Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 8
Berktuğ
site denetçisi

6 ay önce - Prş 16 Ksm 2017, 22:29

(+)

Misafir 8a7

2 ay önce - Pzr 04 Mar 2018, 16:28

Merhaba;
Ben bir Karaçay'ım.Bu forumdaki fotoğraflar taa 52 yıl geçmişe götürdü!...
O zamanlar Eskişehir'de oturuyorduk ve annemle birlikte Uluabat'a gelip,Hayriye halam ve Kemal
eniştenin kaldıkları büyük bir şantiye binasında bir süre misafir olmuştuk.Halamgilin Yılmaz ve
Kayhan adında iki oğlu vardı.
Gölün kıyısında benim için çok gizemli ve birazda korkutucu olan büyük bir ahşap yeldeğirmenini
hatırlıyorum...Kimi zaman elime alüminyum bir büyük çaydanlığı tutuşturup '' hadi su al gel'' derlerdi
ve göl kıyısına gelip cumpp diye daldırıp doldurur dönerdim.O suyla yapılan çayın bardaktaki
görünümü bugün bile gözümün önünde!
Bazı sabahlarda da erkenden kıyıya gider,dönen balıkçıları beklerdim.Onlarda bana küçük bir balığı
kuyruğundan tuturarak bana verince sevinçle dönerdim ve halam hiç üşenmeden bana pişirirdi onu!
Bir ilkokul büyüklüğünde bir binaydı kaldığımız bina.Biraz ilerisinde de depo binası vardı.O tarafta
bir ağacın bana ''hünnap ağacı'' olduğunu söyleyip yemişlerinden de yedirmişlerdi.
Haa bir de arkadaşım vardı;ne zaman görsem hep bir eşeğin sırtındaydı,adını da iyi hatırlıyorum:
Mustafa'ydı ama bana ''şallala Mustafa'' derler demişti....
Eski kiliseyi görünce hatırladım,kilisenin dibinde bir evcikte yaşayan Hasna ninecik te vardı...
Ah zaman ahh!Gözlerim doldu...
''Hep bir gün mutlaka gideceğim'' diye diye yıllar geçti.Kimbilir belki çok yakında yolum düşer inşaAllah.
Selam ve sevgiler sunuyorum.
Namık Tutar (Konya-Sarayönü-Başhüyük köyünden bi Karaçay)
e-posta: namik.tutar@outlook.com

sayfa 8
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> BURSA