Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
tugcanaslan
2 yıl önce - Pzr 31 Oca 2016, 17:22
Edirne - Fenerbahçe Evleri Projesi


Alıntı:
Fenerbahçe'den arazi atağı!

Fenerbahçe, "Fenerbahçe Evleri" projesi için Edirne Merkez'de 16.800 m2'lik araziyi 1.512.0000 tl karşılığında satın aldığını açıkladı.

Kulüpten konuyla ilgili yapılan açıklamada şöyle denildi:

Kulübümüzün en önemli projelerinden biri olan Hedef 1 Milyon Üye kapsamında, Fenerbahçe Spor Kulübü Derneği, hedeflenen “Fenerbahçe Evleri” projesi için 1 arsa daha satın aldı.

Edirne Merkez’de, 16.800 metrekarelik arazi, 1.512.000TL karşılığında, Fenerbahçe Spor Kulübü Derneği tarafından satın alındı.

Hedef 1 Milyon Üye projemizin en önemli parçalarından biri olan “Fenerbahçe Evleri” projesiyle kulübümüz, satın alınan bu araziler üzerine Fenerbahçe Evleri ve Sosyal Tesisler inşa etmeyi planlamaktadır.


Ülkenin dört bir yanına Fenerbahçe evleri
İşte Fenerbahçe Spor Kulübü tarafından hayata geçirilecek en son yeni Projesi

Fenerbahçe tesisleşme yolunda büyük bir adım için kollarını sıvadı ve Türkiye genelinde özel tesisleri hayata geçirmeye başladı. Ülkenin dört bir yanında açılacak bu şubeler için şehrin yakın etrafı seçilecek. 10 dönüm arazi üzerine kurulacak tesislerde 2000 metrekare sosyal amaçlar için kullanılacak. Yapılacak tesisler içerisinde yüzme havuzu, çim futbol alanı, tenis kortu, açık basketbol ve voleybol alanları yer alacak.

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırımın büyük ehemmiyet verdiği ve hemen hemen 24 saatini ayırdığı "1 Milyon Üye" projesinin en önemli ayağı, Türkiyenin dört bir yanına açılacak Fenerbahçe Şubeleri olacak.

Milliyet, herkesin merakla beklediği yeni şubelerin görsellerine ve tasarılarına erişti. İstanbul, Ankara İncek ve Topuk Yaylasından sonra sarı-lacivertli kulüp bu proje ile tüm azaların ayağına sosyal kuruluş götürecek. Ülkenin dört bir yanında açılacak bu şubeler için şehrin yakın etrafı seçilecek.

10 dönüm arazi üzerine kurulacak tesislerde 2000 metrekare sosyal amaçlar için kullanılacak. Bunun içinde yüzme havuzu, çim futbol alanı, tenis kortu, açık basketbol ve voleybol alanları yer alacak.

Klasik bir apartman dairesinde açılacak şubeler yerine sarı-lacivertli kulüp Spor Kulübüne uygun bir konsepti seçenek etti. Azalar burada bir sosyal tesiste ne olması gerekiyorsa hepsini bulacak. Buralar F.Bahçenin tapulu yerleri olacak. Uzun vadede şubenin bulunduğu araziler ve bulundukları yerler değer de kazanacak.

Şube binası

Peki şube binası ve tesiste neler yer alacak? sualine gelince... Tek katlı dizayn edilen binada Şube Başkanının odasının yanısıra muhasebe birimi bulunacak. Bunun yanında takriben 50 kişilik çok emelli bir yeme içme bölümü olarak kullanılabilecek bir sosyal alan mevcut. Şube binasının hemen yanında çim futbol alanı yer alacak. UEFA standartlarında düşünülen bu çim alanda kulübün başlattığı altyapı hamlesine paralel gençlerin, miniklerin idman yapmaları sağlanacak. Burada yeniden gençlerin basketbol ve voleybola ilk adımı atması da sağlanacak.

Tek tip tasarılandı

Bu projenin en önemli ayrıntılarından biri de tüm şubelerin tek tip tasarılanmış olması. Hangi şehre veyahut bölgeye giderseniz gidin tüm şubeler aynı şekilde olacak ve aynı hizmeti verecek. Ayrı olarak bir Fenerbahçe azası başka bir şehre gittiğinde yine bu tesisleri kullanabilecek.

