Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Konya - Proje Önerileri
« önceki   123 ... 272829

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 29
Alperbatuhan
3 hafta önce - Pts 20 Ksm 2017, 08:14

Konya şehir merkezi diğer illerin 4 5 katı daha yeşil. Kurak diye diye heryeri ağaca boğdular

42 ÖNDER FAHRİ

2 hafta önce - Prş 30 Ksm 2017, 14:00

Alıntı:
Bir diğer hususta Meram'da bulunan askeri bölgenin şehir dışına taşınacağı, orada ki arsa ile ilgili Sinpaş, EmlakGYO, Demir grup gibi firmaların proje hazırlığında olduğu söyleniyor, Meram Deresi ıslahı ve çevre düzenlemesi ile birlikte, nitelikli ve butik konut projeleri ile MERAM markası ve imajı yeniden canlanabilir.


Oraya yapılacak bir beton yığını proje Meram markasını canlandırmayacaktır, tam aksine bunun yapılması, Meram Bağları, Tarihi Yeşil Meram bağları markası ve Konya şehri için büyük darbe olacaktır. Meram Bağları diğer şehirlerdeki herhangi bir bölge ile karıştırılmamalıdır. Meram Bağları sıradan bir yer değildir, Konya için çok önemlidir. Konya şehrinin sayılı sulak ve bağlık bölgesi olarak Meram, Konya'nın yeşillik, oksijen deposu, ve aynı zamanda Konyalılar için de en büyük moral deposudur. Ayrıca ülkemizdeki metropoller içerisinde de başka bir benzeri yoktur Meram bağlarının. Meram Bağları yok edildiğinde ve çok katlı yapılaşma ve betonlaşmaya maruz bırakıldığında bu, Konya'nın yeşilinin, sulak alanının ve en önemlisi de moralinin yok edilmesi anlamına gelir. Bu bölge çok katlı yapılaşmaya maruz bırakılırsa bu büyük beton bloklar Meram bağlarının her yerinden görülecek ve Meram'ın bağlık, yeşil ve doğal alan imajını ortadan kaldıracaktır. Bu da tarihi Meram bağları bölgesinin ortadan kalkması ve sıradan beton şehre dönüşmesi manasına gelir. Bu sebeptendir ki bu bölge ve Konyamız için yapılacak en doğru iş, bu bölgenin sulama kanalları ile sulak hale getirilerek Meram Bağları'na dahil edilmesi ve betonlaşmadan uzak ve sulak, muhteşem bir turistik projeyle Konyamız turizmine kazandırılması olacaktır. Bu yapıldığı taktirde Hızla betonlaşan Konya metropolü için bir hayat öpücüğü olacak ve Konya yeşili ve turizmi için büyük bir kazanım olacaktır.


Misafir 0f8

2 hafta önce - Prş 30 Ksm 2017, 19:52

Eski Atatürk stadyumu yerine bence Büyükşehir Belediyesi'ne ait büyük bir bina yapsınlar hem de gelecek adına iyi bir adım olur. Yani her yer park zaten arkadaşlar, şehrin her yerinde parklar var ve ben bir Antepli olarak sizin parklarınıza hayranım. Fazlaca parkınız varMisafir 02c

2 hafta önce - Prş 30 Ksm 2017, 23:31

Merhaba Önder Fahri bey,
Galiba yanlış anlaşıldı, bölge zaten bildiğim kadarıyla sit alanı, butik konut projeden kastım beton bloklar değil, İstanbul-Kemerburgaz / Göktürk (Belgrad ormanları civarı) Kemer Country, Zekeriyaköy-Ormanada ,Beykoz vs bölgelerindekine benzer projeler . bu şekilde nitelikli ve daha düzenli yeşil alan oluşacağı gibi kaliteli mimari ve projelerle kentin marka değeri artırılmış olur.
iyi akşamlar dilerim.
Hayırlı cumalar.


konyAŞK
2 gün önce - Çrş 13 Arl 2017, 23:14

Konyada bir yandan yeşil alanların artması (küçük parklar ile değil yapılacaksa harbi büyük ve ağaç sayısı fazla parklar ile (şehir içinde )

Toptancılar çarşısının şehir dışına taşınması ve oraya güzel büyük bir park yapılması (zaten öneri vardı basınada yansıdı)

ve eski stadyumun yıkılıp yerine Konyanın en büyük meydanı ve anıtın yapılması lazım bencekonyAŞK
2 gün önce - Çrş 13 Arl 2017, 23:24

stadyum yerine evet büyük (ama büyük yani artık belediye anti yüksek bina fikrinden kurtulmalı oraya büyük ve modern bir belediye binası yapılıp çevre düzenlemesiyle o bölge yeni bir hal alabilir eski belediye binası yerine büyük simge olacak ( bence çift başlı kartal yapılmalı zaten semazen ve mevlana tanınıyor) anıt yapılabilir...

Serkan Berk
20 saat önce - 03:49 (dün)
Euro 2024 alınırsa, acilen


Organize Sanayi > Havalimanı > Novada Outlet > Otogar > M1 AVM > Stadyum > Hobi Bahçesi > Selahattin Eyyübi
Tramvay Hattına başlanmalı...sayfa 29
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 272829
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET