Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Konya'da Yeni Projeler
« önceki   123 ... 169170171   sonraki »

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 170
Misafir 716

3 hafta önce - Pts 20 Ksm 2017, 20:55

Tümosan ukraynalı bi firmayla teknoloji transferi anlaşması yapmıştı.tank motoru için

kalecan
3 hafta önce - Pts 20 Ksm 2017, 21:06

Kardeşim Tümosan KAP'a yaptığı açıklamada kendisi söylüyor yabancı ortak bulamadığı için motor geliştirme işini yapamayacağını.

Ukrayna ile anlaşmayı nerden çıkarıyorsun. Var mı Tümosanın böyle bir açıklaması. Varsa paylaş.


Misafir 799

3 hafta önce - Pts 20 Ksm 2017, 21:09

Tümosan, süre istedi. Ama süre vermediler. Eğer Konya milletvekilleri, süre vermeyen savunma Sani Müsteşarlığına çıkıp masaya yumruğunu vursaydı süreyi verirlerdi. Zira sorun TÜMOSAN dan değildi. Açıklamaya bakalım:

"AVL şirketi, Avusturya hükümetinin Türkiye’nin egemenlik haklarına ve iç işlerine karışacak şekilde ve SSM tarafından kabul edilmeyecek şartlar içeren ihraç lisansı şartlarında ısrar ettiği için teknik destek sağlayıcı sözleşmesi (TDS) iptal edildi"

http://www.milliyet.com.tr/altay-tanki-sozlesmesi ...i-2403933/

TÜMOSAN'dan kaynaklanan bir sorun değildi. Bir anda şer odakları Türkiye'ye FETÖ davasından sonra yüklenmeye başladı. Hükümetler arası sorun haline dönüştü. Sorun TÜMOSAN değil FETÖ idi. FETÖ içte ve dışta Türkiye projelerini duraksatmak için çalışıyordu. TÜMOSAN ne dedi? Bana süre verin dedi, ben yine yapacağım, süreyi uzat dedi, ama elinden almak istedikleri için süreyi uzatmadılar.

İşte ozaman Konya vekillerinin tamamı, Savunma Sanayi Müsteşarlığına çıkacaktı. Eğer süre vermezse, çıkıp basına konuşacaklardı. FETÖ'nün dış dünyada Türkiye aleyhine çalışmasından kaynaklanan ve başlangıçta olmayan yeni şartlar ileri sürülmesi nedeniyle artık mevcut şirketle devam ettirmenin imkansız olması ve TÜMOSAN'ın haklı olmasına rağmen Savunma Sanayi Müsteşarlığı elinden motoru alıyor diyeceklerdi.kalecan
3 hafta önce - Pts 20 Ksm 2017, 21:20

Tümosan Cumhurbaşkanımızın dünürü Albayraklara ait.

Konya milletvekilleri kim oluyor bu işi reis istiyordu.

SSM defalarca Tümosanın süre uzatım isteğine olumlu yanıt verdi. En sonunda Tümosan yabancı ortak bulamadığını söyleyerek görevi kendisi iade etti.

Aradan zaman geçtikten sonra çizilmiş olan karizmasını düzeltmek için biz bu işi yabancı ortak olmadan yapardık ama devlet yabancı ortağı şart koştu dedi.


Misafir 799

3 hafta önce - Pts 20 Ksm 2017, 21:31

TÜMOSAN'IN AÇIKLAMALARI:
KAP'a yapılan açıklamada ayrıca şu ifadeler yer aldı: "Gerek projenin hazırlık sürecinde ve gerekse TDS seçimi yapıldıktan sonra alternatif oluşturmak üzere Almanya, İngiltere, Güney Kore, İspanya, ABD, Ukrayna, Rusya, Japonya ve Kanada menşeli firmalarla defalarca karşılıklı görüşme gerçekleştirmiş, görüşmeler sonrasında; teknik nedenlerle batılı firmalardan destek almanın kaçınılmaz olduğu, politik nedenlerle bir tek TDS ile proje süresince çalışma iş modelinin gerçekleştirilemeyeceği ve destek kapsamı ile süresinin kısıtlı olacağı anlaşılmıştır.

Avrupa Parlamentosu’nun ülkemize karşı aldığı olumsuz tavır ve sonrasında Avusturya’nın Türkiye’ye askeri teçhizat ve malzeme ihracatının önlenmesi kararı, batı kökenli firmalardan gelecekte teknik destek ve askeri nitelikli kritik malzemenin kesintisiz olarak satın alınmasının imkansız olacağı ve sözleşme yapılsa dahi bahse konu desteğin kesilmesinin kuvvetle muhtemel olduğu kanaatine varılmıştır."

http://www.milliyet.com.tr/altay-tanki-sozlesmesi ...i-2403933/

Empati yapın siz olsanız ne yapardınız? Bir anda tüm dünya karşınıza dikilmiş, hiç biri anlaşmaya varmıyor? Anlaştıklarınız yeni şartlar ileri sürüyor. Yeni ileri sürdükleri şartlar da Savunma Sanayi Müsteşarlığının sözleşme şartlarıyla çelişmeye başlıyor, ihracat etmeyeceksiniz diyor. Buna rağmen ben kendi olanaklarımla yapacağım geliştireceğim ama yeter ki süreyi uzat, çünkü artık teknolojiyi vermiyorlar diyor. Daha ne yapsın adam?


Misafir 799

3 hafta önce - Pts 20 Ksm 2017, 21:41

"Tümosan Cumhurbaşkanımızın dünürü Albayraklara ait."
ALINTI

O kadar bilgisizsin ki? Her sakallı gördüğünü hacı sanman gibi. Akrabalıklarla hiç alakası yok. Sadece soyadı benzerliği.m@kif
2 hafta önce - Cum 24 Ksm 2017, 15:15

Selçuker Center 8 aralıkta açılışı varmış. Markalar

BEKO
BUKA
GRİTTY
İDAŞ
MİGROS
SARAY HALI
TÜRK TELEKOM
SPORJİNAL
VATAN COMPUTER
VESTEL
WATSONS

ALAÇATI MUHALLEBİCİSİ
BURGER KING
CAFE CORNER BISTRO BY PIZZA HOUSE
KFC
STARBUCKS
USTA DÖNER
Mc DONALD'S


Misafir 0f8

1 hafta önce - Prş 30 Ksm 2017, 19:46

Bu Selçuker Avm ile Konya'daki Starbucks sayısı 4-5 oldu herhalde...

Tikilere yol gözüküyor hepten desenize, Konya gibi bir metropolde de tiki olmazsa şaşırırdık zaten


turkoman
1 hafta önce - Cum 01 Arl 2017, 15:11

900 yatak kapasiteli yeni Meram Tıp Fakültesi şehre kazandırılıyor ve Mart 2018'de açılış gerçekleştirilecek.Meram Tıp açılışa hazırlanıyor

Basın mensupları ile birlikte kampüsleri gezen NEÜ Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Şeker, 6 fakülte ile başladıkları yolculukta, bugün fakülte sayısının 18’e yükseldiğini aktardı.

Rektör, Meram Tıp Fakültesi’nin yeni binasının 14 Mart’ta açılacağını kaydı

Necmettin Erbakan Üniversitesi (NEÜ) Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Şeker düzenlenen basın toplantısında 2017-2018 eğitim öğretim yılı ile ilgili açıklamalarda bulundu.Toplantı öncesinde yapımı devam eden binaların son durumlarını yerinde incelemek ve bilgiler vermek üzere bir gezi programı gerçekleştirildi. Gezi kapsamında Rektör Şeker tarafından; Meram Tıp Fakültesi yeni hastane ve Morfoloji binası, Köyceğiz Yerleşkesindeki yapımları devam eden yeni Siyasal Bilgiler Fakültesi, Sosyal ve Beşeri Bilimler Fakültesi, Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi binaları, geçtiğimiz günlerde temeli atılan Zeliha Akpınar Cami inşaatı, çevre düzenlemesi yeni yapılan 15 Temmuz Yerleşkesi basın mensuplarına yerinde tanıtılıp, son durumları ve faaliyete geçtiklerindeki kapasiteleri ve verecekleri hizmetler hakkında bilgiler verildi.

MERAM TIP 14 MART’TA AÇILIYOR

Yıllık Değerlendirme ve Bilgilendirme Toplantısı’nda ilk olarak Meram Tıp Fakültesi yeni hastanesi hakkında bilgi veren Rektör Prof. Dr. Muzaffer Şeker, hastanenin kabul aşamasına gelmesine ramak kaldığını söyledi. Şeker, son bir aydır hastane inşaatını yöneten firmanın işi ağırdan aldığı için teslimin Aralık sonunu bulacağını kaydederek, teslimden sonra deneme kullanımı yapmaları gerektiğini ifade etti. Şeker, “Tüm cihazlar büyük bir yatırım. Bu yatırımın ortaya koyduğu bu hizmet alanındaki rahatlama zaman içerisinde daha iyi anlaşılacak. Biz hesaplarımızda normalde Şeb-i Arus’a açalım diye düşünmüştük fakat o zamanda açamayacağımız belli oldu. İnşallah 14 Mart Tıp Bayramı’nda hastaneyi açmak istiyoruz.” dedi.

EK MORFOLOJİ BİNASINA İHTİYACIMIZ VARDI

Ek Morfoloji binası hakkında bilgiler veren Şeker, önümüzdeki hafta veya en geç Aralık ortasında binanın içine girileceğini ifade etti. Şeker bu bina ile Tıp Fakültesindeki sıkışıklığın giderilerek, eğitim kalitesini yükselteceğini vurguladı. Ek morfoloji binasına ihtiyaçları olduğunu söyleyen Şeker, “Sağlık Bilimleri Fakültesi ve Diş Hekimliği Fakültesi de buradan istifade ediyor. Bu Sağlık Kampüsü’nün adımlarından birisiydi. Hastane taşındıktan sonra gerçekleştirilecek olan yıkımlarla beraber ortaya güzel bir hastane bahçesi çıkmış olacak. Daha önceki dönemlerde ihtiyaçtan, mecburiyetten dolayı bizden önceki baş hekimlerin mecbur kalarak diktikleri binaların yıkılmasıyla ortalık rahatlayacak. Oraya güzel bir peyzajla hastaların istifa edebileceği güzel bir mekana dönüşmüş olacak. Sağlık Kampüsü kendi içerisinde daha derli toplu bir hale gelecek. A, B ve R bloklar yıkılacak.” şeklinde konuştu.40 BİN 500 ÖĞRENCİYE HİZMETMuzaffer Şeker, yüzde 90 tamamlanmış olan Sosyal Beşeri Bilimler Fakültesi inşaatının yaklaşık 3 aylık gecikme gösterdiğini kaydetti. Fakültenin dış cephede kullanılacak malzemeyle ilgili kendileri dışında anlaşmazlık olduğunu dile getiren Şeker, teknik bilirkişi süreçlerinin yürütüldüğünü bildirdi. Ereğli’de Adalet Meslek Yüksekokulu binasının bittiği bilgisini veren Şeker, Seydişehir’de Akkanat Holdigin tarafından Sağlık Bilimleri Fakültesi’nin yapılacağını dile getirdi.40 bin 500 öğrenciye hizmet verdiklerini anlatan Rektör Şeker, 6 fakülte ile başladıkları yolculukta, bugün fakülte sayısının 18’e yükseldiğini aktardı.

(hakimiyet.com.tr)
(+)


turkoman
6 gün önce - Cum 08 Arl 2017, 14:07

Selçuker Avm bugün açıldı, içerisindeki Vatan Bilgisayar'ın yeni mağazasındaki indirimlerden dolayı izdiham olmuş.

Haber Kaynağı: http://www.milliyet.com.tr/konya-da-teknomarket-a ...r-2454342/sayfa 170
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 169170171   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET