Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 3
metinn
3 yıl önce - Prş 24 Eyl 2015, 17:09

Yigitali'ye yapilacak guzel bir sosyal tesisle Bursaya gelen herkesin ugrayacagi bir yer olacaktir.

mustafaguler
3 yıl önce - Prş 24 Eyl 2015, 23:09

Alıntı:
Yigitali'ye yapilacak guzel bir sosyal tesisle Bursaya gelen herkesin ugrayacagi bir yer olacaktir.


emin olun ki Büyükşehir Yiğitali için sosyal tesis altyapısı hazırlıklarına başlamıştır, yeterki teleferik onaylansın.


Mert Akgün
3 yıl önce - Pzr 27 Eyl 2015, 00:06

Ya herşeyleri ofsayt ya. Zaten o bölgedeki tepenin eteklerini kaçak binalarla yarısına kadar katlettiler. Hünkar köşkünün üst taraflarına bile bina dikmişler. Belediyede böyle saçma işlere kim onay veriyor anlamıyorum ki. Oraya ulaşım kolaylaştıkça daha da kaçak artacak. Daha çok insanın faydalanabileceği bütün dünyanın kullandığı raylı sistemlerde ilerleme kaydetmemiz lazım.Berktuğ
site denetçisi

2 yıl önce - Prş 07 Oca 2016, 23:24

Alıntı:
En büyük payı il merkezine ayıran Büyükşehir Belediyesi, 442 milyon liralık bütçesiyle önceliği ulaşımda en çok tercih edilen raylı sisteme, Kent Meydanı - Terminal tramvay hattına verecek. Asfalt çalışması başta olmak üzere köprü, kavşak, trafik ve yol düzenlemeleri de bu paydan en çok yatırım alan çalışmalar olacak. Ayrıca Teleferik projesine 5 milyon liralık yatırım da bu yıl gerçekleşecek.

Kaynak: http://www.olay.com.tr/bursa-yeni-yilda-buyumeye- ...cek/56768/

Acaba teleferik projesinden kasıt bu hattan mı bahsediliyor?


mustafaguler
1 yıl önce - Çrş 04 Oca 2017, 12:01

Şehir içi teleferik projeleri ile ilgili Olay'da haber yapılmış.

Kültürpark metro istasyonu başlangıçlı Pınarbaşı, Alacahırka, Yiğitali ve Maksem hattı anıtlar kurulundan onay bekliyormuş.

Şuan mevcut Teferrüç-Uludağ hattının şehir merkezine indirilmesi ile ilgili de bu yıl ihale çıkılıp Bursaray Gökdere İstasyonu ile entegre edilmesi düşünülüyor.

İlgili haber:

Alıntı:
Uludağ ile şehir merkezi arasında ulaşım köprüsü alternatiflerini arttırmaya devam eden Bursa Büyükşehir Belediyesi, Kuştepe, İvaz Paşa ve Alacahırka gibi semtlerden de kent merkezine ulaşımı kolaylaştıracak projenin anıtlar kurulundan çıkmasını bekliyor.

Yapılan çalışmalarda son noktaya gelindiğini ifade eden Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, “Uludağ’a çıkan teleferik projesiyle BursaRay’ı entegre ederken, Setbaşı, Gökdere ve Zafer Parkına inecek şekilde projesi planladık. Bizim hedefimiz insanların Uludağ’a çıkmak için Teleferik semtine gitmeden, herhangi bir metro istasyonundan Gökdere istasyonundan ulaşımını sağlamak. Bu proje şu anda ihaleye çıktı. İnşallah hedefimiz bunu bir yıl içinde bitirebilmek. Şu anda proje için Anıtlar Kurulu'ndan onay alındı. İhale tarihini almak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Ocak ayı içerisinde ihale çalışmasını başlatmayı düşünüyoruz” dedi.

Diğer teleferik projesinin ise Osmangazi ilçesindeki dağ eteklerinde gerçekleştirileceğini belirten Altepe, “Bu projeyle Kuştepe, İvaz Paşa ve Alacahırka gibi semtlerden kent merkezine ulaşım kolaylaşacak. Projeye göre BursaRay Kültürpark İstasyonu’nda inen vatandaşlarımız teleferikle, Kültürpark’ın üzerinden geçerek Pınarbaşı Parkı’na kadar gidebilecekler, Pınarbaşı İstasyonu’ndan şehir merkezi ve Hisar bölgesine ulaşabilecek. Pınarbaşı’ndan devam eden yolcularımız Kuştepe İstasyonu’nda üçe ayrılan hatla, batıda Demirkapı üzeri ve Alacahırka’ya, doğuda İvaz Paşa ve Maksem’e ve üçüncü kolda da Yiğitali yaylasına çıkabilecek. Bu proje hem turizme büyük değer katacak hem de tüm dağ eteklerini Kültürpark İstasyonu’na bağlayacak. Bursa’nın ulaşımına nefes aldıracak. Bu da şu anda Anıtlar Kurulu'nda onay aşamasında. Bittiği gibi ihaleyi çıkaracağız. Çünkü havayı kullanmak ulaşım için çok önemli” diye konuştu.

Bir yıl içerisinde bu iki projenin de inşaatına birlikte temel atmayı hedeflediklerini belirten Altepe, Bursa’yı metroyla ulaşılabilir bir kent haline getireceklerini söyledi.


Kaynak: http://www.olay.com.tr/bursa-trafigi-hava-yoluyla ...yor/96062/Cüneyt5316

1 yıl önce - Çrş 04 Oca 2017, 19:33

Ben bu sene sadece Gökdere hattının yapılacağına inanıyorum. Çünkü ödenek olarak sadece ona bütçe ayrılmış diğer hat yine başka zamana kaldı.

Toprak44
1 yıl önce - Sal 24 Oca 2017, 20:47

Önümüzdeki günlerde Gökdere hattı için yanlış hatırlamıyorsam davet usulü ile ihale yapılacak.
Şu an için diğer hatlarla ilgili bir gelişme yok.


Berktuğ
site denetçisi

10 ay önce - Sal 28 Ksm 2017, 13:21

Alıntı:
Projenin ikinci etabıysa Bursaray Kültürpark istasyonundan Kuştepe, İvazpaşa ve Alacahırka gibi semtleri de kapsayan, dağ eteklerini Kültürpark'a bağlayacak bir planlamaydı. Ancak bu etabın ihalesi yapılmadığı için, projeye başlanmadan vazgeçilmiş olunacak. Peki şehir içi teleferik projesinin maliyeti ne kadardı? İhalesi yapılan ilk etap teleferik hattının maliyeti 65 milyon lira +KDV'ydi. İki etabın toplam maliyetiyse 100 milyon lira civarındaydı.Böylece Bursa Büyükşehir Belediyesi, 100 milyon liralık projeyi iptal etti.

Kaynak: http://www.olay.com.tr/100-milyon-liralik-sehir-i ...0543yy.htm

Şimdilik tarih oldu, umarım önümüzdeki senelerde yeniden gündeme gelir, yapılsaydı güzel olacaktı.sayfa 3
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> ULAŞIM - Marmara