Yığılma olmayacak

Aza sayısı arttıkça sosyal tesislerde yığılma problemini de idare ön görmüş vaziyette. Bu şubeler aza sayısına göre inşaa edileceği için şu an için böyle bir tehlike bulunmuyor. Şayet ileride şube ihtiyaçlar karşısında yetersiz kalırsa aynı bölgede başka bir şube açılacak.

Neler yapılacak?

Evvela burası Fenerbahçeli azaların buluşma noktası olacak. Topluca mücadeleler izlenebilecek. Faruk Ilgaz Tesislerinde olduğu gibi müracaatlara göre azaların özel günleri için de kuruluş kullanımına sunulacak. Bunun yanında tüm azalara spor yapma olanağı sağlanacak.

Yüzme havuzu

Azaların en çok sorduğu suallerin başında yüzme havuzu geliyor. Türkiyenin her yerinde açılacak şubelerde bu havuzlar yer alacak. Sıcak yaz günlerinde sarı-lacivertliler burada serinleyecek. Bunların yanında ayrı olarak tenis kortu da bulunacak. İsteyen azalar bundan da yararlanacak.

Haldun Turan

2 yıl önce - Pts 01 Şub 2016, 15:03

1 milyon hedef üye başlığımızda paylaşmıştım bu haberi ama ayrı başlık olması da hoş olmuş.

Kulübümüz için hayırlı olsun.Önlerine engel çıkarmak isteyenler yine olacaktır buna devletde dahil ama asırlık camiamız bununda üstesinden yine gelecektir.

Konuyla alakalı haberler okuduğumda başlıkta paylaşırım


ilker5454

2 yıl önce - Pts 01 Şub 2016, 22:48

Hayırlı olsun yine biz yine güzel bir proje. Ama kesinlikle engellemeye çalışılır bir şekilde bu da.ahmetsever
2 yıl önce - Pts 01 Şub 2016, 22:53

Güzel bir proje, inşallah proje aşamasından fiiliyata geçer diyelim.

Cemoli D18
2 yıl önce - Çrş 16 Mar 2016, 23:22

Güzel bir yatırım.

tugcanaslan
1 yıl önce - Cum 28 Tem 2017, 08:28

Başkanımız Aziz Yıldırım Edirne Fenerbahçe Evi’nin Arsası Üzerinde İncelemelerde Bulundu
Alıntı:
Başkanımız Aziz Yıldırım ve yöneticilerimiz, Edirne’de yapılacak Edirne Fenerbahçe Evi’nin arsasını gezmek için Edirne’ye gitti.

Öğle saatlerinde Fenerbahçe Üniversitesi’nin Silivri'de kurulacak kampüsünde incelemelerde bulunmak için bölgeye giden Başkanımız Aziz Yıldırım, Yüksek Divan Kurulu Başkanımız Vefa Küçük ve Yönetim Kurulu Danışmanımız Vedat Olcay buradan Edirne’ye geçti.

Başkanımız Aziz Yıldırım ve yöneticilerimiz, Edirne Şube Başkanı Cavit Alamut’un da eşlik ettiği ziyarette Edirne’de yapılacak Edirne Fenerbahçe Evi’nin arsası üzerinde incelemelerde bulundu. Ardından Hedef 1 Milyon Üye projesi kapsamında Kulübümüze üye olan taraftarların üyelik formlarını imzalayan Başkanımız Aziz Yıldırım, yeni üyelerle fotoğraf da çektirdi.

Fenerbahçe TV’ye açıklamalarda bulunan Yüksek Divan Kurulu Başkanımız Vefa Küçük, Edirne Fenerbahçe Evi’ni mayıs ayında bitirmek istediklerini söyledi. Vefa Küçük, “Edirne ve Trakya Bölgesi'nde yaşayan Fenerbahçelileri bir araya toplamak amacıyla bir an önce temellerini atıp bu projeyi hayata geçirmeyi istiyoruz” şeklinde konuştu.Şu projeler bir ortaya çıksada Edirnemiz şenlense.Haldun Turan

1 yıl önce - Cmt 29 Tem 2017, 09:54

Başkanımız Aziz Yıldırım ve yöneticilerimizin Edirne’de yapılacak Edirne Fenerbahçe Evi’nin arsasını gezdiği günden fotoğraflar
Kaynak: http://www.fenerbahce.org/detay.asp?ContentID=56775


Haldun Turan

1 yıl önce - Pts 23 Ekm 2017, 21:21

Edirne Fenerbahçe Evi’nin İnşasına Başlandı

Fenerbahçe Spor Kulübü'nün dev projesi Hedef 1 Milyon Üye kapsamında Türkiye'nin dört bir yanında yapılması planlanan Fenerbahçe Evleri ile ilgili çalışmalar devam ediyor.

İlk alınan arsalardan olan Edirne'de, merkeze 9 kilometre uzakta merkez ilçe İskender Mahallesi'ndeki 15 bin 500 metrekarelik arazide kurulacak Fenerbahçe Evi’nin inşasına başlandı.

İlk olarak şantiye kurulumu ve hafriyat işlemlerinin yapıldığı inşaatın, 2018 Mayıs ayında tamamlanması bekleniyor.

Geçtiğimiz Temmuz ayında Başkanımız Aziz Yıldırım'ın da incelemelerde bulunduğu arazi üzerine inşa edilecek Edirne Fenerbahçe Evi’nde genel amaçlı bir sosyal tesis binası, 30x15 metre ölçülerinde bir açık yüzme havuzu, 1'er adet futbol halı sahası ve tenis kortu ile otopark yer alacak.

Kaynak: http://www.fenerbahce.org/detay.asp?ContentID=57716


Misafir 407

1 yıl önce - Çrş 25 Ekm 2017, 22:12

Harfiyat çalışmaları başladı fakat proje ile ilgili dernek yönetimi bilgi vermedi projenin resimlerini elde eder etmez buradan paylaşacağım. Ek olarak 250-300 kişi kapasiteli restaurant, basketbol sahasıda yapılacak.

Haldun Turan

1 yıl önce - Prş 30 Ksm 2017, 20:30

Kulübümüzün dev projesi Hedef 1 Milyon Üye kapsamında, Türkiye'nin dört bir yanında yapılması planlanan Fenerbahçe Evleri’nden ilki olma özelliğini taşıyacak olan Edirne Fenerbahçe Evi’nin temeli, Başkanımız Aziz Yıldırım’ın da katıldığı bir törenle atıldı.

Edirne kent merkezine 9 kilometre uzakta, merkez ilçe İskender Mahallesi'ndeki 15 bin 500 metrekarelik arazi üzerine kurulacak Fenerbahçe Evi’nin temel atma törenine Başkanımız Aziz Yıldırım’ın yanı sıra Edirne Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Gürkan, Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar, Uzunköprü Belediye Başkanı Enis İşbilen, Havsa Belediye Başkanı Oğuz Tekin, Edirne Şube Başkanı Cavit Alamut, Asbaşkanlarımızdan Şekip Mosturoğlu, Fenerbahçe Kadıköy Şube Başkanı İlyas Bulcay, Fenerbahçe Fatih Şube Başkanı Yahya Uğur, Hedef 1 Milyon Üye Proje Yöneticisi Miraç Çam, Dernekler Masası Sorumlumuz Murat Boyraz, Trakya’daki Fenerbahçe Şube ve Derneklerimizin yöneticileri, kongre ve üyelerimiz, eski sporcularımız ve taraftarlarımız katıldı.

Törende ilk olarak söz alan Edirne Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Gürkan, Edirne’nin tarihi ve ekonomik önemine vurgu yaptı ve ilin; dünya ve Türkiye’nin önemli turizm merkezlerinden biri olduğunu söyledi.

Bu nedenlerle ilk Fenerbahçe Evi’nin Edirne’ye yapılmasının doğru bir karar olduğunu söyleyen Gürkan, Başkanımız Aziz Yıldırım’a da verdiği sözü tuttuğu için teşekkür etti.

Recep Gürkan, “Sadece belediye başkanı olarak değil aynı zamanda da bir Fenerbahçe kongre üyesi olarak biliyorum ki Başkan Aziz Yıldırım’ın sadece bugün değil, gelecekte de çok büyük hizmetleri olacak büyük hizmetler yapacak” dedi.

Başkan Aziz Yıldırım: “Fenerbahçe, halkın takımıdır”

Daha sonra söz alan Başkanımız Aziz Yıldırım ise Hedef 1 Milyon Üye Projesi’nin başlatırken Türkiye’yi Edirne’den Kars’a, Sinop’tan Mersin’e kadar Fenerbahçe Evleri ile donatacakları sözünü verdiklerini hatırlatarak, “1 Milyon Üye Projemizin başlangıç noktası Edirne’dir.

Verdiğimiz sözün ilkini burada başlatıyoruz. Kongre Üyemiz de olan Sayın Başkan, kanuni işlemlerin tümünün önünü açarak bugün bu temeli atmamızı sağlamıştır; teşekkür ediyorum” dedi. Silivri’de kurulacak Fenerbahçe Üniversitesi’nin çalışmalarının sürdüğünü belirten Başkan Aziz Yıldırım, Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar’a da desteklerinden ötürü ayrıca teşekkür etti.

Başkanımız Aziz Yıldırım, “Fenerbahçe halk takımıdır. Cumhuriyet, halktır. Biz de 1 Milyon Üye projemizle halkı kulübün içine sokmaya çalışıyoruz, Fenerbahçe’de demokrasiyi yaşatmak istiyoruz.

Buna da Fenerbahçe Evleriyle destek vermek istiyoruz; hayırlı olsun. Edirne hem Osmanlı ve hem de Türkiye Cumhuriyeti’nin önemli bir şehridir. Burası, bu açıdan da önemli; iyi ki varsınız” diye konuştu.

Türk Sporunun Başpehlivanı Aziz Yıldırım

Törende daha sonra temel atma bölümüne geçildi. Bu bölümde Başkanımız Aziz Yıldırım Edirne Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Gürkan’a üzerinde ismi yazılı Fenerbahçe forması hediye etti.

Recep Gürkan da Tarihi Kırkpınar Güreşleri ile özdeşleşen Edirne’nin simgelerinden Altın Kemerin bir minyatürünü Başkanımız Aziz Yıldırım’a takdim etti. Kırkpınar’da üst üste 3 yıl başpehlivanlığı kazananın Altın Kemer’in sürekli sahibi olduğunu hatırlatan Recep Gürkan, “Sayın Başkan’a tüm altın kemerlerini verseydik iflas ederdi.

O nedenle Türk Sporunun ve Türk Futbolunun Başpehlivanı olan Aziz Yıldırım’a altın kemerin minyatür bir örneğini verdik” dedi. Ayrıca tarihi Kırkpınar Güreşlerini temsilen bir pehlivan maketini de Başkanımız Aziz Yıldırım’a hediye eden Recep Gürkan, “Bu pehlivan maketi Kel Aliço’dan esinlenerek yapılmış bir heykeldir.

Kel Aliço 27 yıl üst üste Kırkpınar Başpehlivanı olmuştur. Buradan herkes bir şeyler çıkarsın artık” dedi. Hediyelerin verilmesinin ardından iki başkan butona birlikte basarak tesisin temelini attı.

Tesis Mayıs 2018’de Açılacak

Edirne Fenerbahçe Evi’nin, 2018 Mayıs ayında tamamlanması bekleniyor. Edirne Fenerbahçe Evi’nde genel amaçlı bir sosyal tesis binası, 30x15 metre ölçülerinde bir açık yüzme havuzu, 1'er adet futbol halı sahası ve tenis kortu ile otopark yer alacak.

Başkan Aziz Yıldırım Üyelerle Bir Araya Geldi

Temel atma töreninin ardından Başkanımız Aziz Yıldırım, Edirne Gloria Park’ta üyelerimizle bir araya geldi. Yeni üyelerin formlarını imzalayan Başkan Yıldırım, onlarla fotoğraf da çektirdi.

Başkan Yıldırım halı saha maçını izledi

Başkanımız Aziz Yıldırım, Edirne’deki etkinlikler kapsamında, bugün, Edirne kent merkezinde Edirne Büyükşehir Belediye çalışanlarıyla Fenerbahçe Futbol Altyapı antrenörleri arasında oynanan sembolik halı saha maçını da izledi.

Mücadelenin başlama vuruşunu Başkanımız Aziz Yıldırım ile birlikte Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan yaptı.

Edirnespor Kulübü Başkanı Savaş Üner de Başkanımız Aziz Yıldırım'a adının yazılı olduğu bir forma hediye etti.

Eski futbolcularımızdan Timuçin Çuğ, Fenerbahçe Futbol Altyapı antrenörleri takımının kaptanlığını yaparken; diğer takımın kaptanı ise Edirne Belediye Başkan Yardımcısı Hakan İşçan oldu.

Fenerbahçe Edirne Futbol Okulu'nun sahasında oynanan maçı, Edirne ve Keşan, futbol, voleybol ve basketbol okullarının yetkilileri de takip etti.

Kaynak: http://www.fenerbahce.org/detay.asp?ContentID=58187sayfa 1
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET