Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Ankara Otogarı - AŞTİ hakkında fikirler ve çözüm önerileri [ANK ]
« önceki   123 ... 66676869   sonraki »

ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 67
Turgut Kuyucu
11 ay önce - Sal 21 Ksm 2017, 19:56

Alıntı:
Mustafa tuna ıns bu astı yerınde kalacak deme yetkısıne sahıptır


Demesine gerek yok ki. Aksi bir demeç olmadığı sürece kalacak demektir. Durduk yere niye açıklama yapsın. Zaten yerinde duruyor.

AŞTİ'yi Adliye'ye yedirmezler. AŞTİ'de sadece AŞTİ olur. Başka da birşey olmaz.


yalnizyolcu
11 ay önce - Sal 21 Ksm 2017, 20:50

Bir şey sormak istiyorum bu aştideki servisler kaça kadar çalışıyor biliyor musunuz?

Turgut Kuyucu
11 ay önce - Sal 21 Ksm 2017, 20:54

24 saatyalnizyolcu
11 ay önce - Sal 21 Ksm 2017, 23:20

Teşekkür ederim

Musa747
9 ay önce - Pts 08 Oca 2018, 15:52

veysel döker
9 ay önce - Pts 08 Oca 2018, 16:44

dün Mustafa Tuna'nın bir tweetini okudum. Ücretsiz park süresi 25 dakikadan 50 dakikaya çıkartılmış, hayırlı olsunengin_ank
9 ay önce - Cmt 20 Oca 2018, 21:54

Alıntı:
Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin şirketi BUGSAŞ (Başkent Ulaşım ve Doğalgaz Hizmetleri Proje Taahhüt Sanayi ve Ticaret A.Ş.), Ankara Şehirlerarası Otobüs Terminali’nde (AŞTİ), çığırtkanlara karşı mücadele başlattı.


Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin şirketi BUGSAŞ (Başkent Ulaşım ve Doğalgaz Hizmetleri Proje Taahhüt Sanayi ve Ticaret A.Ş.), Ankara Şehirlerarası Otobüs Terminali’nde (AŞTİ), çığırtkanlara karşı mücadele başlattı.

BUGSAŞ bünyesinde bulunan AŞTİ’de; 200 güvenlik personeli, 188 sabit ve hareketli kamera, emniyet ve zabıta personelinin desteğiyle gürültü kirliliğine neden olan ve vatandaşları rahatsız eden çığırtkanlara adeta göz açtırılmıyor.ÇIĞIRTKANLARA ETKİN DENETİM

Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna’nın son olarak AŞTİ’de 50 dakikalık ücretsiz otopark müjdesi vermesinin ardından çığırtkanlara yönelik denetimleri sıklaştırın talimatı da vatandaşlardan destek gördü.

AŞTİ’de gelen şikayetler üzerine harekete geçen Büyükşehir ekipleri, çığırtkanlarla etkin mücadele yöntemlerini kullanarak, kontrolleri de artırdı. Kontrollerin dışında vatandaşlarda farkındalık oluşturmak amacıyla hem AŞTİ’de hem de ANKARAY’da vatandaşların çığırtkanlara itibar etmemeleri, biletlerini yazıhanelerden almaları konusunda uyarı anonsları yapılmaya başladı.ÖNCELİK VATANDAŞIN HUZURU

Başkent’e gelen konukların en büyük giriş kapısı ve Ankara’nın ulaşım noktası olan AŞTİ’ye günlük ortalama 120 bin ziyaretçi giriş-çıkış yapıyor.

Çığırtkanların yakalanması konusunda yapılan denetimlerin önemine dikkat çeken ve bizzat kendisi de denetimlere katılan BUGSAŞ Genel Müdürü Mehmet Alyüz, “AŞTİ, Ankaramızın en çok insan sirkülasyonu olan bölgesi. Bu yönüyle hem güvenlik hem de vatandaş huzuru açısından son derece hassas davranılması gereken bir yer” dedi.VARDİYALI TAKİP

AŞTİ’de hizmet veren esnaf, dernekler ve vatandaşlarla yapılan görüşmeler neticesinde en büyük şikayetin “çığırtkanlar” konusu olduğunu tespit ettiklerini belirten Alyüz, mücadelenin tavizsiz süreceğine dair şu bilgileri verdi:

Biz bunun önlenmesi adına hemen çalışmalara başladık. İki vardiya halinde mobil çalışan 200 güvenlik personelimiz, 188 hareketli ve sabit kameramız, emniyet ve zabıta personelimizle birlikte mücadele ediyoruz.”

AŞTİ’ye dışarıdan gelen, yazıhanelerle hiçbir ilgisi olmayan, getirdiği müşteri başına komisyon alan ve yüksek sesle vatandaşları yollarından çeviren çığırtkanlara göz açtırmayacaklarını vurgulayan BUGSAŞ Genel Müdürü Alyüz, Şubat tatiline girilmesi nedeniyle sirkülasyonun arttığı AŞTİ’de çığırtkanların sayısının da arttığını gözlemlediklerini ancak mücadeleye devam edeceklerini söyledi.ÇIĞIRTKANLARA CEZAİ İŞLEM

Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna’nın talimatıyla AŞTİ’ye yönelik ilk olarak 25 dakika olan ücretsiz otopark uygulamasının 50 dakikaya çıkarıldığını da hatırlatan Alyüz, çığırtkanlığın suç olduğunu ifade etti.

Çığırtkanlık yaptığı tespit edilen kişilerin yakalanarak polis ve zabıta aracılığıyla “Kabahatler Kanunu”na göre cezai işleme tabi tutulduğunu hatırlatan BUGSAŞ Genel Müdürü Mehmet Alyüz, AŞTİ’de bundan sonra da vatandaşları memnun edecek uygulamaları hayata geçireceklerini açıkladı:

“Başkanımız Doç. Dr. Mustafa Tuna’nın AŞTİ’deki müjdeleri bitmiyor. Otopark ile ilgili Ankaralılardan çok olumlu geri dönüşler aldık. Başkanımızın desteğiyle çığırtkanlara karşı da büyük bir mücadele başlattık. Bununla ilgili ziyaretçilerimizden memnuniyet mesajları gelmeye başladı. Gelen tüm talepleri, eksiklikleri istişare ediyoruz. AŞTİ’deki müjdelerimiz devam edecek.”ORTAK MÜCADELE ŞART

Yapılan mücadelenin tek başına yeterli olmadığını, bu konuda vatandaş duyarlılığının da son derece önemli olduğunu belirten Alyüz, “Biz Ankaray’da, Ankaray’ın AŞTİ istasyonunda ve AŞTİ’de anonslarla vatandaşlarımıza, çığırtkanlara itibar etmemeleri konusunda uyarılarda bulunuyoruz. Vatandaşlarımız da bu uyarılırımızı dikkate alır ve duyarlı olurlarsa, bu iş çok daha çabuk ve kolay şekilde çözülür” diye konuştu.

http://www.haberankara.com/asti-de-cigurtkanlik-i ...adi/64517/


Misafir 8f0

9 ay önce - Pzr 21 Oca 2018, 01:08

Metrolarda bilhassa aşti yürüyen merdivenlerin inişli çıkışlı olmasını rica ediyoruz çünkü bavullar la merdivenden inilmesi zor oluyor

engin_ank
8 ay önce - Cmt 17 Şub 2018, 21:06

Geçtiğimiz günlerde Ankara Valisi şikayetler üzerine normal vatandaş gibi gidip üzerinde silah ile geçmiş kimsede bir şey dememiş. Onun etkileri sanıyorum

Alıntı:
Ankara Valiliğince, Ankara Emniyet Müdürlüğü'nün ilgili birimlerinden oluşturulan komisyon, Ankara Şehirlerarası Otobüs Terminali'ndeki (AŞTİ) güvenlik açıklarını tespit ederek, rapor hazırladı. Bu kapsamda, AŞTİ'nin güvenlik sistemlerinde yapılan yeniliklerle koruma düzeyi, havalimanı seviyesine çıkartıldı.

AA muhabirinin edindiği bilgiye göre, Ankara Valiliğince, Ankara Emniyet Müdürlüğü Özel Güvenlik Şube Müdürlüğü koordinesinde, TEM, İstihbarat, KOM, Asayiş, Özel Harekat, Bomba İmha, Yenimahalle İlçe ve Yabancılar Şube Müdürlüğü yetkililerinden kurulan komisyon, AŞTİ'nin güvenlik konularını değerlendirerek bir rapor hazırladı.

Komisyon çalışmaları sonrası oluşturulan risk analiz raporu ile AŞTİ içeresindeki güvenlik açıkları tespit edilerek yeni önlemler alındı.

Güvenlik görevlisi sayısı artırıldı, yeni güvenlik noktaları kuruldu

Bu kapsamda, AŞTİ'deki 27 giriş ve çıkış kapısından güvenlik zafiyeti olduğu belirlenen 10'u kapatıldı. Ayrıca AŞTİ'de çalışan personel için hazırlanan personel tanıtım kartları ile giriş yapılacak personel girişi oluşturuldu. Aynı çalışma kapsamında, terminal içerisinde görev yapan güvenlik görevlilerin sayısı üç katına çıkarılarak, önemli noktalarda ikişer kişilik devriyeler oluşturuldu. Ayrıca AŞTİ çevresinde bulunan duvarlar yükseltilerek, dikenli ve jiletli teller yerleştirildi.

Giden yolcu katında bulunan transit yolda indirme ve bindirme işlemlerinin kontrolsüz olduğunu ve araçların bu alana kontrol edilmeden alındığını belirleyen komisyon, bu alana ve otoparklara geçiş yapacak araçların Plaka Takip Sistemi, araç altı kontrol sistemi ve güvenlik görevlilerince bagaj kontrollerinin yapılması için çalışma başlatarak, yeni sistemlerin kurulumuna başlandı.

Yabancı yolculara seyahat belgesi zorunluluğu

Terminalde faaliyet gösteren 203 otobüs firmasına imzalatılan tebliğ ile bilet alan yolcuların kimlik bilgilerinin, kimlik numaraları ile doğru şekilde kaydedilmesi ve yabancı uyruklu şahıslara, Ankara Valiliği Göç İdaresi İl Müdürlüğünce verilen "seyahat belgesi" olmadan bilet satışı yapılmaması zorunlu kılındı.

Bu konuda zafiyet gösterecek firmalara ağır idari ve adli cezalar verileceği bildirildi.

Gelen yolcu araması sıklaştırılacak

Ankara'dan diğer illere seyahat eden yolcular, AŞTİ girişinde aranarak terminale alınırken, komisyon raporu sonrası terminal alanında oluşturulan güvenlik noktaları ile Ankara'ya dışarıdan gelen otobüslerden inen yolcular ve bavulları da kurulan x-ray cihazları ile aranmaya başlandı.

Yolcuların AŞTİ içine girmeden güvenlik aramasından geçirilmesi için Ankaray ile AŞTİ arasında bulunan bağlantı tüp geçidinin, alınan kararla güvenlik kontrol alanı haline dönüştürülmesi kararlaştırıldı.

Ayrıca AŞTİ içerisinde bulunan emanet dolaplarına alınan emanetlerin herhangi bir kontrolden geçirilmeden teslim alındığı belirlendi. Bu noktaya kurulan x- ray cihazı ile artık alınan emanetlerin hepsi güvenlik kontrolünde geçirilerek teslim alınacak. Ayrıca alana kurulan güvenlik kameraları ile şifreli olan emanet dolapları ve dolapları kullanan yolcular izlemeye alınacak.

Kamera sistemleri yenilendi PTS'ler kuruldu

Komisyon çalışmaları ile AŞTİ içeresinde bulunan güvenlik kameralarının sayısı artırılarak, çözünürlükleri yüksek yeni kamera sistemleriyle değiştirildi. Ayrıca araç giriş ve çıkışlarına yeni Plaka Takip Sistemleri (PTS) kuruldu.

Yine terminalin alt kısmında bulunan otobüs bakım ve tamirhaneleri istasyonlarına kurulacak kamera ve aydınlatma sistemleri ile alan sürekli izlenecek, ayrıca giriş ve çıkışlara kurulacak PTS'ler ile alana giren ve çıkan araçlar kontrol altında tutulacak.

Rapor kapsamında verilen talimatla AŞTİ'deki firma ve işletmelere gelen ikram malzemesi gibi her türlü mal kabulünün yapıldığı kapıda da aynı güvenlik sistemleri kurularak, kontrollü mal alımı sağlanacak.

https://www.memurlar.net/haber/729137/asti-ye-hav ...liyor.html


onurnazliaka
8 ay önce - Pzr 18 Şub 2018, 16:00

Güvenlik önlemleri alınmasında bir sıkıntı yok ancak umarım özellikle Ankaray geçidindeki güvenlik noktası sayısı en az ikiye çıkarılır. İnsanlar otobüsle yetişmek için aceleyle hareket ederken bazı zamanlarda beş dakikaya varan sıra beklemek de pek hoş olmuyor.sayfa 67
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 66676869   sonraki »
ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet