Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
İstanbul Ümraniye Finans Merkezi
« önceki   123 ... 868788

ANA SAYFA -> İSTANBUL - Haberler ve Sohbet
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 88
bandistad
1 ay önce - Pts 06 Ksm 2017, 22:42

Bir ayda pek bir değişiklik olmamış.

Geomatikçi Mustafa
1 ay önce - Pzr 12 Ksm 2017, 14:46
Şehre İhanettir bu

Finans Merkezi denen bu proje son derece gereksiz ve çevreyi katleden bir projedir.
Soyak Yenişehir evlerinin karşısında eskiden Yeşil bir tepe varken şimdi oralar ucube rezidanslar ile dolduruldu. Hakeza Sinpaş’ta bu bölgeye ihanet etmeye yeminli gibi.
1-) Finans Merkezi inşaatlarında çıkan hafriyatlar bölgeyi toz dumana çevirdi, buna birde hafriyat kamyonlarının şöförleri eklenince iyice berbat bir hal aldı.
2-) Sarphan Finans Park denilen ucube gökdelen ve onun gibiler Akdeniz caddesinden bakıldığında sanki toprağın üzerine zorla kondurulmuş gibi,
Ayrıca yanına yapılan konut rezidans adı altındaki yapıların satılacağını da düşünmüyorum. Zira Türkiye’de her geçen gün yabancı sermaye azalıyor, yerli sermayenin ise limiti belli, bu büyüklükte bir alanı dolduracak kadar şirketimiz ve girişimcimiz yok!
3-) bu büyüklükte bir alanı kazarak yapılacak yapılar karşıdaki ataşehirden çok farklı bir mimaride olmayacak ve estetik açıdan sıfırın altına düşecektir.
4-) Erdoğan’ın bugünlerde yaptığı şehircilik çıkışları hep boştur, zira onun tabiriyle atı alan Üsküdar’ı geçmiştir. 2011-2017 arasında yaşam merkezi, finans merkezi adı altında yüzlerce ucube yapı İstanbul’un bağrına bir hançer gibi saplanmıştır.
5-) Ecdad edebiyatı yapmaya gelince hiç susmayanalara da diyorum ki; şu güzelim emanet şehir İstanbul’da bir gram yeşil ve boş alan bırakmamaya yemin etti hükümetlerimiz ve ortaya bu “eserler” çıktı.
6-) Trafik sorunun çözülmesi için Türkiye’nin bütün servetini harcadığımız İstanbul’da, nüfus yoğunluğu artıran faaliyetlerden vazgeçmemiz gerekirken, buraya gelecek yoğun nüfus ve araç sayısı zaten kötü durumda olan Ümraniye ve Ataşehirin trafiğini iyice berbat edecektir.
*
Hasılı! Hasılı şu bu proje neresinden tutarsanız tutun! İstanbul’a ihanet projesidir. Ve Allah’ın izniyle bir gün bu ucubeler törenle yıkılacaktır! Ben buna inanıyorum ...

ALİFDN

1 ay önce - Sal 14 Ksm 2017, 12:03

Alıntı:
Hasılı! Hasılı şu bu proje neresinden tutarsanız tutun! İstanbul’a ihanet projesidir. Ve Allah’ın izniyle bir gün bu ucubeler törenle yıkılacaktır! Ben buna inanıyorum

Hocam İstanbulda ucube görmek istiyorsanız, Bağcılar, G. Osmanpaşa, Küçükçekmece vs. İlçelerdeki gecekondulara bir göz atın derim. Havadan İstanbul Fotoları bölümünde bolca görebilirsiniz bu gecekondu ucubelerden. Şu anda İstanbulda büyük çaplı bir deprem olsa, Allah korusun, emin olun ayakta kalacak olan ender yapılardandır o ucube dediğiniz gökdelenler. Çünkü gökdelenler en son teknoloji ile en kaliteli beton ve inşaat malzemeleri kullanılarak yapılıyor . Görünümleri de gayet şık ve estetik bence. Tabi belli gökdelen bölgeleri olmalı, Ataşehir, Levent, Maslak gibi o ayrı bir konu. ABD yönetimi de sizin gibi gökdelenleri ucube görüp yıkmayı düşünseydi, En büyük kentleri New York'u neredeyse haritadan silmeleri gerekirdi. Ya da Japonlar aynı şeyi düşünselerdi Başkent Tokyo'yu tamamen yıkmaları gerekirdi.

fatihcanery
1 ay önce - Sal 14 Ksm 2017, 15:15

Babanın mali sanki yıkıyormus..

Geomatikçi Mustafa
3 hafta önce - Prş 23 Ksm 2017, 11:40

6 madde izah ettim mevzuyu...
bir tanesini biraz daha açayım; evet gökdelen adı verilen bu yapılar çirkin yapılardır ama madem yapılıyor, he birlikte yapılsın yani çirkinlik dağıtılmak yerine sadece bir yer çirkin olsun.
Barcelona, Roma, Manastır, Tiran, Saray Bosna gibi kentler neden insana huzur veriyor? çünkü sakin şehirler, çünkü çok sınırlı miktardaki ucube yapıları hariç insanın ruh haline çok pozitif bir etki yapıyor. Bu ve bunun gibi şehirlerin neden insana huzur verdiğini şöyle bir araştırmanı tavsiye ederim.
Rezidans veya Gökdelen adlı yapılar birer kibir abidesidir, newyorkta bulunmaları orda bir yarışın olduğunun ve kibirlerin yarıştırıldığının bir göstegesidir. Ve de Newyorkta en dikkat çeken yerde central parktır, o gökdelen adı verilen yapılar değildir (Ki o yüzden dünyada herkes orayı bilir) çünkü yeşil ve mavi insana huzur verirken beton ruhu sıkar!

Misafir 628

5 gün önce - Pts 11 Arl 2017, 01:56

Kasım 2017

http://www.emlakkonut.com.tr/tr-TR/projelerin-hav ...eri?id=844

mslazer

4 gün önce - Pts 11 Arl 2017, 14:29

(+)

Yukarda paylaşılan resmin büyük hali.
Arkadaşa resim ve link için teşekkürler

sayfa 88
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)