Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 2
Vehbi TÜRK
3 yıl önce - Çrş 10 Arl 2014, 01:23
İKÇÜ,nün teknik bölümleri Aliağa, ya yapılamaz mı?

Sayın arkadaşlar. Sayın yetkililer..İstanbul trafiğinin hali ortada. İnsanlar 10 km yolu 2 saatte gidemiyorlar.İzmir,de bütün üniversiteler merkeze yapılırsa ulaşım sorununa ve çeşitli kalabalık sorunlarla uğraşmak zorunda kalacaktır.Katip çelebi üniversitesi İzmir,in kuzey aksında kalsa daha iyi olur. Ama hepsi merkezde olması yanlış bir karar gibi geliyor.Türkiyemiz,de fakültelerin uygulama ve staj imkanları olursa bu mezun öğrenciler çok başarılı oluyorlar.Tıp fakülteleri buna örnek.Aliağa ilçesi hızla gelişen bir ilçe muhakkak üniversitelerimizin bu ilçemizde bir çok bölüm açmaları gerekir.Burada petrol, kimya, kağıt, demirçelik, haddecilik,makine imalat,vb. sanayi dallarında üretim yapan onlarca fabrika mevcut. Buraya mühendislik fakültesinin tüm bölümleri açılmalıdır.Aliağa,da 8 tane liman çalışıyor,3 tane büyük liman yapılıyor. Gemi mühendisliği ve denizcilik fakültesi tüm bölümleri açılmalıdır.Aliağa nüfusu 100.000 (yüzbin) e dayandı ve Kuzey Ege,nin merkezi olma yolunda buraya bir tıp fakültesi ve yerleşkesi yapılması gerekiyor.Bu fakültelerde okuyacak öğrencilerin staj imkanı var. Her taraf fabrika dolu. Böyle bir eğitim daha başarılı ve faydalı olacağı herkes tarafından biliniyor.İzmir,de bulunan üniversite rektörlerimiz bu işe bir el atar diye düşünüyoruz.Aliağa,da şu an 10 tane lisemiz var ama bir tane dahi fakültemiz yok. Öğrencilerimiz gurbetlerde okumak zorunda kalıyor. Üniversite yapılabilecek hazine ve mera alanlarıda çok uygun olarak var.İyi günler herkese.

Misafir e81

3 hafta önce - Çrş 15 Ksm 2017, 14:30

Yeni yerleşkenin inşaatı ne durumda? İnşaata başlandı mı? Başladıysa ne zaman bitmesi planlanıyor?

Ömer_KSK
3 hafta önce - Prş 16 Ksm 2017, 08:06

Kampüs projesinde yeni bir gelişme yok. Zaten bana kalsaydı bu projeyi bu yere yaptırmazdım. Yapılmakta olan şehir hastanesinin yeri bile dağ başı sayılırken binlerce öğrenciyi, öğretim elemanını ve idari personeli bu hastanenin kuzeyindeki dağın ortasına her gün yollamaya vicdanım el vermezdi çünkü. Hem zaten söz konusu projeyi sunan rektör de geçen aylarda istifa etmiş. Cumhurbaşkanımız tarafından atanacak olan yeni rektör bu kampüs projesini umuyorum ki Balatçık'ta hayata geçirecektir.

sayfa 2
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> İZMİR - Haberler ve Sohbet