Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Eskişehir Hamamyolu - Yediler Parkı
« önceki   123 ... 303132

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 32
Misafir ed8

3 hafta önce - Pts 20 Ksm 2017, 16:17

evet tccd nin yaptığı yer çok daha güzel olabilirdi . eksikler vardır yanlışlar vardır. orası sıfırdan yapılan bir projedir.

hamamyoluna gelince daha önceden burada yeşillik su havuzları ağaçlar oturma grupları olan bir parktı şimdiki durumu ise felaket: tamamen betonla kaplandı.
hatboyu ile hamamyolunu karşılaştırmak ne kadar doğru bilemem.
hamamyolu prejesi boş araziye yapılmış olsa 100 üzerinden 50-60 puan verilirdi . ama var olan bir park eskisinden daha kötü hale getirildiği için 0( sıfır ) puan bile veremiyorum.

Misafir 215

3 hafta önce - Pts 20 Ksm 2017, 17:07

amamyoluna gelince daha önceden burada yeşillik su havuzları ağaçlar oturma grupları olan bir parktı şimdiki durumu ise felaket: tamamen betonla kaplandı.
hamamyolunda oturma grupları vardı demişsin bugün o oturma gruplarının iki katı insan hamamyolunda oturabilir.ağaçlar vardı demişsin hamamyolundaki mevcut ağaçlardan sadece 8-10 tanesi söküldü ve park bahçeler e dikildi onun yerine 50 tane ıhlamur ağacı dikildi.su havuzları demişsin hani şu burhan sakallının yaptığı mezar biçimli yılın 10 ayı çalışmayan havuzlar.onun yerine 12 tane havuz yapıldı.biraz mantıklı yorum yap.

Misafir 020

3 hafta önce - Pts 20 Ksm 2017, 17:42

sayın misafir 215 aslında projeyi beğenmedin ama sırf görüşün yüzünden beğenmış gibi yapıyorsun.

Misafir 215

3 hafta önce - Sal 21 Ksm 2017, 08:51

HE HE benim görüşlerim olanlar.neden kendi düşünceni savunamıyorsun benim dediklerim oldumu olmadı mı.ağaç kesildi dediniz kesilmedi söküldü dedim kesilme ile sökülme arasındaki farkı anlayamayacak kadar darfikirli olmayacağını tahmin ediyorum ve park bahçelerde şu anda dedim inanmayan gitsin baksın.havuz dediniz 3 metreye 1 metrelik 10 ay kullanılmayan 3 tane havuz söküldü yerine 12 tane havuz yapıldı yenileride yapılacak.ağaç dediniz sökülen 10 ağacın yerine 50 tane ıhlamur ağacı dikildi.bence klavye başında sağdan soldan mahalle köşelerinde duyduklarınızı yazmayın.gidin benim gibi en azından 2-3 günde bir hamamyolunu dolaşın

Misafir ed8

3 hafta önce - Sal 21 Ksm 2017, 10:14

hamamyolunda yapılan düzenlemede eski haline göre artıları nelerdir acaba?

26METİN
3 hafta önce - Çrş 22 Ksm 2017, 10:42

bu resimdeki yerleri( daha doğrusu projedeki ) biri bana tarif edebilirmi acaba eskişehirde böyle bir yer varmı ?
bu arada ödül alan projeydi demi
uygulaması değil
zaten böyle bir uygulama imkansızdı.

(+)

yada bu resimdeki yeri

En son 26METİN tarafından Çrş 22 Ksm 2017, 10:54 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

26METİN
3 hafta önce - Çrş 22 Ksm 2017, 10:53

hamam yolu 2016:

(+)

hamamyolu ( betonyolu ) 2017

AhmetDönmez26
3 hafta önce - Prş 23 Ksm 2017, 21:31
Eskişehir Hamamyolu - Yediler Parkı

Hamamyolu Akar Deresi kapatıldığında bitti. O günden bu yana benim için ruhsuz bir yer gibi. Yeni projeyi eleştirmek adına söylemiyorum. Eskisi neydi ki yenisi ne olsun. Ancak İbrahim Karaoğlanoğlu Caddesi kesişimindeki köprünün hamamyoluna paralel değilde motorlu taşıtlara doğu batı yönünde köprü üstünden geçiş sağlayacak şekilde olsa daha iyi olurdu. yaya trafiği de köprü altından geçiş verildiği için süreksizliğe neden olmazdı.

(+)

Benim özlediğim Hamamyolu işte bu Akar Deresinin var olduğu.

Misafir c6a

2 gün önce - Çrş 13 Arl 2017, 16:50

metin bey sorduğunuz fotoyu inceledim . kafam döndü resmen
fotoğrafın sağına bir bakıyorum odunpazarı tarafını görüyorum.
sol tarafına bakıyorum hamamyolunu diğer ucu görünüyor.
hama yolunun iki ucu nasıl karşı larşıya geldi hayret verici
ayrıca sizin paylaştığınız resim dışında bir kaç araştırma da ben yaptım
projede görünen mekanlar hiç uyuşmuyor

proje ile uygulama tamamen farklı .
zaten bildiğim kadarıyla uygulama değil proje ödül aldı.

sayfa 32
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 303132
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET