Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Hatay - Haberler ve Sohbet
12   sonraki »

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 1
emre1031
7 yıl önce - Pzr 23 Oca 2011, 23:25
Hatay - Haberler ve Sohbet


Erzin Mandalinası Tescillenerek Marka Olacak
Türkiye'de yaş meyve ve sebze üretiminde lider il olan Hatay'ın Erzin ilçesinde yetiştirilen mandalinanın tescillenmesi için çalışma başlatıldığı bildirildi.
Osman Çekirge Çukurova Marka Patent Kalite Ofisinden yapılan yazılı açıklamada, Türkiye narenciye üretiminde yüzde 13'lük paya sahip Erzin ilçesinde yetiştirilen mandalinanın koruma altına alınarak tescilinin yapılacağı belirtildi.
Erzin Kaymakamı İskender Yönden, imza töreninde yaptığı konuşmada, mandalinanın coğrafi işaretlemesinin alınması için Osman Çekirge Çukurova Marka Patent Kalite Ofisine yetki verdiklerini kaydetti.
Başka yörelerde yetiştirilen mandalinanın piyasaya ''Erzin mandalinası'' olarak sunulduğunu ifade eden Yönden, tescille bunun önüne geçeceklerini belirtti.
Yönden, ilçede yetiştirilen mandalinanın tanıtımını yapmak ve pazar payını arttırmak için bu yıl belediye ile işbirliği içerisinde düzenledikleri 1. Uluslararası Erzin Narenciye Kültür ve Sanat Festivali'nin ardından, yörede yetiştirilen mandalinanın başka markalar adı altında satışını önlemeyi amaçladıklarını kaydetti.
Belediye Başkanı Kasım Şimşek de Erzin mandalinasının yurt içi ve dışında hak ettiği yerde olmadığını ifade etti.
Coğrafi işaret çalışmasının geleneksel ürünlerin koruma altına alınması açısından önemli bir adım olduğunu vurgulayan Şimşek, ürünlerine artık ''Erzin Mandalinası'' amblemi vurularak pazara sevk edilmesini istediklerini kaydetti.

Şimşek, kalite ve lezzet açısından Erzin'de yetiştirilen mandalinanın benzerinin bulunmadığını, tescilinin alınmasının ardından bunu tüm dünyaya tanıtmayı amaçladıklarını belirtti.
AA


Safa BAYRAKTAR
7 yıl önce - Pzr 06 Şub 2011, 21:04
Türkiye-Suriye Asi Nehri Dostluk Barajı Temeli Atıldı


http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?t=107796

Mehmet Bayraklı
7 yıl önce - Sal 22 Şub 2011, 16:35
Türkiye-AB Karma Parlamento Komisyonu 66.Toplantısı Hatay'da Yapılıyor


Türkiye-AB Karma Parlamento Komisyonu 66. Toplantısı kapsamında Hatay'a gelen Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, Devlet Bakanı Cevdet Yılmaz, Adalet Bakanı Sadullah Ergin, AB Karma Parlamento Komisyonu Eşbaşkanları Helene Flautre ile Lütfi Elvan ve komisyon üyeleri kentteki tarihi yerleri gezdi.
Heyet ilk olarak Antakya Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifinin AB desteğiyle uyguladığı ''Kadın Eliyle Mozaik Tasarımı Projesi'' kapsamında çalışmaların yapıldığı atölyeyi gezerek, bilgi aldı.
Daha sonra Habib-i Neccar Camisi'ni ziyaret eden heyete, burada İl Müftüsü Mustafa Sinanoğlu cami hakkında bilgi verdi.
Heyet daha sonra Havra'yı ziyaret ederek, Antakya Musevi Cemaat Vakfı Başkanı Şaul Cennuoğlu'ndan bilgi aldı. Heyet, son olarak Ortodoks Kilisesi'ni ziyaret etti.

AAferhat09
6 yıl önce - Pts 19 Arl 2011, 20:31

Antakya-Samandağ arasında yol çalışmaları bitti mi? Yol şu an ne durumda? Var mı bilen?

ahmetmetehan
6 yıl önce - Cmt 04 Şub 2012, 18:07
ANTAKYA BELEDİYESİ’NİN YENİ LOGOSU...


ANTAKYA BELEDİYESİ’NİN YENİ LOGOSU’NU ANTAKYA HALKI BELİRLEDİAntakya Belediyesi geçtiğimiz ay yeni logosunu belirlemek üzere yaptığı çalışmaları kamuoyu ile paylaşmıştı. Antakya Belediyesi, Hayırsever işadamımız Index Grup Ceo’su Sayın Erol Bilecik’in katkılarıyla ve HEP İletişim firmasının teknik desteği alınarak gerçekleştirilen farklı tasarımlardaki logoları halkın tercihine ve beğenisine sunmuş, mevcut logo ve farklı tasarımdaki yeni logolar basın mensupları, bilboardlar ve belediye resmi web sitesi vasıtasıyla kamuoyu ile paylaşılarak tartışmaya açılmıştı.

Antakya Belediyesi’nin Yeni Logosu’nu Antakya Halkı Belirledi
Antakyalılar 21 Aralık 2011-01 Şubat 2012 tarihleri arasında www.kalbimdekiantakya.com adlı internet sitesi üzerinden ve ayrıca şehrin 14 farklı noktasına ( Valilik, MKÜ, Milli Eğitim, Emniyet, Adliye, İlçe Nüfus Md.lüğü, Hesob, Atso, Öğretmenevi, Mydanose Cafe, Prime Mall, Otogar, Uzun Çarşı, Antakya Belediyesi Halkla İlişkiler Birimi) yerleştirilmiş oy kutularında beğendiği yeni logoya oy vererek tercihte bulundu. Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr.Lütfü Savaş, konuyla ilgili yaptığı açıklamada; “Antakya son zamanlarda büyük bir değişim ve gelişim içinde. Bu değişimi hep birlikte gerçekleştiriyoruz. Tarihi ve kültürel birikimi son derece zengin olan şehrimizi temsil eden ve kurumsal kimliğimizi yansıtan logomuzun da bu gelişimin bir parçası olabileceği konusunda ortak bir fikir birliği oluştu. Tabiî ki demokratik teamüllere uygun olarak mevcut logomuzunda içinde olduğu 5 logoyu Antakya halkının tercihine sunduk. 43 gün boyunca halkımız gerek internet üzerinden gerekse oy kutuları yöntemiyle yaptıkları değerlendirmelerle Antakya Belediyesi’nin logosunu belirledi. İnternet üzerinden 3720, oy sandıkları yöntemiyle 6047, genel toplamda ise 9767 vatandaşımızın oy verdiği ve tercihte bulunduğu sonuçları kamuoyu ile paylaşıyoruz. Halkımızın % 50,24’ü ( 4907 Kişi) Zeytin Dalı ve Yaprakları adlı logoya, % 20,99’u ( 2050 Kişi) Mevcut Logoya, % 16, 97’si (1657 Kişi) Kavuşan Eller adlı logoya, % 7,90’ı ( 772 Kişi) Antakya Güneşi adlı logoya ve % 3, 90’ı (381 Kişi) ise Medeniyetler Birliği adlı logoya oy vermiştir. Bu sonuçla birlikte % 50,24 oy oranıyla halkımızın en çok oy verdiği ve tercihte bulunduğu logo “Zeytin Dalı ve Yaprakları” adlı logo olarak belirlenmiştir.” dedi.
Halk Tarafından Belirlenen Yeni Logo Belediye Meclisi’nin Onayına Sunulacak
Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr.Lütfü Savaş, Antakyalılar tarafından belirlenen yeni logonun, 5393 sayılı Belediye Kanunu’nun 18.maddesinin (n) bendine istinaden Antakya Belediye Meclisi’nin Mart ayında yapılacak toplantısında gündeme alınacağını ve meclisin onayına sunulacağını, Belediye Meclisi’nce de yeni logonun onaylanması halinde, halkımızın % 50,24’ünün ( 4907 Kişi) tercihte bulunduğu Zeytin Dalı ve Yaprakları adlı logonun Antakya Belediyesi’nin resmi logosu olarak belirleneceğini ifade etti.
Antakya Halkına, Hayırsever İşadamı Erol Bilecik ve HEP İletişim Firmasına Teşekkür
Belediye Başkanı Doç.Dr.Lütfü Savaş, yeni logonun belirlenmesi adına gösterdikleri ilgi ve desteklerinden
ötürü tüm Antakya halkına, projeye gönüllü olarak sağladığı katkılardan ötürü Index Grup Ceo’su Hayırsever İşadamı Erol Bilecik’e ve bila bedelle projeye teknik desteklerini esirgemeyen HEP İletişim firması yetkililerine teşekkür etti.

ANTAKYA BELEDİYESİ’NİN YENİ LOGOSUNU ANTAKYA HALKI BELİRLEDİ
GENEL TOPLAM OY SAYISI VE ORANLARI


(+)

Genel Toplamda Kullanılan Oy Sayısı : 9767
Anket Tarihleri : 21 Aralık 2011 – 01 Şubat 2012


Mevcut Logo % 20,99 4907 Oy
Kavuşan Eller % 16,97 381 Oy
Zeytin Dalı ve Yaprakları % 50,24 772 Oy
Medeniyetler Birliği % 3,90 2050 Oy
Antakya Güneşi % 7,90 1657 Oy


M.Hüseyin ZORKUN * ANTAKYA HABER AJANSI
 


İsmailSY
6 yıl önce - Cum 22 Hzr 2012, 23:19

   

Alıntı:
2012 yılının Aralık ayında açılması planlanan Anemon İskenderun Otel, İskenderun şehir merkezinde bulanmakta olup, farklı özelliklerdeki 134 deluxe,9 suit ve 1 engelli oda ve toplamda 144 odaya sahip olup, misafirlerinin rahatı düşünülerek hazırlanmıştır.

Otel bünyesinde bulunan 200 kişi kapasiteli Restaurant, zengin Anemon kahvaltısı, öğle ve akşam yemekler için ise misafirlerine geniş bir lezzet yelpazesi sunacak. Birbirinden farklı, konforlu 3 toplantı salonu ve 500 kişilik havuz başı ile çeşitli iş ve özel toplantılar, özel davetler ve konferanslar için hazırlanmıştır. Farklı oturma düzenlerine göre ayarlanabilen salonların kapasiteleri de değişik büyüklüklerde, misafirlerimizin ihtiyaçlarına göre tasarlanmıştır.

Tüm bunlara ek olarak Anemon İskenderun Otel’de yarı olimpik açık yüzme havuzu, çocuk havuzu, sauna, buhar odası, şok duş, dinlenme odası ve masaj hizmetlerinin verildiği ,Anemon gym center bulunacak.


http://www.anemonhotels.com/duyurular.aspx?duyuru ...iskenderun

Hayırlı Olsunmustafaali100
4 yıl önce - Sal 16 Eyl 2014, 18:20

Hatayın yeni Valisi Ercan Topaca diye biri olmuş. kendisi Kocaeli Valisiydi.

baymyo
3 yıl önce - Sal 13 Oca 2015, 11:49
Arsuz'da Yine Sel Felaketi !


8.Gün Haber yönetimi tarafından içerik kaldırıldı..

En son baymyo tarafından Sal 13 Oca 2015, 13:17 tarihinde değiştirildi, toplamda 2 kere değiştirildi


baymyo
3 yıl önce - Pts 20 Nis 2015, 15:08
Primemall İskenderun'da 2. Pastel Boya Resim Yarişması


Primemall İskenderun'da 2. Pastel Boya Resim Yarişması
Primemall İskenderun Alışveriş Merkezi 2. Pastel Boya Resim Yarışması ile çocukların renkli dünyalarını ortaya çıkardı.

19 Nisan Pazar günü Primemall İskenderun AlışverişMerkezi’nde gerçekleştirilen yarışmaya 5-6 yaş grubundan 120 çocuk katıldı.
23 Nisan temalı resim yarışmasında minik ressamlar resimlerini çizerken ailelerin heyecanı görülmeye değerdi. Yarışmada 1.Olan Öykü Canımoğlu bisiklet, 2.Olan Reyyan Tiryakigitarve 1 aylık gitar kursu, 3.Olan Rüyasu Aslan gitar kazanırken tüm minik ressamlar cesaretlerinden dolayı madalya ile ödüllendirildi.Aradaki Boşluğu Silerek Siteye Giriniz...
http://8gun haber.com/haber/14041/primemall-iskenderunda-2-pastel-boya-resim-yarismasi.html

http://www.iskenderunhaberleri.net


Resul GUL

1 yıl önce - Çrş 29 Ksm 2017, 00:00
Hatay'a Zeytin Müzesi


HATAY'ın Altınözü ilçesi Tokaçlı Mahallesi'nde geçen ay açılan bölgenin ilk Zeytin Müzesi'ni kısa zamanda çok sayıda kişi ziyaret etti.

Hatay a Hayırlı uğurlu olsun..

Detay..

Alıntı:
İlçede yaklaşık 300 yıllık zeytinyağı sıkma atölyesi, yapılan düzenleme ve restorasyon çalışmalarının ardından Zeytin Müzesi olarak faaliyet göstermeye başladı. Zeytinin bölge için çok önemli olduğunu söyleyen Altınözü Kaymakamı Bülent Uygur, ilçede her doğan çocuğa bir zeytin ağacı hediye edildiğini söyledi. Uygur, şöyle dedi:

"Altınözü; tarıma elverişli topraklarının yüzde 52'si zeytin ağaçlarıyla kaplı bir zeytin ilçesi. Altınözü'nde doğan her çocuğa burada aileleri bir zeytin ağacı hediye ederler, çocuklar da zeytin ağacıyla beraber büyürler. Zeytin buradaki insanların yaşamının her alanında var. 10 aylık bir çalışma sonrası bu müzeyi kurduk. Buraya ziyaretçi geldiği zaman hem görsellerle beraber zeytinin Anadolu'daki serüvenini görsellerde görüyor."

https://www.google.com.tr/amp/www.hurriyet.com.tr ...i-40660513

sayfa 1
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET