Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Kocaeli konut projeleri


ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
körfezli4141
2 ay önce - Çrş 04 Ekm 2017, 13:07
Kocaeli konut projeleri


EKŞİOĞLU İZMİT STARHİLL


Türkiye’nin en güçlü inşaat şirketlerinden biri olan Ekşioğlu İnşaat İzmit’de 2. dev projesini hazırlıyor.

240 dairelik Kartepe Kardelen Evleri Projesi büyük beğeni alan ve kısa sürede tükenen Ekşioğlu İnşaat 2. dev projesini Kuruçeşme’nin Arızlı Bölgesi’nde yükseltecek.

Körfez’in nadide projesinde 377 daire ve villa olacak.

-Fitness, Yoga & Pilates Salonu
-Hamam ve Sauna
-Mini Futbol, Basketbol Sahası
-Açık ve Kapalı Yüzme Havuzları
-Çocuk Oyun Parkı ve Market
-Toplantı odaları, Sinema Odası
-Müzik Stüdyosu, Cafe & Bar
-Resepsiyon Görevlisi, Güvenlik
-Uyandırma servisi
-Oda Servisi
-Kuru temizleme, çamaşır ve ütü servisi Genel rezervasyon hizmetleri
-(Restoran, konser vb.)
-Teknik servis hizmeti
-Ortak kullanım alanı
-Temizlik ve bakımı

İzmit’te hem doğa ile başbaşa, hem deniz manzaralı, hem şehiriçi ve şehirlerarası yollara yakın bir noktada olan projenin inşaatına başlanmıştır.

Mimari çizimleri tamamlanan İzmit Ekşioğlu Starhill Evleri Projesi’nde fiyatlandırma çalışması tamamlandı.

1+1 daireler 300 bin, 2+1 daireler 350 bin TL’den başlayan fiyatlarla satışa açılmıştır.

Villalar 1 milyon 500 bin TL’den fiyatlandırılmıştır.

İzmit’te satılık daire arayan vatandaşlarımız için hem yaşam alanı hem yatırım alanı görülebilecek bir proje.

Tamamlandığı zaman sadece İzmit’in değil Türkiye’nin en şık sitelerinden biri olacak Ekşioğlu Starhill Sitesi.

Ekşioğlu Starhill villaları da alım gücü yüksek müşterilerimiz için özel dizayn edilmiştir.
Geniş, ferah daireleri büyük bir havuz, çocuk havuzları, botanik bahçelerle, cafeterya ve marketlerle tamamlıyoruz.

Projenin satışına başlanmıştır

körfezli4141
2 ay önce - Çrş 04 Ekm 2017, 14:10

VADİ İZMİT

Kat karşılığı yapılacak proje ile bölgeye 443 konut, 19 işyeri, havuz, sağlık, kafeterya, restoran, market bulunan bir sosyal tesis yapılacak. 48 dönümün 18 bin metrekarelik bölümü konut, 30 bin metrekaresi de yeşil alandan oluşuyor. Projede binadan daha fazla yeşil alana ve sosyal yaşam alanlarına yer ayrıldı. Her binanın altında kendi otoparkı bulunacak, böylelikle otopark sorunu olmayacak. Projede içerisinde 1+1, 2+1, 3+1 4+1 daireler var. Binalar en fazla 6 kattan oluşacak. Katlı binanın dışında müstakil evlerde bulunacak.körfezli4141
2 ay önce - Cum 06 Ekm 2017, 12:12

DERİNCE SAFİR EVLERİ

Kocaeli'nin en elit bölgelerinden Derince yenikent
Mahallesinde Derince Emniyet Müdürlüğü karşısında 24.778 m2 arsa üzerinde yapımı devam eden toplam 508 daireden meydana gelen Yelkent Safir Konakları bölgenin en büyük ve en prestijli konut projesidir. Müşterilerimize kaliteli konut üretmekle beraber sosyal yaşam alanları ve spor etkinlik alanlarınıda unutmadık (2 adet kapalı yüzme havuzu, 2 adet Türk Hamamı, 2 adet Sauna ve Fitness salonu, mini futbol ve basketbol sahaları tema içerikli oyun grupları vb.)

Yelkent Safir Konakları eşsiz doğa, deniz, şehir manzarası ve bulunduğu konum itibarıyla sağlam zemin ve temiz hava vaadetmektedir.

Site Özellikleri
- Engelli kullanımına uygun
- 24 saat güvenlik
- Site Görevlisi
- Kapalı devre 24 saat kayıt yapan kamera sistemi
- 2 adet kapalı yüzme havuzu ( Bayanlara özel ve genel )
- Fitness salonu, Sauna, Türk Hamamı
- Açık ve Kapalı otoparklar
- Tema (Buz Devri) içerikli çocuk oyun alanları
- Kamelyalar ve oturma düzenekleri
- Mini futbol ve basketbol sahaları
- Doğal taşlarla ve kompozit malzemelerle zenginleştirilmiş cephe tasarımı
- Çevre düzenlemesi ve Peyzaj

Daire Özellikleri
- Görüntülü Diafon
- Dairelerde uydu sistemi
- Güvenlik görevlisine ulaşabilen dahili telefon hattı
- Ebeveyn banyosu
- Asansör
- Yangın alarm sistemi
- Dış cephede mantolama
- Daireler arası ses izalasyonu
- Ahşap renkte pvc doğramalar
- Banyo ve Mutfaklarda farklı renk ve malzeme seçenekleri
- Teras şeklinde cam balkon seçeneği (Kış Bahçesi)

körfezli4141
3 hafta önce - Prş 23 Ksm 2017, 22:31

İZMİT TERRACE KENTSEL DÖNÜŞÜM PROJESİ
Tasarimimarlik, projeyi anlatıyor:

İzmit tarihi ve jeopolitik konumu ile tarih boyunca Anadolu'nun önemli kentlerinden biri olmuştur. Kent yakın tarihindeki (17 Ağustos 1999) Gölcük depremi ile büyük bir trajedi yaşamış ve bunun etkilerini hala üstünde hissetmektedir. Belediye imar yönetmeliğinin verdiği kısıtlamalar nedeniyle yenilenemeyen kent merkezi kentli tarafından yerleşim amacıyla tercih edilmemektedir. Kentin coğrafi koşulları da kentin kuzey -güney aksında genişlemesine imkan vermemektedir. Bu sebeple son yıllarda İzmit merkezi; kuzeyinde bulunan yamaç ve tepelere yönelmiştir.

Proje Alanı İzmit’in merkezinde bulunmaktadır. Alan D-100 karayolu ve TEM otoyolu arasında İzmit körfezine bakan bir vadi yamaçtır. Konumu itibari ile İzmit 'Yürüyüş Yolu’na 5 dakika uzaklıkta, merkezi bir konumda yer almaktadır.

Alan mevcut durumunda az katlı müstakil ev ve parsellere sahiptir. Önerilen planlamada arsalar birleştirilerek alana bütüncül bir yaklaşım ele alınmıştır.

Tasarım Kurgusu

Proje Alanı, 130.000 metrekare toplam alana sahip olmakla birlikte çoğunluğu konut olmakla birlikte bunlara ek olarak; sosyal merkez, ticari alanlar, eğitim yapıları ve ibadethane gibi sosyal birimler entegre edilmiştir. Tasarım kurgusunda arazinin konumu ve eğimi zorlayıcı olmasına karşın aynı zamanda yönlendirici de olmuştur. Bu aşamada iki ana tasarım kararı alınmıştır.

1-Alanın bir yamaç olması ve alanı ortadan ikiye bölen yeşil yoğunluklu bir vadiye sahip olması.

Proje alanı İzmit körfezini gören bir yamaçtadır ve %45 gibi zorlayıcı bir eğime sahiptir. Ayrıca alanı ikiye bölen vadide eğim artmaktadır. Bu vadi zamanın da bir su yolu olması ile de yoğun bir yeşile sahiptir. Bu 'yeşil vadi'nin korunması kararı vaziyet planın yeşil omurgasını oluşturmuştur. Yapılar çeperlere kotlanma ile yerleştirilerek boşluklar ve sosyal alanlar bu vadiye açılmış böylece kesintisiz bir rekreatif ve sosyal alan oluşturulmuştur böylece körfez vistasının da kesilmemesi sağlanmıştır.

2- Alanın Kent İçi Bağlantı Noktalarının Ve Alan İçi Ulaşım Hatlarının Belirlenmesi

Alanın bağlantı noktaları ile ilişkileri analiz edilmiş ve Tasarım alanı iç ulaşım yolları belirlenmiştir. Bu analiz sonucu mevcut durumda kullanılan caddenin korunarak genişletilmesi kararı alınmıştır. Ayrıca eğime paralel uzanan mevcut yollar korunarak genişletilmiştir. Arazi etaplanmış caddesinin kuzeyinde kalan kısım ilk etap olarak planlanmıştır. İlk etap TEM otoyolu ile bir bağlantı yolu planlanmıştır.

Yapı Biçimlenişleri

Yapı kompozisyonunda binalar alan çeperlerine çekilerek ortalarında vadiye açılan rekreatif alanlar bırakılmıştır. Baza üstünde yer yer yükselen yüksek katlı binalar ile de amaçlanan konut sayısına ulaşılmıştır. Birinci etaptaki binalar eğimden ve yoldan dolayı çepere yerleşmiş ve şehirden görünen mezarlıktaki servi ağaçları siluetinin kesilmemesi için yapı servi ağaçları yönünde eğilmiştir. Otoparklar eğim sayesinde yeraltına alınarak kesitte kotlanan bir oturma elde edilmiştir.

Ticaret Aksı

Ticaret aksı olarak bölgenin en geniş caddesi belirlenmiştir. Caddenin iki tarafına yerleştirilen ticari birimler şeffaf bir cephe olarak tasarlanmıştır. Ayrıca Körfez tarafında bulunan yapı bazalarında sokaklar oluşturularak caddenin körfeze perspektifleri açılmıştır. Ticaret aksından doğrudan ulaşılan sosyal merkez ise bir meydana dönüşerek hem kapalı hem açık alanda sosyal bir merkez olması hedeflenmiştir.

İzmit Terrace Projesi emsal değerlerinin altında bir yapılaşma ile yeşil yoğun bir proje olarak tasarlanmıştır. Proje alanının %70'lik kısmı yeşil alana bırakılarak kent içindeki yapı yükü hafifletilmiş ve sosyal alanlar ile güçlendirilerek kente entegre olması planlanmıştır.

VELİAHMET VE HACIHIZIR MAHALLERİNDE YAPILACAK OLAN VE 4 ETAPTAN OLUŞAN PROJENİN İLK ETAP GÖRSELLERİ MAHALLERDE YIKIMLAR BAŞLAMIŞ İZMİT TEPELERİNDE GÖRÜNTÜYÜ TAMAMEN DEĞİŞTİRECEK MÜTHİŞ BİR PROJE


Misafir 28a

2 hafta önce - Cum 01 Arl 2017, 14:46

Bunun gibi en az 50 proje yapılmalı ki izmiti'n o tepelerindeki çağ dışı görüntü kaybolsun.Bizim ülkemizde insanlar aç gözlüdür normalde 50 bin yapmayan evlerine proje yapılacağı zaman 500 bin isterler.cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET