafta önce - Pzr 26 Ksm 2017, 23:35

ahmet sert
2 hafta önce - Sal 28 Ksm 2017, 14:11

Alıntı:

ORGANİZE SANAYİ 3.MERKEZ İLÇE KONUMUNDA AMA HABERİMİZ YOK

(+)

Organize sanayi bölgesi 570 hektar alanı, şu an faaliyette kurulu olan 114 fabrikası yaklaşık 7350 çalışanı ile büyük şehrin üçüncü ilçe belediyesi durumunda.

Önümüzdeki iki yılda 12 bin çalışana ulaşması ile daha da büyüyecek gelişecek. Sanayide 114 fabrika içinde kurulacak olan işletmeye başlayan diğer yeni fabrikalarla birlikte beş ana sektör üzerinde oluşacak hep bunlar.

OSB de çalışan 50 kişilik idari personel canla başla gayretle çalışıyor. Şimdi kısaca önümüzdeki yıllarda faaliyete geçecek fabrikaları özetlersek Şişe cam 1250 kişi Temmuz 2018 de açılacak. Kale kim 51 bin dönüm alanda ilk etapta 250 ile 300 kişi alımına başlayarak 2018 Nisanında. Filli boya 75 dönüm 350 kişilik personel 2018 Kasım aralık aylarında ve yine en önemli hem gıda isimli şirket 80 dönüm alanda kurulacak 650 personel çalıştıracak hepsi bayan tüm alacağı malzemesini yumurtasından sütüne aklımıza gelebilecek gıda ile ilgili her şeyi kentimiz esnafından alma sözü vermiş yetkililere.
Sanayide artık neredeyse büyük bir fabrika kurulması aşamasına gelse yer kalmamış onun içinde yetkili makamlar hemen önümüzdeki yılın bahar aylarından itibaren 570 hektar alana istinaden yeni parsellemeye başlayarak tüm alanı toplamda 1370 hektara çıkarma çalışmasında.

Buraya kadar konu anlaşıldı sanırım esas başlığımızdaki üçüncü merkez ilçe meselesine gelirsek OSB müdürü sayın Mesut Eray başa geçtikten sonra daha da hızlanan işler kendi içlerinde elektrik,su,kanalizasyon,alt yapı işlemlerini kendi bünyesinde yapıyorlar iki tane soma dan gelen ana termik hattan elektrik alıp iş yerlerine satarak kendileri tahsilatını yapmakta.itfaiye,jandarma, PTT hatta kreş bile var kreşte aylık 250 TL ye çalışan personelin çocukları bakılıyor.kreş şimdiden full dolu.
Yani çalışan personeli açılan açılacak fabrikaları ile adeta 3.merkez ilçe konumun hak ediyor bazı küçük ilçe belediyelerimizden bile büyük durumda.

Artık OSB de çalışan personele beyaz yakalılar da katılıyor hal böyle olunca da iş emek gücü arttığı için personel ücretlerinde yüksek rakamlara çıkmaya şimdiden başladı.
OSB de kurulan fabrikalara teknik malzeme desteği sağlayacak alış veriş imkânı sağlayacak olan en basit hırdavat döküm ve diğer alış veriş yapılabilecek küçükte olsa iş yerleri nedense hala açılmıyor açılmamakta ısrar ediliyor. Yarın bir gün başka kentlerden gelip iş yeri açanlara da hiç kızma darılmaca olmamalıdır. Mesela hemen söyleyeyim hala bir banka yok sadece görüşme aşamasında üç banka gelecek gibi. Market yok. Lokanta, büfe, çay ocağı yok en basiti olması gerekenler yok.
Benim ziyaretimde bir iki saat içerisinde anlatılanlar gördüklerimle bir vatandaş olarak bunlar yazmaya kalksak sayfalar dolusu olur. Özetleyerek yazdıklarımız bunlar konuyu anlayabilen kesim zaten anlamıştır.

http://www.balikesirposta.com.tr/haberler/4960/OR ...UNDA-.html

Benim de sıkça dile getirdiğim gibi Balıkesir'de aslında orta ölçekli bir sanayi kenti olma potansiyeli var ve bu yola girilmiş durumda.Ancak yıllardan beri Balıkesir'de sanayi yok masalı, şehir efsanesi birileri tarafından yayıldığı ve bazıları tarafından da ısrarla buna inanılmak istendiği için algı biraz bu yönde.Ama yeni açılacak bu fabrikalarla iş değişecek, az kaldı, 2018 yılı ortasında, sonunda bunu daha net görecek ve hissedeceğiz.

Erdal Düven

2 hafta önce - Cum 01 Arl 2017, 20:48

Bildiğimiz üzere büyükşehir belediye başkanımız değişti eski başkanın valilik ve osb müdürlüğü ile osb ye yatırımcı çekmek için bazı başlatmış olduğu çalışmalar vardı imzalanan protokoller vardı benim merak ettiğim konu yeni başkan zekai kafaoğlu ile osb müdürlüğü ve ismail uğur ve vali bey nasıl bir ilişki kuracak devlet desteği ilemi bazı yatırımlar gerçekleşecek ? bu konu bir hayli önemli balıkesirde için artık iç çekişmelerle vakit kaybetmemeli adımlar hızlı bir şekilde atılmalı istihdam adına diye düşünüyor ve sizlerinde bu konu ile ilgili değerleri yorumlarınızı bekliyorum.

ahmet sert
2 hafta önce - Cum 01 Arl 2017, 22:17

Alıntı:
Bildiğimiz üzere büyükşehir belediye başkanımız değişti eski başkanın valilik ve osb müdürlüğü ile osb ye yatırımcı çekmek için bazı başlatmış olduğu çalışmalar vardı imzalanan protokoller vardı benim merak ettiğim konu yeni başkan zekai kafaoğlu ile osb müdürlüğü ve ismail uğur ve vali bey nasıl bir ilişki kuracak devlet desteği ilemi bazı yatırımlar gerçekleşecek ? bu konu bir hayli önemli balıkesirde için artık iç çekişmelerle vakit kaybetmemeli adımlar hızlı bir şekilde atılmalı istihdam adına diye düşünüyor ve sizlerinde bu konu ile ilgili değerleri yorumlarınızı bekliyorum.

İlginç bir durum ortaya çıkmış durumda.Yönetim Kurulu ve Müteşebbis Heyet Başkanı Vekili İsmail UĞUR Edip UĞUR'un oğlu.Vali İki organın da Başkanı. OSB Bölge Müdürü Mesut ERAY eski Altıeylül Belediye Başkan Yardımcısı.İlişkiler gidişatı nasıl şekillendirecek göreceğiz.

ahmet sert
4 gün önce - Çrş 13 Arl 2017, 19:08

Alıntı:

Iglo Architects'ten 'Tümüyle Sürdürülebilir' Bir Endüstri Yapısı

Balıkesir Organik Gıda Fabrikası, tamamlandığında Balıkesir'de önemli bir istihdam kaynağı oluştururken, tümüyle sürdürülebilir bir endüstri yapısı olmasıyla da Türkiye'de bir ilke imza atacak.

Iglo Architects'ten 'Tümüyle Sürdürülebilir' Bir Endüstri Yapısı

Birbirinden farklı ölçeklerde ve fonksiyonlarda ödüllü mimari ve iç mimari projelere imza atan Mimar Zafer Karoğlu ve Mimar Esen Akyar ortaklığındaki Iglo Architects, HEG Gıda yatırımıyla Balıkesir Organize Sanayi Bölgesi'nde hayata geçirilen, yaklaşık 120.000 m² inşaat alanına sahip Balıkesir Organik Gıda Fabrikası projesine imza atıyor. Balıkesir'e önemli bir istihdam kaynağı sağlamayı hedefleyen proje, sıradan bir fabrika binası olmaktan çok öte, tümüyle sürdürülebilir bir döngü oluşturarak Türkiye'de bir ilki gerçekleştirecek ve bölgesel kalkınmaya destek olacak.

Eğimli bir arazi üzerine büyük bir kütleyle inşa edilen projenin dezavantaj olarak görünen bu durumunu tasarım çözümleriyle fırsata dönüştürmeyi başaran Iglo Architects, yapıyı iki ana kütleye ayırarak büyüklük algısını düzenlemiş ve kabuğu binanın çok fonksiyonlu yapısını reddetmeden, hem ayrıştırıcı hem de birleştirici bir kimlikte tasarlamış. Her katı karınca yuvası gibi son derece detaylı çalışılan bu kütleler, fonksiyonlarına göre ayrıştırılmış. Yapı kültelerinden birinde üretim alanları, yaklaşık 500 kişilik çalışanların sosyal ihtiyaçlarının çözümü ve hijyen ile ilgili fonksiyonlar bulunurken, ağırlıklı olarak lojistik ve sevkiyat birimlerini barındıran diğer kütlede ise yönetim binası, otel, matbaa, organik market ve kapalı otoparklar yer alıyor. Ayrıca burada "sprout" adı verilen çimlendirme işlemi yapılarak ürünün aromasını ve lezzetini çok üst seviyeye çıkaracak olan, dünyada çok az firmanın gerçekleştirebildiği özel bir sera alanı kuruluyor. Dünya markalarına üretim yapacak tesiste, gezen tavuk yumurtası, gezen inek sütü, meyve, sebze ve tahıl ürünleri üretimlerde kullanılacak. Tesis bünyesinde yer alan matbaada üretilecek ürün ambalajları da dahil olmak üzere tüm ürünler tamamen organik olacak.

HİJYEN VE GIDA GÜVENLİĞİ EN ÖNEMLİ KRİTERLER

Hijyen ve gıda güvenliğinin en önemli tasarım kriterleri olduğu Balıkesir Organik Gıda Fabrikası'nda yüksek teknolojiden faydalanılıyor. Yalnızca ilgili kişilerin ilgili oldukları alanlara erişebileceği kampüste, fabrika sahasına alınması izin verilen araçlar da özel bir sistemle dezenfekte edildikten sonra alana girebiliyor. DGNB yani Alman yeşil bina prensiplerine göre planlanan yapı, endüstri yapıları arasında bu prensiplerle tasarlanan dünyadaki tek yapı olmasıyla da dikkat çekiyor.

Balıkesir Organik Gıda Fabrikası'nda hijyen ve güvenlik dışında, yönlendirme tasarımı da mimariyi şekillendiren önemli etkenlerden biri olmuş. Kullanıcıların kampüste kaybolmadan ilgili bölümlere kolaylıkla ulaşabilmeleri ve binanın bir fabrika yapısı gibi değil, çok fonksiyonlu yapı karakteristiğiyle algılanması sağlanmış. Çok sayıdaki yapı fonksiyonları, karmaşa yaratmadan temiz bir çizgi altında bir araya toplanmış.

BALIKESİR'İN EKONOMİSİNİ GÜÇLENDİRECEK

Balıkesir'e önemli bir istihdam kaynağı sağlayacak olan Balıkesir Organik Gıda Fabrikası, ayrıca kadın istihdamının artırılmasına yönelik hedeflere de sahip. Çalışanların çocuklarına yüksek kalitede eğitim verecek bir kreşi de bünyesinde barındırarak kadın çalışan sayısının artırılmasını amaçlıyor. Bunun yanında, civardaki toprak sahiplerine çeşitli eğitimler verilerek bölgenin kalkınmasına önemli bir katkı sağlanacak.

Sürdürülebilirliğin temel alındığı Balıkesir Organik Gıda Fabrikası üretimde ortaya çıkacak bütün proses atıkları ve enerjinin kayıpsız olarak kullanılacağı bir sistemle tasarlanmış. Örneğin, peynir üretiminin sonucunda ortaya çıkan peyniraltı suyu sistemde yüksek protein artırıcı katkı malzemesi olarak kullanılacak. Çevreyi kirletmeyen, neredeyse hiç atık üretmeyen, son derece temiz, dünyada örneği olmayan bir yapı olarak da farkını ortaya koyan Balıkesir Organik Gıda Fabrikası, çevre dostu bir endüstri yapısı olmasının yanında Balıkesir'e sağlayacağı katkılarla da bölgenin ekonomisini güçlendirecek.

https://www.haberler.com/iglo-architects-ten-tumu ...75-haberi/

Balıkesir'e böyle fabrikalar kurulmaya başladıkça hem istihdama katkısı çok olacak hem de Balıkesir'in orta ölçekli bir sanayi kenti olma durumunu daha da kuvvetlendirecek.

sayfa 22
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 212223   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET