Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 5
Misafir 4b8

4 ay önce - Prş 10 Ağu 2017, 12:40

Buski kazansın...Eyvallah kazansın ki altyapı yatırımları için ek maliyete katlanmasın.Aradaki farkla da su fiyatlarını absorve etsin.Sözde şu şehri'yiz ama en pahalı içme suyunu kullanan iller arasında her zaman ilk 3 içindeyiz..

Berktuğ
site denetçisi

4 ay önce - Sal 15 Ağu 2017, 19:22

SU ŞİŞELEME TESİSİNDE GERİ SAYIM
Alıntı:
- BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ TARAFINDAN ULUDAĞ’DAN GELEN PINAR SULARININ KENT EKONOMİSİNE KAZANDIRILMASI HEDEFİYLE KESTEL’İN GÖZEDE MEVKİİNDE MART AYINDA TEMELİ ATILAN SU ŞİŞELEME FABRİKASI’NDA MAKİNELERİN MONTAJI BÜYÜK ÖLÇÜDE TAMAMLANDI.
- BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI RECEP ALTEPE, TOPLAM 19 BİN METREKARE KAPALI ALANA SAHİP TESİSTE KULLANILACAK MAKİNELERİN MONTAJ ÇALIŞMALARININ DEVAM ETTİĞİNİ VE KISA ZAMANDA DENEME ÜRETEMİNE BAŞLANACAĞINI SÖYLEDİ.














Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından Uludağ’dan gelen pınar sularının kent ekonomisine kazandırılması hedefiyle Kestel’in Gözede mevkiinde Mart ayında temeli atılan Su Şişeleme Fabrikası’nda makinelerin montajı büyük ölçüde tamamlandı. Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, toplam 19 bin metrekare kapalı alana sahip tesiste kullanılacak makinelerin montaj çalışmalarının devam ettiğini ve kısa zamanda deneme üretimine başlanacağını söyledi.
Bursa’nın sahip olduğu tarihi, kültürel ve doğal tüm değerleri ön plana çıkarıp, kent ekonomisi için katma değer sağlayan Büyükşehir Belediyesi’nin, Uludağ’dan gelen pınarların kent yararına kullanılması amacıyla başlattığı çalışmalarda artık sona gelindi. Kestel’in Gözede mevkiinde Uludağ yamaçlarında geçtiğimiz Mart ayı sonunda temeli atılan, toplam 19 bin metrekare kapalı alana sahip su şişeleme fabrikasında makinelerin montaj çalışmasında sona gelindi. Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, beraberindeki BUSKİ Genel Müdür Yardımcısı Güngör Gülenç ve Başkan Danışmanı Taha Aydın ile birlikte tesiste incelemelerde bulundu.











Video:



Bursa’nın rantı yatırıma dönüşüyor
Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, yatırımların bütçe ile olduğunu belirterek, Bursa’nın bütçesini büyütmek, daha fazla yatırım yapmak için tüm gayretlerini gösterdiklerini söyledi. Bu yapılan çalışmalarla birlikte Bursa’nın rantının artık Bursa’ya aktığını ifade eden Başkan Altepe, “Belediye bütçemiz her yıl daha da büyüyor. Yapılan ilavelerle birlikte her yıl hedeflerimizi aşıyoruz. Bütçelerimizi büyük tutuyoruz, aynı zamanda büyük tutuğumuz bütçeleri sene sonu geldiğinde yine aşıyoruz. Kentin rantını artırma konusunda yaptığımız en önemli çalışma Bursa’nın suları. Bursa’mızın, Uludağ’ın pınar suları Türkiye’nin her köşesinde hatta dış ülkelerde tüketiliyor. Biz de bugüne kadar toptan sattığımız suları artık litrelerle satacağız. Bu tesis, Bursa Muradiye suları adı altında Uludağ’ın şifalı pınar sularını en iyi şekilde pazarlayacak olan jeotermal şirketimizin 80 milyonluk bir yatırımı. Saniyede 10 litre üretimle başlıyoruz. Kapasite günlük 80 tıra kadar çıkmış oluyor. Daha sonra yeni kaynakları değerlendirerek bir yılda 60 litre saniyeye çıkacak, kapasite günlük 200 tıra çıkabilecek. Montajlar son aşamada. En kaliteli cihazlar kullanılıyor. 7 ayrı üretim hattı kuruldu. 0.33 litreden 19 litreye kadar değişik ebatlarda pet şilelerde, yine damacana olarak ve 0.33 ve 0.5 litrelik cam şişelerde üretim yapılacak. Eylül ayı içinde üretime başlamayı amaçlıyoruz” diye konuştu.

Kaynak: http://www.bursa.bel.tr/su-siseleme-tesisinde-ger ...ber/24430/

Hayırlı uğurlu olsun.


Berktuğ
site denetçisi

3 hafta önce - Çrş 22 Ksm 2017, 19:39

Alıntı:
Su şişeleme tesisi Jeotermal A.Ş’de

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından Kestel’in Gözede Mahallesi’ne yaklaşık 80 milyon TL’lik yatırımla yaptırılan ve yüzde 95 oranında tamamlanan Su Şişeleme Tesisi, meclis kararıyla Jeotermal A.Ş.’ye kiralandı. Muradiye markası ile üretime başlamaya gün sayan tesisler, aylık 100 bin TL kira bedeli ile 1 yıllığına Jeotermal A.Ş.’ye kiraya verildi.

Kaynak: https://www.bursa.bel.tr/bursa-da-suya-yuzde-10-i ...ber/24912/

Hayırlı uğurlu olsun, İstanbul'daki Hamidiye Suyu'ndan esinlenilmiş.



Berktuğ
site denetçisi

3 hafta önce - Cum 24 Ksm 2017, 11:05

SU AKAR GÜLDÜR GÜLDÜR ÖZELLEŞTİRME YAP BELEDİYEYİ GÜLDÜR!
Alıntı:
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’ın hizmette öncelikli hedefi, belediyeyi mali açıdan rahatlatmak...Borç yükünü yerel seçimlere kadar hafifletmek... Çalışmalara bu konuda yoğunlaşmış görünüyor.Gelen duyumlara göre; BURFAŞ bünyesindeki sosyal tesislerinin tamamı olmasa da büyük bir bölümünün özelleştirilmesi gündemdeymiş... Öncelik, en çok zarar edenlerde! 

Özelleştirilecekler arasında bir tesisin daha olduğu söyleniyor ki, bunu eski başkan Recep Altepe duyduğunda çok üzülebilir! Çünkü, onun en önem verdiği vizyon projelerden biriydi...Hangi proje mi? Kestel Gözede mevkiinde kurulan Su Şişeleme Fabrikası!Uludağ’dan gelen pınar sularının kent ekonomisine kazandırılması düşüncesiyle; Büyükşehir Belediyesi tarafından kurulan fabrikada şişelenecek suların, yurtiçi hatta yurtdışına satılması hedefleniyordu. 

Markası bile hazırdı...İstanbul’un Hamidiye’si varsa, bizim de Muradiye’miz olacaktı!Bursa’da suyu kloruna güvenen çeşmeden, parasına güvenen şişeden içecek, Uludağ’ın kaynak sularıyla, Büyükşehir Belediyesi de ekonomik şifa bulacaktı! Montaj işlemleri tamamen biten fabrikanın geçtiğimiz eylül ayında üretime girmesi bekleniyordu...Ne var ki;AK Parti Genel Merkezi, il başkanları ve  bazı belediyelere yönelik değişim ve yenilenme projesine Bursa’yı da dahil edince, açılışı ertelenmek zorunda kaldı. 

Altepe’nin yerine göreve gelen Başkan Aktaş’ın, belediye tarafından işletilmesine sıcak bakmadığı tesisler listesinde şimdi o su fabrikası...80 milyon liralık yatırımla kurulan, su kaynağı hazır bu tesisin, özelliştirilerek Büyükşehir Belediyesi’nin bütçesini önemli ölçüde serinletmesi bekleniyor.
   
Kaynak: http://www.olay.com.tr/su-akar-guldur-guldur-ozel ...0493yy.htm

Hazır o kadar yatırım yapılmışken özelleştirme yapılması daha da zarara sokar diye düşünüyorum.


Cüneyt5316

3 hafta önce - Cmt 25 Ksm 2017, 00:06

Her gelen yandaş cebini dolduruyor. Bununyerin altıda var. İnsanlara iyi görünmeye çalışıyor. suya ve ulaşıma indirim yapıp Altepe’yü karalamak ve kendini öne çıkarmaya çalışıyor. Planlanmış işler bunlar. Boşuna dememişler “ Allah az verip aratmasın bunlar gibi çok verip azdırmasın



Misafir fef

2 hafta önce - Pzr 26 Ksm 2017, 18:33

Isler hic gorundugu gibi degil.Altepe bursaya bir suru yatirim yapti.Ama birileri buyuk bir algi kampanyasi ile onu haketmedigi seylere muhatap etti.Dogma buyume bir bursali olarak Altepenin Bursaya yaptiklarini inkar etmek gormemezlikten gelmek hak degil.Elbet hatalarida oldu Doganbey mesela.timsah arena belki....Ama ben sahitimki Bursama büyük yatirimlar yapildi.

Mert Akgün
1 gün önce - Cum 15 Arl 2017, 19:54

yazık yahu bursalının parasını gelen çarçur ediyor giden çarçur ediyor. Su tesisini yapmak zaten bir saçmalık bir de başka bir yere kiralamak ayrı bir saçmalık. Eskiden sayıştay bunları denetliyordu, bursa büyükşehir belediyesi ve meclisine ceza vermişti hatta. Böyle zarar ettiren yöneticilere maaşlarından malvarlığından devleti zarara uğrattığı için ceza kesilse, devletin bütçesini kendi paralarından daha iyi korurlar ama gelen vuruyor giden vuruyor. 3 sene öncesinden belediye tesislerinin zarar ettiğini duymuştum, ramazanda içilmeyen şerbetlerin ihtiyacın kat be kat fazlası sipariş edilerek yandaşların zengin edilmesi vs vs.. hatta zarar ortaya çıkmasın diye sipariş sistemi değişmişti, eletronik cihazları bırakıp kağıtla sipariş alıyorlardı, sonra gelirler Bursaspora gidiyor meselesi... neyse ben israf boğaza kadar geliyor derken bana kızan üyeler unutmayın bunların ettirdiği zararı hepimiz ödeyeceğiz.



sayfa 5
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> BURSA - Haberler ve Sohbet