Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Kocaeli Üniversitesi - Umuttepe Yerleşkesi
« önceki   123 ... 212223

ANA SAYFA -> Diğer Şehirler
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 23
körfezli4141
7 ay önce - Prş 23 Ksm 2017, 20:20

Galip Ataman“Cumhurbaşkanı üniversiteye sahip çıkıyor


Kocaeli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sadettin Hülagü ile iki saate yakın yararlıoladuğu kadar keyifli sohbet ettik.

Çaylarımızı yudumlarken Sadettin hocanın anlattıklarını kimileri gibi bilinenleri pehlivan tefrikası gibi günlerce yazmayacağım.

Geçen sene bugünlerde, “Sadettin Hülagü Rektörümüzden Allah razı olsun… Buradan Türk Eğitim Sen Genel Merkezimiz ve Kocaeli 1 Nolu Şubemiz gibi TES KOÜ Temsilciliği olarak da bir kez daha Sayın Rektörümüze teşekkürlerimizi ve şükranlarımızı sunuyoruz” diyenlerin son günlerdeki karar ve tavır değişiklikleri nedenlerini de paylaşmayacağım.

Rektör yardımcısı iken bir akademisyene yakışmayan bir tavırla istifa eden Prof. Dr. Bekir Çakır’ın son günlerde kimler ile kol kola kimleri ziyaret ettiğini de gündeme taşımayacağım.

Bugün, Rektör Prof. Dr. Sadettin Hülagü’nünKocaeli Üniversitesi’ni 3 yılda nereden nereye getirdiğini, neler yaptığını, önümüzdeki bir yılda hangi projeleri hayata geçireceğini anlatacağım.

Kimlere neden kırgın ve kızgın, kimler hakkında neler söylediğini kamuoyu ve Kocaeli’yi yönettiğini sanan ya da yönetmeye soyunan gazeteciler ilk kez, “Haberde Öncü, Yorumda Güçlü” Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi’nden öğrenecek.
CUMHURBAŞKANI DESTEĞİ

Sadettin hoca, Kocaeli Üniversitesi ile ilgili bilgi aktarırken ilk sözü, “Galip hocam, tıp fakültesi borçlarının ödenmesi başta olmak üzere ödenek, ekipman, kadro tahsisinde Sayın Cumhurbaşkanımızın desteğini hep gördük. Sayın Cumhurbaşkanımızın Kocaeli Üniversitesini sahiplenmesi ve önemsemesi nedeniyle aşılamayacak bürokratik engelleri aştık” oldu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’a fahri doktora ünvanı verilmesini eleştiren kurucu rektör Prof. Dr. Atıf Ural ve onun gibi düşünenlere tepkili.

Sadettin hoca, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a fahri doktora ünvanı verilmesini eleştirenlere tepki göstermekte hani haksız da değil.

Sayın Cumhurbaşkanının fahri doktoraya ihtiyacı yok ama Kocaeli Üniversitesi’nin Sayın Cumhurbaşkanının desteğine fazlasıyla ihtiyacı var.

Rektörler Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı üniversitelerinde ağırlayabilmek için çalmadık kapı bırakmazken Sayın Cumhurbaşkanının rektör Sadettin hocanın diyaloğundan rahatsız olmak yerine teşekkür etmeleri lazım.

cumhurbaşkanı-rektör

5 BİN KİŞİLİK CAMİ

27 Eylül de Sadettin Hülagü’nün hocanın Umuttepe Batı Yerleşkesini şantiyeye dönüştüren projelerini yazmıştım.

Önceki gün, rektör Hülagü ile sohbet ederken pencereden batı yerleşkesinde yapılan “Fen, Soysal, Sağlık Bilimleri Enstitüleri” inşaatına baktım.

Enstitülerin biraya toplanması ile yaklaşık 7 bin master öğrencisi perişenlıktan kurtulacak.

Araştırma ve Uygulama Hastanesi önündeki inşaatın tamamlanması sonrası küçük odalarda çalışmak zorunda kalan hocalar buraya taşınacak.

Katlardan birinde “İyi Hekim Merkezi” oluşturulacak. Boşalacak polikliniklerin olduğu alanda bölgenin en büyük “Gastroloji Merkezi” kurulacak.

Her türlü deneysel ve kimlik araştırmaları ile uygulamaları teşvik etmek, desteklemek, araştırmalar yapmak, bilimsel yayınları kolaylaştırmak amacıyla Sağlık Yüksekokulu yan tarafındaki boş alanda yüzde 90 kaba inşaatı tamamlanan “Deneysel ve Klinik Araştırmalar Merkezi (DEKART)” Mart 2018’de açılacak.

Sadettin hoca, önceki günlerde kamuoyu ile paylaştığım 4 katlı yaklaşık 2 bin araçlık kapalı otopark ile ilk kez farklı bir projeden bahsederken, “Galip hoca, Sayın Cumhurbaşkanımız ile son gelişinde Başkan İbrahim abinin de bulunduğu bir ortamda Umuttepe kampus içinde yapılmasını planladığımız cami konusunu görüştük. Sayın Cumhurbaşkanımıza, otoparkın en üst katına 5 bin kişilik cami projesi ,le ilgi,li detaylı bilgi aktardığımda çok memnun oldu. Büyükşehir Belediye Başkanımızda konuyla yakından ilgilendi ve destek verdi. Cumhurbaşkanımzın isteği ve talimatı doğrultusunda camiyi en kısa zamanda yetiştirerek hizmdete açacağız” dedi.

Büyükşehir Belediyesi ile varılan mutabakat sonrası otopark sorunu yaşanan Umuttepe Kampüsünde otoparkın tamamının bitmesi beklenmeden katlar tamamlandıkça hizmet vermeye başlayacak.

Rektör hoca, İSU tarafından yapılan Göletin su tutmaya başladığını, yaklaşık 7 bin metreküp kapasiteli suyun sulamada kullanılacağını, gölet etrafında yapılacak rekreasyon alanları ve yürüyüş parkurları ile kampüse aytrı bir canlılık ve güzellik kazandıracağını söyledi.MYO ÇALIŞTAYI 18 ARALIK’TA

Kocaeli Üniversitesinin yaklaşık 80 bin öğrencinin yarıya yakını meslek yüksekokul öğrencisi oluşturduğuna dikkat çeken Sadettin hoca, “Kocaeli Üniversitesi olarak bilimsel sıralamalarda önlerde olmamakla bizi eleştiriyorlar. 21 meslek yüksekokulu var. İstanbul Üniversitesi rektörü ile konuşurken sadece 4 meslek yüksekokulu olduğunu öğrenince şaşırdım. Sizde yazmıştınız. 4 binden fazla öğrenci tercih yapmadığı için boiş kaldı. Hiç ya da 3-4 öğrencinin tercih ettiğibölümler var. Öğrencilerin tercih etmediği bölümlerin tamamına kapattık. 18 Aralık’ta Türkiye’de bir ilk’e imza atarak Meslek Yüksekokulları Çalıştayı düzenleyeceğiz. Amacımız sanayiciler ile buluşmak, ihtiyaç duydukları alanlarda bölüm açmak. Geçerliliği olmayan, tercih edilmeyen bölümleri kapatmak. Müfredat programlarını gerekirse sanayicilerin talepleri doğrultusunda yeniden düzenlemek. Sanayicilerin OSB’ler de meslek yüksekokul açarak öğrencilerin öğrenirken üretmelerine olanak sağlamak. Marka ile birlikte yaptığımız çalılşmnanın sonuna geldik. YÖK Başkanımızda meslek yüksekokulları Çalıştayı ile yakından ilgileniyor” dedi.**************

ARACI’DAN ONKOLOJİ HASTANESİ

Rektör Hülagü’nün “İbrahim Aracı bey ile görüştüm. Semahat Aracı Tıbbi Destekli Yaşlı Rehabilitasyon Merkezininin tamamının onkoloji hastanesine dönüştürme fikrinden vazgeçtik. Bir bölümünü onkoloji hastanesi, bir bölümünü

Alzheimer, Demans (Bunama), Parkinson ve hareket bozukluğu olan fiziki sorunu bulunmayan hastaların kabul edileceği şekilde düzenliyoruz Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatı ile Maliye Bakkanlığı 60 hemşire, 30 temizlikçi, 12 güvenlik, 10 veri memuru kadrosu tahsis etti. Kadroları ve gönderilecek personeli Aralık ayı içinde bekliyoruz” deyince hayırsever iş adamı İbrahim Aracı’yı aradım.

Hayırsever iş adamı İbrahim Bey “Galip hocam doğru. 110 yataklı annem Semahat Aracı adına yaptırdığımız içinde yüzme havuzu, modern kafe olan 5 yıldızlı otel konumundaki binayı rektör hocamızın anlattığı şekilde değerlendireceğiz. Ayrıca baban Şükrü Aracı adına 50 yataklı yeni onkoloji hastanesi yapacağız” diyerek rektörü doğruladı.

Aracı kardeşlerin eğitimin yanı sıra sağlık alanında yaptıkları bununla sınınırlı değil. Kozluk Mahallesi Dut Soakta restore edilen binalarını da babaannesi “Zühre Aracı Sağlık Ocağı” olarak valiliğe bağışlayacaklar.

Bize de Aracı ailesine teşekkür etmek, Allah razı olsun demek düşüyor.

Bizim yaka gazetesi
Galip Atamanın Rektör ile yaptığı röportaj
Alıntı:


MRT1977
5 ay önce - Çrş 14 Şub 2018, 17:59Hülagü ve Karaosmanoğlu KOܒde inceleme yaptı

Başkan Karaosmanoğlu, Kocaeli Üniversitesi’nde yapılan çalışmaları Rektör Sadettin Hülagü ile birlikte yerinde inceledi 14 Şubat 2018 Çarşamba 13:07 Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Kocaeli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr Sadettin Hülagü ile birlikte üniversite yerleşkesinde inceleme yaptı. Yeni açılacak Onkoloji Hastanesinin yolu, çok katlı otopark ve yeni yapılan su göleti bölgesini inceleyen Başkan Karaosmanoğlu, “Üniversitemize katkılarımız gençlerimizin daha iyi yetişmesi ve halkımıza en iyi sağlık hizmetinin verilmesi için devam edecektir. Üniversitemize katkılarımız artarak devam edecek” dedi.

“KENTİMİZE ÖNEMLİ BİR KAZANIM SAĞLAYACAK”

Yeni poliklinik binasın en üst katında Avrupa çapında Gastroentroloji ve Eğitim Merkezi, zemin katında ise İyi Hekim Uygulama Merkezi olacak olmasının çok önemli adımlar olduğunu da ifade eden Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “Mevcut polikliniklerin yerine yoğun bakım üniteleri genişletilip, yeni yataklar açılacak. Bunun yanında Fizik Tedavi ve Psikiyatri bölümleri de mevcut poliklinikte hizmet verecek. Yeni poliklinik binasının 2019 yılında hizmete sunulması kentimize önemli bir kazanım sağlayacak” ifadelerini sarf etti.

“İNSANIMIZI YAŞATMA İRADEMİZİN GEREĞİDİR”

Büyükşehir Belediyesi olarak Kocaeli Üniversitesi’ne Derince ve Kuruçeşme’den Üniversite Hastanesine alternatif olan 3,5 km uzunluğundaki Arızlı-Kaboğlu yolunun yapıldığını dile getiren Başkan Karaosmanoğlu, “Arızlı-Kaboğlu Bisiklet yolumuzu tamamladık. Üniversite Hastanemizin giriş yolu ve peron düzenleme yapımını, klimalı ve kapalı konforlu durağı da hizmete aldık. Bizim davamız, ülkeye hizmettir. Bizim davamız, millete hizmettir. Bizim davamız, şehrimize hizmettir. Bizim davamız; insanımızı huzur ve esenlik içinde yaşatmaktır. Tüm eser ve hizmetlerimizi, bu şuurla böyle bir idealle gerçekleştiriyoruz. Temeli atılan ve çalışmaları süren Kocaeli Üniversitesi Poliklinik Binası, Üniversitemiz için yaptığımız onlarca yatırım, hizmet sevdamızın ve insanımızı yaşatma irademizin gereğidir” açıklamasını yaptı.


Alıntı:
kocaeli gazetesi


MRT1977
2 ay önce - Cum 11 May 2018, 17:21KOܒye 1200 araçlık otopark

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Mayıs ayı meclis toplantısı, Fuariçi Leyla Atakan Kültür Merkezi Dr. Şefik Postalcıoğlu konferans salonunda, Büyükşehir Belediye Başkanvekili Zekeriya Özak başkanlığında gerçekleştirildi.

UMUTTEPE’NİN OTOPARK SORUNUNU ÇÖZÜM BEKLİYOR

CHP Grup Başkanvekili Engin Taşdemir, Büyükşehir meclisine verdiği önergelerin devamında KOÜ Umuttepe Tıp Fakültesi Hastanesi’nin otopark sorununun çözülmesi gerektiğini söylerken, “KOÜ Umuttepe Hastanesi, Kocaeli’de sağlık sorunlarının çözümü konusunda çok önemli bir yer teşkil etmektedir. Hastaneye gelen vatandaşlar, dakikalarca otopark yeri aramakta, araçlarını yüzlerce metre uzağa park etmek zorunda kalmaktadır. Büyükşehir’in 250 araçlık otoparkı ihtiyacı karşılamamaktadır. Burada en az 1000-1500 araçlık bir otoparka ihtiyaç vardır. İlhan Bayram bu ihtiyacı KOÜ Rektörü ile yaptığı görüşmede katlı otopark yaparak çözeceklerini belirtmiştir. Bu konuda çalışmalar ne aşamadadır? Vatandaşların mağduriyeti ne zaman sona erecektir?” dedi. İlhan Bayram önerge ile ilgili olarak, bölgeye 1200 araçlık otopark projesi yapılacağını belirtti.
Alıntı:
kocaeli gazetesi
MRT1977
5 gün önce - Prş 12 Tem 2018, 21:39

KÖRFEZ KAMPÜSܒNDE SONA YAKLAŞILDI

Körfez Belediyesi tarafından ilçeye kazandırılacak olan üniversite kampüsünde inşaat çalışmaları neredeyse tamamlandı. Bina, ağustos ayının başında üniversiteye teslim edilecek


Körfez Belediyesi tarafından eski belediye binasının bulunduğu alanda başlatılan Kocaeli Üniversitesi Körfez Kampüsü’nde inşaat tamamlandı. Dört yıllık fakültenin yer alacağı ve 4 bin 500 öğrencinin eğitim göreceği fakültenin iç cephe çalışması ile birlikte dış cephede de sona doğru gelindi. Yetkililer, çalışmaların tamamlanması ile birlikte ağustos ayı başında binanın üniversiteye teslim edileceğini belirtti.

TESLİM EDİLECEK

Körfez Kampüsü’nde toplam 4 bin 500 öğrencinin eğitim göreceğini belirten Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran, “Tüm çalışmalar planladığımı şekilde devam etti. Ağustos ayının başlarında da binamızı Kocaeli Üniversite’mize teslim edeceğiz. Kendileri geldiler baktılar ve oldukça güzel olduğunu ifade ettiler.

4 BİN 500 ÖĞRENCİ

Toplamda 4 bin 500 öğrencimiz burada eğitim görecek. İlk etapta 2 bin 500 öğrenci kabulü gerçekleştirilecek. İlerleyen yıllarda bu sayı artacak. Şimdiden burada eğitim görecek olan geleceğimizin teminatı olan gençlerimize başarılar diliyorum” dedi. Başkan Baran, Hereke’de inşa edilecek olan kampüs için de kısa sürede çalışmaların başlayacağını kaydetti.

Alıntı:
çağdaş kocaeli
sayfa 23
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 212223
ANA SAYFA -> Diğer Şehirler