Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Ankara Demetevler
« önceki   123 ... 111213

ANA SAYFA -> ANKARA
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 13
Misafir 49c

6 ay önce - Sal 06 Hzr 2017, 12:09

OSTİMDE GEÇEN SENE BİR SALONDA İFTAR PROGRAMINDA FETHİ YAŞAR KÜRSÜYE ÇIKTI. DALGA GEÇİP GÜLEREK '' EĞER AKP YENİMAHALLEYİ ALABİLİRSE DÖNÜŞÜMÜ YAPAR'' DEDİ. BEN DAHİL TÜM SALON ALKIŞLADIK, HOŞUMUZA GİTTİ. AMA ŞİMDİ ANLIYORUM DA KENDİMİZE GÜLMÜŞÜZ. BENİM DEMETTE 3 EVİM VAR. BİNALAR 40 YILLIK. ALLAH KORUSUN 6 LIK DEPREM OLSA BİR TANE BİNA SAĞLAM KALMAZ.

ÖzgürZB

6 ay önce - Pts 19 Hzr 2017, 08:29

Binaların yüksekliğini görünce şaşırdım...
İstanbul'da rezidance ve nezih site projeleri hariç apartman tarzı binalarda 14-15-16 kat bulmak imkansız iken, Ankara'da böylesine yüksek ve çok daireleri binaları görmek ilginç geldi bana...

Ben daha kısa İstanbul'daki gibi en fazla 6 katlı binalar bekliyordum...

Ankara iyi ki depremler ile anılan bir kent değil, kaldıki Ankara'nın isminin geldiği gibi Anakara olmasından ötürü denize uzaklığı, karasal iklimi sayesinde depremden uzak bir kent olması sanırım bu kadar yüksek binaların yükselmesine yol açmış...

Yine de ne olur ne olmaz binaların elden geçirilmesi çok önemli allah muhafaza bir tek binanın bile yıkılması çok fazla ciddi sayıda ölümle sonuçlanan afetler yaşatabilir aman dikkat!!!

Emir GÖKER
3 hafta önce - Cmt 25 Ksm 2017, 13:44

Alıntı:
OSTİMDE GEÇEN SENE BİR SALONDA İFTAR PROGRAMINDA FETHİ YAŞAR KÜRSÜYE ÇIKTI. DALGA GEÇİP GÜLEREK '' EĞER AKP YENİMAHALLEYİ ALABİLİRSE DÖNÜŞÜMÜ YAPAR'' DEDİ. BEN DAHİL TÜM SALON ALKIŞLADIK, HOŞUMUZA GİTTİ. AMA ŞİMDİ ANLIYORUM DA KENDİMİZE GÜLMÜŞÜZ. BENİM DEMETTE 3 EVİM VAR. BİNALAR 40 YILLIK. ALLAH KORUSUN 6 LIK DEPREM OLSA BİR TANE BİNA SAĞLAM KALMAZ.

Sana katılıyorum. Demetteki binaların çoğu 20-40 yıllık. Binalar dayanıksız malzemelerden üretilmiş. Üstelik çarpık kentleşme de var. Allahtan ki metro inşaatına dayandı ama depreme dayanamaz. 5 lik deprem bile binaları yıkmaya ve can almaya devam eder. Demetevler kentsel dönüşüme girse. İyi bir yatırım ve yerleşim merkezi olur. Kentsel dönüşüm olursa faydası hem Demetevler'e Yenimahalle'ye hem Ankara'ya hem de Türkiye'ye faydası olur.

sayfa 13
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 111213
ANA SAYFA -> ANKARA