Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 17

İstanbul'un en iyi belediye başkanı kimdir?
LÜTFİ KIRDAR 4.6%  4.6%  [36]
BEDRETTİN DALAN 15.8%  15.8%  [125]
FAHRETTİN KERİM GÖKAY 1.9%  1.9%  [15]
ALİ MÜFİT GÜRTUNA 9.3%  9.3%  [73]
NURETTİN SÖZEN 5.7%  5.7%  [45]
RECEP TAYYİP ERDOĞAN 36.4%  36.4%  [287]
Dr. FAHRİ ATABEY 0.5%  0.5%  [4]
AYTEKİN KOTİL 1.9%  1.9%  [15]
FİKRİM YOK! 9.5%  9.5%  [75]
KADİR TOPBAŞ 14.4%  14.4%  [114]
Toplam Oy : 789

ahmetsever
1 yıl önce - Cum 29 Oca 2016, 18:33

Alıntı:
Nurettin Sözen'in adının yolsuzluğa karışmasından sonra Tayyip Erdoğan bütün seçim sürecinde Nurettin beye yolsuzluk üzerinden yüklenmiş.

Yani o seçimi sadece yolsuzluğa indirgemek basit kalır.
Peki yolsuzluk haricinde, su akıyor muydu?, çöpler toplanıyor muydu?, en basit belediye hizmetleri nasıl yapılıyordu? yani halk Sözen'in diğer hizmetlerinden memnundu da sadece yolsuzluktan mı seçmedi?

Mustafa Yüzer
1 yıl önce - Cmt 30 Oca 2016, 02:17

Ben sadece yolsuzluk yüzünden kaybetti demedim zaten. Tayyip Bey söylemlerini bu konuda yoğunlaştırdı dedim.

erkin1
1 yıl önce - Cmt 30 Oca 2016, 02:29

Dalandır gerisi hikaye. Yaptığı her iş olaydır. İstanbul 60'larda patlayacağı, arabeske boğulacağı kesindi. Gözden çıkarılmıştı. Sözen Sivaslı kardeşlerimizi doldurmuş, verdiği hizmetler tartışmalıdır. 90'larda ipin ucunu kaçırmıştır. Öyle ki, 1994' te Tansu Çiller Çöp vergisi diye bir şey icat etmiştir.

Gerçek İstanbul belediye başkanı nasıl olmalıdır derseniz, İBB hizmet rakamlarını tavan yaptıran, 1/1000 plan içindeki bütün üretim (sanayi) yapılarını iptal edecek, İstanbulu sadece sefa yerine çevirecek başkandır.
Pariste çanta imalathanesi göremezsiniz, Bizde Merter, Esenyurt imalat bölgesi.

Paris parisliğini, Roma, vs şehir kendini korurken, İstanbul zıvanadan çıkıyor.

Mustafa Yüzer
1 yıl önce - Cmt 30 Oca 2016, 02:40

Tem E-5 Basın ekspres arasında kalan bölgeye mutlaka bir yapılandırma şart. Adeta bir betonistan. Dar sokaklar. Sıfıra yakın yeşil alan. Keşmekeş. Anadolu yakasında da Sultanbeyli böyle galiba ama oraya uzak olduğum için tam bilmiyorum durumu.

erkin1
1 yıl önce - Cmt 30 Oca 2016, 02:52

Beton fetişisti olmak başka ama şehir kopmuş gitmiş artık. Her taraf avm olsa ne yazar, şehrin yarısından fazlası topkapı sarayını görmemiş. Gevur işi biliyor. Onlarda güvenlik sorunu daha fazla, canlılık daha az, haliyle kuru gürültüde az, buna karşı şehirler daha az burjuva çöplüğüne dönmüş semtlere sahip, daha az zır cahil semtlere sokaklara sahipler...
İstanbulda maytap imalathanesi patlamıştı onlarca insan ölmüştü. Şehri su basıyor millet evkur'un deposundan derelere taşmış çanak çömleği araklıyor. Çocuk parkının kum havuzunda at kesen adamları gördüm vaktiyle.

Yedikule bostanı dediğiniz, Topkapı'dan denize doğru, sur dibine, yani surların zamanla toprak dolmuş hendeğine sıkışmış ince uzun bir alan...
Burada bostancılık edenler, bunun "1500 yıllık tarihi bir değer" olduğunu söyleyerek tarih bilimine de önemli bir katkıda bulundular. Belgeleri de çıkarmalarını, örneğin Bizans İmparatoru Manuel Komnenos'un "lahanades tou Hrisoporta" üzerine yayınlamış olduğu fermanları ortaya koymalarını bekleriz (Altın Kapı lahanaları.)
Bu bile başlı başına şehircilik tezatıdır...

Misafir 82b

9 ay önce - Cmt 18 Mar 2017, 19:10

Topbaş iyi gidiyor. dün İstanbul özerk olsun dedi bencede bu kadar özel bir şehrin yönetimi Anadolu'dan faklı olmalı.

Turunç111
8 ay önce - Cmt 25 Mar 2017, 22:06

Topbaş, yaptığı metro çalışmalarıyla öne çıkıyor.

Misafir a26

8 ay önce - Cmt 01 Nis 2017, 01:24

18 yaşında milletvekili olunabiliyorsa 18 yaşında İstanbul büyükşehir belediye başkanıda olur,yeni başkan 18 yaşında olsun,belediye dinamik bir yapıya sahip olsun,ağalık düzenini bitirsin.

Misafir 6c1

3 hafta önce - Çrş 22 Ksm 2017, 00:43

Bence de hiçbiri. Hele sıkıyönetimin atadigi başkanlar. Hani şu küçük armutlu gibi gecekondulara göz yumanlar. Biz enayiydik tabi, sigirdik, bilmiyorduk hazine arazisine ev dikmeyi. Bu şehir Japonların elinde olsaydı nasıl bir şehir olurdu acaba?

sayfa 17
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 151617
ANA SAYFA -> İSTANBUL - Haberler ve Sohbet