Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 9

Sizce AKM yenilenmeli mi?
EVET 77.6%  77.6%  [104]
HAYIR 22.4%  22.4%  [30]
Toplam Oy : 134

Sezgin Cengiz

3 hafta önce - Prş 16 Ksm 2017, 23:38

Misafir kardeş ben de senin gibi yerel bazlı değerlendirince inanki projeyi tamamiyle beğeniyorum fakat global düşününce dünyaca ünlü bir proje olması için dış cephesi sembolik olmalıydı demeden geçemiyorum

naims1
3 hafta önce - Prş 16 Ksm 2017, 23:53

Benim önerim ise dünyaca ünlü mimar calatrava'ya bir eser çizdirilmeliydi yaptığı şaheserleri internette bulabilirsiniz hem bu kente dünyaca ünlü mimarın imzası olan eser kazandırmış hemde istanbulun tanıtımına önemli bir katkısı olurdu.

Oğulhan
2 hafta önce - Sal 28 Ksm 2017, 05:38

Son proje çok güzel olmuş. Beni en çok etkileyen kısmı içeride oynanan opera’nın meydandan da izlenilebilecek olması yani ledler aracılığıyla bunu yapacaklarmış. Sidney Opera Binası ve Bakü Kristal Salonda da buna benzer uygulamalar var.

arif alduman
2 hafta önce - Sal 28 Ksm 2017, 05:49

Alıntı:
Akm nin etrafindaki en azından gezi parkına bakan tarafındaki binaların kamulaştırılması binanın ek yapilacak kismi gün yüzüne çıkmasıni sağlayacak hemde meydanın daha büyük ve derin görünmesini sağlayacaktır.

Altına imzamı atarım! O üç bina mutlaka yıkılıp o bölümün AKM cephesi yeniden tasarlanmalı.. Böylece gezi park tarafından'da harika gözükecektir.. O bölümün dış cephesi ana cepheden farklı mimaride olabilir mesela

mslazer

4 gün önce - Pzr 10 Arl 2017, 15:42

Alıntı:

Alıntı:
Akm nin etrafindaki en azından gezi parkına bakan tarafındaki binaların kamulaştırılması binanın ek yapilacak kismi gün yüzüne çıkmasıni sağlayacak hemde meydanın daha büyük ve derin görünmesini sağlayacaktır.

Altına imzamı atarım! O üç bina mutlaka yıkılıp o bölümün AKM cephesi yeniden tasarlanmalı.. Böylece gezi park tarafından'da harika gözükecektir.. O bölümün dış cephesi ana cepheden farklı mimaride olabilir mesela

İnşallah yöneticiler bunun farkına varır.

deger35
2 saat önce - 16:11 (bugün)

burda pek gelişme yok galiba

Barbaros
1 saat önce - 16:27 (bugün)

O 3 binanın istimlak parasına AKM'yi yaparsın heralde.
Hiç uğraşacaklarını sanmıyorum. Davaları yıllar sürer.

aliefe2010
36 dakika önce - 17:39 (bugün)

Ordaki binalar en başta tescilli zaten yıkamazsın. Ayrıca yıkmaya kalksan o binaların her biri en az yirmi milyon dolar eder ki öyle bir kamulaştırma çok tuzluya patlar ..

sayfa 9
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> İSTANBUL - Haberler ve Sohbet