Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 8
mafakyanc

2 yıl önce - Sal 17 May 2016, 18:37

Bu başlığı tesadüfen keşfettim; canım da sıkkın bir günümde okuyunca dertlerimi bir anlık unuttum...

Saffet Ağabeyimiz'i ben "Istanbul'daki CR3 Projesi" başlığından tanırım; orada verdiği fikirler buradaki yaratıcılık yanında solda sıfır kalmış...

Fakat şu dört milyon nüfus aktarımı konusu bana göre de biraz fazlaca iddialı!...

Gelin, kendisini razı edelim de 4 milyon değil de bunun onda birine razı olsun. KKTC'nin bugünkü "ekonomik düzeni" bozulmadan, Türkiye tarafından yapılacak biraz da yatırım (gelip yerleşeceklerin konforu için yatırımlar, başka bişi değil!...) karşılığında ben bir yıl içinde KKTC'ye 400.000 haso yeni ve çoğunun cebi epeyce dolu vatandaş kazandırırım. Nasıl mı, çooook basit!

Malum KKTC'yi Türkiye Cumhuriyeti ve Pakistan dışında kimse diplomatik olarak tanımıyor. (Bilgi eksikliği varsa düzeltilsin ltf.) Eeee, diplomatik ilişkilerin olmadığı durumlarda taraflar arasında suçlu takibi, iadesi ve benzeri konular da söz konusu değildir!... Yani Türkiye ve Pakistan dışında dünyanın hangi ülkesinde olursa olsun, kırmızı bültenle aranıyor bile olsa, bilumum suçlular bir yolunu bulur da KKTC'ye kapak atabilirlerse, mevcut düzen içinde ömürlerinin sonuna kadar KKTC'de refah, güven ve huzur içinde yaşayabilirler!... Yahu, adam günde 1 şişe su, 1 paket sigara, 1 porsiyon şeftali kebabı tüketse (asgarisinden) KKTC ekonomisi için yine de büyük katkıdır!!!

Bu sayede 21. Yüzyıl'da Akdeniz'in en mutena köşesinde yepyeni bir mini Avustralya oluşturulur ve herkes gül gibi geçinir gider!

Barth Spaniard
1 yıl önce - Pzr 19 Ksm 2017, 03:28

Saffet dayı fikrin hoşuma gitti. Müsadenizle aklımdaki fikri sizinle paylaşayım.

1- İlk olarak yapılacak olan KKTC'nin tam anlamıyla bağımsızlığı, yani diğer dünya devletleri tarafından tanınması. Kabul edilirse bizim taraftan sorun yaşanmaz. Aksi iddia edilirse NATO ve BM'den çıkış tehdidi.

2- Devamında 3. Kıbrıs Barış Harekatı ile adanın tamamı alınıp adadaki Rumları dışarıya sürme ve adanın adı Kıbrıs Türk Cumuriyeti olarak değiştirilmesi.

3- BM ve NATO kabul etmemekte ısrar ederse, her iki ittifaktan da ( göz korkutma amacıyla ) çıkış.

4- BM ve NATO hatalarını anlayınca Türkiye'yi ve yeni kurulan Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'ni geri kazanma çalışmalarına başlarlar. Devamında da her iki ittifaka geri dönüşümüzü yaparız.

Biliyorum biraz fazla ütopik ve hayalperest oldu ama olması gereken bu.

Cümleten iyi sabahlar dileyip saygılarımı sunarım...

sayfa 8
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET