Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Ankara Eryaman'da yaşanan Sorunlar,Görüşler ve Çözüm Önerileri
« önceki   123 ... 192021 ... 232425   sonraki »

ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 20
ksmr
10 ay önce - Çrş 29 Ksm 2017, 16:12

Göksu parkına bu sosyete pazarı yapılmasına akıl erdiremiyorum.Parkın içinde bir sosyete pazarı.Böyle birşeyi düşünemiyorum.Yeni Başkanımızın fikirleri çok çok güzel inşallah burayıda kaldırarak,parkı genişletir.Olması gerekeni yapar.Çünkü yeni Başkanımızın bugüne yaptıklarını destekliyoruz.İnşallah Göksu parkını genişleterek daha mantıklı kararlar alacağına da yürekten inanıyoruz.Ayrıca Göksu göleti suyu çok pis insanlarımız malesef duyarlı değil bu nedenle suyun güzelce temizlenmesi ile gölün çevresinde yer alan ahşap yürüyüş yerlerinin ve ahşap korkulukların tamir edilerek elden geçirilmesi gerekmektedir.Yeni Başkanımızın bunlarada el atacağına yürekten inanıyorum.

Misafir cc8

10 ay önce - Çrş 29 Ksm 2017, 16:45

İmar planına aykırı olarak yapılan sosyete pazarının kaldırılmasını talep ediyoruz.

Misafir 8f0

10 ay önce - Prş 30 Ksm 2017, 21:17

eryamanda bir devlet hastahanesinin olmasını çok arzu ediyoruz biz bunu hak ediiyoruz niye bir devlet hastahanemiz yok sorarım birde iki taraflı alışveriş ve cafe oturma yerlerinin olduğu bir caddemiz olmasını istiyoruz

veysel döker
10 ay önce - Sal 19 Arl 2017, 14:52

1. etaba doğalgazcılar dadanmış. Malum etaptaki şofbenlerin tamamı eski tip, insanlar paraları oldukça, şofbenler bozuldukça yeni sisteme geçiyorlar. Ancak duyduğum kadarıyla baskınlarla kış günü gazlar kesilmeye başlanmış.
Proje tesisat yeni tip şofben en az 2000 liraya mal oluyor. Yıkılıp dökülmesi de diğer mevzu. Bakalım nasıl olacak, çok gürültü çıkabilir.

umaysuna
9 ay önce - Prş 21 Arl 2017, 19:27

Bu gun Metromoll un yanındaki altinda eczane kafe çig kofteci bulunan yuksek katli binanın önüne aracımı parkedip çok kısa bir mesafeden yürüyerek avm nin otoparkına geçtim. Malesef o ara yol,otopark çöpler içerisindeydi.Millet avm den yemek için ne aldıysa yerlere atmış. Hayatımda bu kadar kirli rezil otopark görmedim. Ve daha sabahın 10 nuydu.Yazik çok yazık!!!!!

Misafir 257

9 ay önce - Çrş 10 Oca 2018, 23:25

ERYAMAN 1 TOPLU KONUT İDARESİ DERHAL MEVCUT, ESKİ, KULLANIM ÖMRÜNÜ TAMAMLAMIŞ ENERJİ TASARRUFU SAĞLAYAMAYAN TOPLU ISITMA KAZAN TEKNOLOJİSİNDEN VAZGEÇMELİDİR.

Eryaman 1. etap toplu konut yönetimine bağlı 1 blokta oturuyorum. Bilindiği üzere tüm bina bloklarının aidat ödemesi eryaman 1. etap toplu konut yönetimine gerçekleşiyor ve site içerisinde 6.000 konut yer alıyor. Durum dahilinde 6000 konuttan aylık aidat toplanmakta ve bu yüklü konut miktarı 6000 adet olduğuna göre 6000 kişi tarafından 6000 adet mesken aidatı ödeniyor. Hal böyle olunca da aidat ortalaması hesaplandığında yakıt hariç her ay ödenmesi gereken asgari aidat miktarı 1 odalı daireler için 94 TL, 2 odalı daireler için 105 tl 3 odalı daireler içinde 117 TL olarak değişkenlik gösteriyor ve 6000 dairenin toplam aidat ödemesi daire başı 100 TL'den hesaplanır ise her ay 600.000 TÜRK LİRASI (ISINMA PAYI BU AİDATA DAHİL DEĞİLDİR) toplamda aidat toplanıyor. 600.000 TL hacimli bir para girdisine sahip bir işletmenin muhasebe kayıtlarını düzenli olarak üyeler ile paylaşması gerekiyor ve hakediş raporlarınıda ayrıca internet sitesinde yayımlaması gerekirken mevcut yönetim tarafından ödeme bilgilendirme fişlerinde sadece aşağıdaki gider bilgilerine kabaca yer veriliyor.

Eryaman 1 toplu konutlarında her ay ödenmesi gereken 2 tip (aylık aidat ve mahsub) ve ek olarak 1 gider de kış aylarında ödeme listesinde ev kullanıcılarına bildirilmekte;

aylık aidat
ısı gideri
mahsup

1- Şimdi bu 3 giderin bilinen giderlerini sizin ile paylaşacağım.

Aylık aidat kapsamı dahilinde;
Çevre düzenlemeleri, personel giderleri ve ortak alan diğer giderleri...

Peki nedir bu giderler? Eryaman da aylık aidat giderleri konut sahipleri tarafından bilinmemekte ve yönetim tarafından da bu giderlere ilişkin düzenli bir bilgi paylaşımı yapılmamakta.

Tam aksine kaba taslak bilgiler ile ev sahipleri bilgilendirilmektedir.

2- Mahsup

Eğer geçmiş aya eksik ödeme yaptıysanız 1 sonraki ay ödemeniz için tahsil edilmek üzere hesap bakiyenize ekleniyor... Bu durum yönetimin ortak alanlarından kaynaklanan gecikmeli hesaplardan veya herhangi bir sarfiyattan kaynaklanabiliyor.

Bu ödeme alımı içinde herhangi bir düzenli bilgi bulunmamaktadır.
Tam aksine sadece maksup kalemi olarak sadece tl karşılığı ödeme bildirimlerine eklenmektedir, içeriği belirsizdir.

3- Isı giderleri.

Bilindiği üzere mevcutta bulunan ısınma sistemi çok eski bir sistem olup, teknolojik ömrünü doldurmuş bir ısınma sistemidir. Muhtemelen fuel oil kullanmaktadır. Fuel oil bilindiği üzere çok yüksek birim fiyatları ile satılmaktadır ve kullanıldığı sistem dahilinde hem verimsiz yanmakta, hemde günümüz teknolojilerine göre çok çok fazla yakıt harcamaktadır. Bu durum dahilinde eryaman 1 toplu konutlarında ısınma sistemi de günümüz teknolojisine uygun değildir ve sadece ısınma amaçlı fiyatlandırma gerçekleşmektedir. Isınma parasının karşılığında sadece ortam sıcaklığı sağlanmaktadır.

Güncel durumda bu sarfiyatları ısıpay ölçerler ile en dibe çekmeye çalışsalar dahi başarılamamıştır ve teknolojisi geçmiş olan bu ısınma sistemi halen site içerisinde kullandırılmaktadır.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------
EMSALLER DAHA İYİ ISINIYOR DAHA AZ ÖDÜYOR VE SICAK SU VE OCAK GAZI DAHİL
------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Eryaman 1 çevresinde bulunan ve eryaman 1 toplu konu idaresi tarafından kullanılan bir ısınma sistemine dahil olmayan, doğal gaz ile ısınan sitelerde yapmış olduğum araştırmam dahilinde;

100 m2 , 1 daire (Yalıtımsız);

30 gün boyunca ortam sıcaklığı (doğalgaz kombi kalorifer), su (doğalgaz kombi sıcak su), ocak gazı (doğalgaz) ile enerji tüketimleri aşağıdaki gibidir.

Ortam sıcaklığı 24 SAAT21 derece (İnsan'ın yaşam alanı için en uygunu)

1. 100 M2 , 3 KİŞİ YAŞAM OLANI DAİRE ARALIK OCAK = 200 TL / AY (kombi sürekli 38-40 derece)
2. 100 M2 DAİRE ARALIK OCAK = 180 TL / AY (kombi sürekli 35-40 derece)

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
ERYAMAN 1 TOPLU KONUTLARINDA İSE SADECE ISINMAK İÇİN ÇOK YÜKSEK FİYATLAR ÖDENİYOR
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
BU DURUMUN SEBEBİ İSE ERYAMAN 1 TOPLU KONUTUN KULLANMIŞ OLDUĞU TEKNOLOJİK ÖMRÜNÜ TAMAMLAMIŞ ISITMA SİSTEMİDİR.

veysel döker
9 ay önce - Çrş 10 Oca 2018, 23:42

Uzun süredir doğalgaz kullanılıyor fueloil değil. Ayrıca yakın zamanda sistem eşanjörler dahil olmak üzere yenilendi gazetede yayınlandı. Aidatlar 5.etaba göre oldukça makul. Biz yaz kış 270 civarı ödüyoruz. 1.etapta oturan yakınlarım bu rakamı sadece en soğuk aylarda ödüyor. Binanızın ısı yalıtımı yok büyük ihtimale.

Misafir 257

9 ay önce - Cmt 13 Oca 2018, 12:32

Eryaman toplu konutlarında oturulmaz. Kira gibi aidat var. ısımerkezleri çok eski sistem kullanıyor. Bırakın kardeşim bu işleri... Herkes kendi doğalgazını gitsin kartla alsın kullansın...

Misafir 257

9 ay önce - Cmt 13 Oca 2018, 12:39

Yukarıdaki arkadaş doğru diyor. Herkes den alınan aidat toplamı çok yüksek paralara tekabül etmektedir. Yönetim mali bilanço açıklamalıdır. Maliye denetiminden geçmelidir.

veysel döker
9 ay önce - Cmt 13 Oca 2018, 13:02

Sevmedigim yönetimi bana savundurtuyorsunuz. Bak onlarca yeni konut projesi var birtanesi memnun mu ısınma konusunda. Mali konularda da oldukça şeffaf her ay gazete yayınlanıyor. Bilgi talep ettiniz de vermediler mi? Boş laf

sayfa 20
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 192021 ... 232425   sonraki »
ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet