Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 3
mustafaguler
4 ay önce - Çrş 26 Tem 2017, 09:36

Ücretlendirme nasıl olacak merak ettim. Bu kadar fahiş fiyat uygulanan teleferikte Gökdere-Teferrüç arası ne kadar olur?

dream1988
4 ay önce - Çrş 26 Tem 2017, 11:34

İlk duyduğumda beni oldukça heyecanlandıran bu proje Bursa için çok güzel oldu. İcraata geçecek olmasından dolayı bir Bursalı olarak çok mutlu oldum. Lakin arkadaşların da dediği gibi umarım sadece turistlerin kullanımı düşünülerek değil tüm halkımızın ulaşım anlamında da faydalanabileceği şekilde ücretleri ulaşılabilir olur.

Cüneyt5316

4 ay önce - Çrş 26 Tem 2017, 19:10

İnşallah teferrüçe kadar olan yere kadar bukart geçerli olur.

mustafaguler
4 ay önce - Prş 27 Tem 2017, 09:36

Alıntı:
İnşallah teferrüçe kadar olan yere kadar bukart geçerli olur.

Şuan ki hatta da Bukart (Bursakart) geçiyor

Berktuğ
site denetçisi

2 hafta önce - Sal 28 Ksm 2017, 12:04

100 MİLYON LİRALIK ŞEHİR İÇİ TELEFERİK PROJESİ İPTAL EDİLDİ!
Alıntı:
Bursa Büyükşehir Belediyesi'ndeki başkan değişimi, çok sayıda yeniliği de beraberinde getirdi.
Sadece üst düzey yöneticiler ve bürokratların değişiminden söz etmiyorum.

Yeni Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş ve ekibi, göreve geldiği günden bu yana brifingler alıp, rantabl projelere devam etme kararı alırken, verimli olmayan yatırımları da bir bir iptal ediyor.
Bunlardan biri de deniz uçağı seferlerinin iptal edilmesiydi. Ancak değişim bununla da sınırlı değil. Nitekim, ihalesi yapılan şehir içi teleferik hattının da iptal edildiğini duydum. Teleferik hattının iptal edildiğini Bursa Büyükşehir Belediyesi yetkilileri de doğruladı.Dün konuştuğum Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri İsmail Yılmaz, iki etaptan oluşan hattın, Uludağ'daki teleferikle BursaRay'ı entegre eden, Gökdere BursaRay istasyonu ile Uludağ'ı bağlayan ilk etap projesini iptal ettiklerini söyledi.

İlk etabın ihalesi ve yer teslimi yapıldığı için akla şu soru geliyor: Projenin iptali nasıl gerçekleşecek
Yılmaz, önümüzdeki günlerde ihaleyi alan firmayla masaya oturacaklarını ve amaçlarının Büyükşehir Belediyesi'ni zarar uğratmadan çözüme gitmek olduğunu söyledi. İhale sözleşmesinde, herhangi bir tazminatın söz konusu olmadığı bilgisini de verdi Yılmaz. Projenin ikinci etabıysa Bursaray Kültürpark istasyonundan Kuştepe, İvazpaşa ve Alacahırka gibi semtleri de kapsayan, dağ eteklerini Kültürpark'a bağlayacak bir planlamaydı. Ancak bu etabın ihalesi yapılmadığı için, projeye başlanmadan vazgeçilmiş olunacak. Peki şehir içi teleferik projesinin maliyeti ne kadardı? İhalesi yapılan ilk etap teleferik hattının maliyeti 65 milyon lira +KDV'ydi. İki etabın toplam maliyetiyse 100 milyon lira civarındaydı.Böylece Bursa Büyükşehir Belediyesi, 100 milyon liralık projeyi iptal etti.

Peki şehir içi teleferik projesi neden iptal edildi?
Yolcu kapasitesi, yatırım ve işletim maliyeti ile projenin yapım zamanını değerlendiren Başkan Aktaş  ve ekibi bu projeye ayrılacak kaynağı yeni yollar açmaya harcamayı planlıyor.Yani daha verimli projelere yatırım yaparak, hem kaynak israfının önlenmesi hem de trafik sıkışıklığının önüne geçilmesi planlanıyor.

Kaynak: http://www.olay.com.tr/100-milyon-liralik-sehir-i ...0543yy.htm

Hakkımızda hayırlısı neyse o olsun. Son iki yılda yapılacak öncelikli projeler gerçekleşmeli.

Cüneyt5316

2 hafta önce - Sal 28 Ksm 2017, 21:45

Fiyatı 30₺ olupta kendi vatandaşı sadece bayramda bayrak getirince bindiği; Arap turistlerden para kazanılan bu teleferik uzatma projesi neye yarar. Bence yerinde karar. Daha önemli projeler harcansın o paralar.

Misafir 0d3

2 hafta önce - Sal 28 Ksm 2017, 22:29

Skandal bir karar. Deli saçması terminal tramvay hattı devam ediyor, bu proje iptal ediliyor. Bu proje Bursaya değer katacak bir projeydi.

Misafir 0e1

2 hafta önce - Çrş 29 Ksm 2017, 01:07

Başkan da vur deyince öldürdü. Bu projenin yapilmamasini destekleyenler yarin kendi istedikleri projeler iptal olunca ağlamasin.

UfukRaifoğlu
2 hafta önce - Çrş 29 Ksm 2017, 07:42

100 milyon TL merkezi hükümetten isteyin niye iptal ediyorsunuz.Millete gelince Banliyö hatları vs herşey yapılıyor Bursadaki bir tane yatırımı da devlet üstlensin.Bunu bile kabul ettiremiyorsunuz.

sayfa 3
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> ULAŞIM - Marmara