Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 2
mehmet karakas7
2 hafta önce - Pts 20 Ksm 2017, 21:21

Misafir 744 yazılarını beğeniyorum keşke üye olsanda öyle yazsan.
Yazıların siyasi çekişmelerden uzak, toplumun yarayan yaralarına tarafsız bir gözle (Sivas halkının yanında)bakıyorsun.
Alıntı:
benim tahminim ama bilimsel bir çalışma yapılıp,sebepler tespit edilirse ve o göçe neden olan o faktörler ortadan kaldırılırsa göç durur hatta bir kısım giden geri bile döner

Bu fikrine katılıyorum zaten Üniversitelerin kurulmasının bir amacıda toplumun ihtiyaçlarını, hedeflerini vs göstermek değil mi!
İşte size alın bir akademik araştırma yönlendirin genç araştırma görevlilerini çalışsınlar,sorunları saptayıp çarelerinide bir bir döksünler siyasilerin önüne, onlar içinde çalışacakları bir hedefleri olur.
saygılarımla.

MUAMMER TÜRK
2 hafta önce - Pts 20 Ksm 2017, 21:30

Öncelikle istanbulda Sivaslı sayısının önde olması ,gururlanacak bir olay değil,sivası diğer illerden ayıran iklimi,toprak büyüklüğü,köy sayısının diğer illere nazaran çok olması ,ekonomik ve tarımsal anlamda ,yeterikadar desteklenmemesi,yatırımcıların önünü açacak teşviklerden yararlandırılmaması,sivasın hakkı olan şeker fabrikasının ısrarla 40 yıldır yapılmaması,demirin %60 nın sivasta çıktığı halde 3 tane entegre demirçelik tesisininde sivas dışına kurulması,et kombinasının kapatılması, vagon fabrkasının malatyaya ,kayseriye vss.kaldırılması,diğer irili ufaklı olayları saymıyorum bile,belediyelerin kapatılması,dikimevinin kapatılması,bölge müdürlüklerinin kapatılmasıvs vs ..baktığımızda tüm bu işlerin göçün hızlanmasında çok büyük rolü var,bunun yanında siyasi nedenlerle göçedenlerin de sayısal bakımdan çok fazla olması nedeniyle maalesef sivas, nüfus olarak ülke nimetlerinden yeterince faydalanamayan,kaderi göç etmek olan bir şehir olmuştur,her ilin kendine göre göç sebepleri vardır,yukardaki sebepleri çoğaltmak mümkün,sivassadece 17 yıldır göçetmiyor,görüldüğü üzere 1950-60 1980-90 2001-17 yılları arasında büyük göç hareketi yaşanmıştır,ben insanların doğduğu yerlerde doyup göçetmemesinden yanayım ,yukarda bazı misafir arkadaşlar bazı şeyler yazmışda ,ben onlara katılmıyorum,sivas köy filan değil,göçün zaten şehir merkezinden olmadığını ,ilçe ve köylerden olduğunu bilmiyorlar sanırım,hani hergün reynaya filan giden biri olsa,özel teknesiyle boğaz turu filan yapan biri olsa,hani istanbulun rantını yiyen biri olsa ,çok sosyal biri olsada, sivas köy gibi dese anlarımda... ,uzun lafın kısası yukarda saydım göçün nedenlerini ,uzatmak çoğaltmak mümkün elbette,göçsadece biyerden başka yere gitmek değil,göçerken beyinde göçüyor,parada göçüyor,sosyolojk,demografik dengelerde değişiyor,göçen insanların memleketine soğuk kalması,yabancı kalması cabası ,elbetteki siyasilerin tamamının bu göçte katkısı var.
.

Misafir 02c

2 hafta önce - Pts 20 Ksm 2017, 21:39

Sivas'ın neden göç verdiğine dair Ulusal bir çalışma kurultayı düzenlenebilir.

Cemoli D18
2 hafta önce - Pts 20 Ksm 2017, 23:19

İstanbul'da yaşayan Sivaslıların, 1/7'i Sivas'a dönse, Sivas otomatikman büyükşehir olur.

Misafir deb

2 hafta önce - Sal 21 Ksm 2017, 14:55

Neden donsunki. İs. Yok. Sosyal aktive. Kisitli. Sehir gunden gune eriyorrr. Simdi cikarlar bana karsi. Yazarlar. Once. İs verecen as veren sonra konusacaksiz. Sivas. Koy. Buyuk koy.

mehmet karakas7
2 hafta önce - Sal 21 Ksm 2017, 16:17

Alıntı:
Neden donsunki. İs. Yok. Sosyal aktive. Kisitli. Sehir gunden gune eriyorrr. Simdi cikarlar bana karsi. Yazarlar. Once. İs verecen as veren sonra konusacaksiz. Sivas. Koy. Buyuk koy.

1970 lerde Teksas.Yüzbaşı Tommisk.Kaptan Swing vs çizgi romanları okurduk ,o romanlarda Kızılderililerin diyalogları olurdu misafir kardeş.

sayfa 2
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> İSTANBUL - Haberler ve Sohbet