Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Ankara EGO'nun Yaşlı Serbest Kartı Hakkındaki Görüşler, Öneriler [ANK ]
« önceki   123 ... 363738

ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 38

Yaşlı serbest kartı uygulamasından memnun musunuz?
Memnunum 13.3%  13.3%  [26]
Memnun Değilim 60.2%  60.2%  [118]
Daha İyi Bir Uygulama Olabilir (Bu başlıkta açıklayın) 26.5%  26.5%  [52]
Toplam Oy : 196

Misafir d2c

2 hafta önce - Pzr 26 Ksm 2017, 01:52

Yasli vatandaslarimizdan en azindan 1 TL aktarma parasi alinmasi icin Mustafa Tunaya internet uzerinden yazdim, danismaninin okutacagini hic sanmiyorum, yine de yazdim, bu uygulama yasli vatandaslara da zarar veriyor, oturarak gitmesi gereken yasli amca ve teyzeler, hem ayakta, hem de balik istifi yolculuk yapiyorlar, genclere de zarar, yaslilara da zarar bu uygulama.

Ikinci olarak yasli vatandaslarin Ankarakartlarina her ay 50 TL, toplamda 600 TL yuklenebilecegini, kullanilmayanlarin bir sonraki seneye kesinlikle devretmemesi gerektigi, ancak bakiyelerinde kalan miktarin bu vatandaslara nakit olarak odenebilecegini yazdim, boyle olursa hem sosyal yardim olur, hem de gereksiz kalabaligin onune gecilir, hem de yasli vatandaslarimiz insan gibi yolculuk yapar diye dusunuyorum.

mahmut11
2 hafta önce - Pzr 26 Ksm 2017, 01:59

Yasa belli, boşuna mesajlar atmışsınız. Yasa 65 yaş üzeri yolcuyu belediyelerin bedava taşımasını emrediyor. Ayakta gidiverin azıcık. Eskiden ben de karşıydım ancak yasanın kaldırılması gerekiyor.

Misafir d2c

2 hafta önce - Pzr 26 Ksm 2017, 02:05

Son olarak bu uygulama genclerin yaslilara olan saygisini da azaltiyor, genc arkadaslar yer vermek zorunda hissetmiyor kendini, bu kadar cok yasli olunca otobuste.

Bu uygulamayi getiren ya da onay veren Baskan, meclis uyesi ya da her kim var ise kendilerini 1 ay boyunca sahsi araclariyla degil, Ego otobuslerinde yolculuk yapmaya davet ediyorum.Bu uygulama sadece genc nesil ile yasli nesi arasinda olan SAYGIYI KAYBETTIRIYOR.

Misafir d2c

2 hafta önce - Pzr 26 Ksm 2017, 02:10

Yasa istenirse degisir, degismez degil, meclise gelmesine bakar, bu uygulamayi getirenler 1 ay otobuste gitsinler, ben sesimi cikarmayacagim.

Ayrica yaslilara da zarar bu uygulama, 70 80 yasindaki amcam, teyzem ayakta balik istifi gidiyor, bu durum normal degil, sagliksiz bir sekilde yolculuk yapiyor bu insanlar.

Furkan 06
2 gün önce - Pzr 10 Arl 2017, 23:36

Bence kaldırılmalı hafta içi hergün 2 aydır batıkent gimsa hareket noktasından 290 a biniyorum otobüsün %85 i 65 yaş üstü dolu geriye kalan kısmı ise orta yaş ve genç dolu solo otobüs verilmesinden dolayı 2 aydır ayakta gidiyoruz ve bu 65 yaş üstündeki amcalar teyzeler hergün gimsa dan ya ekmek alıyorlar ya sebze meyve.!

Mehmet0660
2 gün önce - Pzr 10 Arl 2017, 23:39

Amcam ayakta zor duruyor ama evinde duramıyor

muratpilot

2 gün önce - Pts 11 Arl 2017, 12:39

Ben de bu durumdan memnun olmayanlardanım. Ben de biliyorum yasa değişmeden bu durumun değişmeyeceğini. Lakin bir düzenleme şart, en azından eskisi gibi saat sınırlaması gelebilir. Artık ayakta duramayacak kadar hasta ve/veya zorunluluktan dışarı çıkmış olan yaşlıları tespit edebilecek yetiye sahip oldum onlara tabiki yer veriyorum ama ben sabahtan akşama kadar okulda öğrenim görmeye çalışıp hem bedenen hem de kafa olarak yorulmuşken diğerlerine yer vermiyorum kusura bakmasınlar. Gözümün önünde örnek babaannem var , zorunlu olmadıkça dışarı çıkmaz otobüse pek binmez. Bindiğinde ise verilen yeri kesinlikle kabul etmez inmeyecek bile olsa yakında ineceğim diyip ayakta durmaya devam eder. Bu gibi yaşlılara ise kesinlikle ısrar eder yer veririm. Yaşlılarımızın da duyarlı olması gerek.

sayfa 38
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 363738
ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet