Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
KayseRAY [Kayseri Ulaşım]
« önceki   123 ... 155156157

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 157
Erdem Taşlıca

1 hafta önce - Pts 27 Ksm 2017, 14:58

Alıntı:
O dediğiniz Konya' da şu anda kullanımdan kalkmış eski tramvaylarda geçerliydi. Yeni tramvaylarda ise her sette bir önde, bir arkada , iki tanede ortada olmak üzere 4 validatör vardır. Turnikesiz duraklarda (bu duraklar yolcu sirkülasyonun az olduğu duraklardır. ) binmek isterseniz tramvay durduktan sonra kapının üzerindeki düğmeye basılır, kapı ondan sonra açılır ardından kapının karşısındaki validatöre kartınızı okutursunuz. Bu durumda bazen kaçak geçişler olabiliyor ama bu çok azdır.

Konya'da eski tramvaylara hiç binmedim. Bahsettiğim olay Eylül-Ekim 2016'da Adliye hattında oldu, Mevlana Müzesi girişinin oradaki istasyondan orta kapılardan birinden binmek için kapıya yanaştık ama o kapıyı açmayan vatman ısrarla korna çalarak herkesi ön kapıdan aldı. Hatta çektiğim aşağıdaki ilk videoda (1:22) sürücü kabini arkasındaki validatör ve tam olmasa da orta kapı bölgesi de görünüyor, ya bu kapıda validatör yoktu ya da sonradan bahsettiğiniz sisteme geçildi. İkinci videoda da (2:10) benzer durum görünüyor, herkes ön kapıya yığılmış. Ben de bu olay üzerine ve çektiğim videoları göz önünde bulundurarak sadece araç önlerinde (ve tabii ki arkalarında da) validatör bulunduğu sonucunu çıkarttım. Ama şimdi farkettim ikinci videoda bazı orta kapılarda validatör olduğu görünüyor, ama buna rağmen milletin ön kapıya yığılması ilginç.

Bu arada kusura bakmayın biraz başlık ile alaksız oldu. Gereksiz görülürse mesaj silinebilir.

Nazmi

1 hafta önce - Çrş 29 Ksm 2017, 13:24

Kayseri Ulaşım A.Ş.'ye iletilmek üzere, raylı sistemle alakalı karşılaşmış olduğunuz; sorun, şikayet, önerileriniz varsa, bu başlığa yazın, ileteyim kısmetse arkadaşlar

KeNaN KöR
2 gün önce - Cmt 09 Arl 2017, 01:26

Yorumsuz...

Cüneyt5316

2 gün önce - Cmt 09 Arl 2017, 01:27

Niye yorumsuz olsun ki güzel ülkemin güzel emektar insanlarından sadece biri. Olabilir bilmeyebilir. Bayağı eski video bu. İlk izlediğimde benimde komiğime ve hoşuma gitmişti.

KeNaN KöR
2 gün önce - Cmt 09 Arl 2017, 01:31

Komik olduğu için yoruma gerek görmedim. Yurdum insanı her haliyle güzel...

sayfa 157
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 155156157
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET