Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 9
Berktuğ
site denetçisi

1 yıl önce - Cum 19 May 2017, 11:33

Onları bilmiyorum ancak bu Pamukkale, Kamil Koç, Nilüfer, Metro, Uludağ gibi otobüs şirketlerinin çeşitli benzinliklerden yolcuları alarak Uludağ Üniversitesine yolcu taşıdıkları servisler kaldırılmış!
Özellikle Üniversite ve Görükle yolcularına büyük bir eziyet oldu anlayacağınız.


ahmet sert
1 yıl önce - Cum 19 May 2017, 11:39

Berktuğ, iki üç hafta önce bu durumdan habersiz kampüsten Görükle merkeze geldim.Kamil koçtan bilet alır, göçmen konutlarının karşısındaki benzinlikten her zaman olduğu gibi geri dönerim diye düşünürken, acentadaki görevli "abi artık yol üzerinden otobüsler yolcu almıyor" deyince bütün hayallerim suya düştü.Tekrar kampüse geri dön, 15-20 dk.93 numarayı bekle, bir de o raylı sistem inşaatı mı var nedir, git git yol bitmez, resmen çile oldu benim için.

Cüneyt5316

1 yıl önce - Cum 19 May 2017, 18:32

Bu karar batı tarafına gidecek insanlara eziyet oldu. Otobandan veya üniversite kavşağından ne güzel insanlar rahatlıkla binebiliyordu. Adamlardan hizmet isterken onlar eziyet anlıyorlar.atk16
1 yıl önce - Cmt 20 May 2017, 00:30

Nasıl yani şimdi minteksde inip görükleye geçecek insanlar ta terminale kadar gidip bide ordan 93'e binip normalde 10 dk'lık olan yolu 2 saatte mi gelecek? maytap mı geçiyorlar bunlar insanlarla. her geçen gün bu şehirden nefret etmek için sebeplerim artıyor.

kullanıcım
1 yıl önce - Sal 23 May 2017, 18:54

Görükle ve üniversiteye ulaşabilmek için aslında t1 gibi bir raylı sistem olabilir. İlk önce göçmen konutları ve Hasan Ağa TOKİ konutları oradan dönüp de Görükle ye oradan da Uludağ üniversitesi ne vararedeniz2
1 yıl önce - Çrş 24 May 2017, 16:26

Umarım Recep Altepe elini atmaz bu işe. Yoksa tramvay yapar yine aktarmaya mecbur bırakır insanları.
Üniversite metrosunu görükle ye kadar uzatmak gibi mantıklı işler yerine rantsal işler le aktarmalar iinde insanalrı çürütür.


Cüneyt5316

1 yıl önce - Prş 25 May 2017, 00:19

Gürsuda kestelde metro istasyonunda ücretsiz aktarma otobüsleri var. Neden üniversitede yok. Çünkü aşırı kalabalık, kar yapıcak ya.
Belediye hizmete değil ticarete geldi sanki.


Berktuğ
site denetçisi

11 ay önce - Pts 27 Ksm 2017, 14:46

Geçtiğimiz aylarda Büyükşehir Belediyesi saçma bir şeye imza atarak UKOME kararıyla senelerdir devam eden batı kavşağı ve Görükle yakınlarından yolcu taşıyan servisleri kaldırıp otobüslerin yollarda durmasını yasaklamıştı. Yani Çanakkale ve İzmir yönünden gelen yolcular mecburen Terminali kullanmak zorunda.
Şu anki durumda Üniversite ve Görükle'ye gelen yolcular 93 nolu hattı kullanıp resmen kulağı tersten tutarak Terminal-İstanbul Caddesi-Yakın Çevre Yolu-İzmir Yolu-Üniversite güzergahını kullanıyor, Görükle'ye gidecek olanlar ise 1 vasıta daha değiştiriyor. Mâlum Görükle'ye giden Terminal otobüsü YOK!
Halbuki otobüsler Görükle'nin yakınından geçmesine rağmen aslında nüfusu ilçe kadar olan bir mahalle ile şehir dışından hastaları yoğun olan bir hastane için durum resmen trajikomik. İleriye yönelik bir plân düşünürsek otobüsler çevre yolu batı kavşağını görmeden otoyola katılacağı için aşağıdaki gibi bir yerde cep otogarı yapılırsa bu sorun çözüme kavuşur.


(+)
sayfa 9
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> ULAŞIM - Marmara