Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Bursa - Kentsel Dönüşüm Alanları, Uygulanacak Projeler ve Haberleri
« önceki   123 ... 151617 ... 232425   sonraki »

ANA SAYFA -> BURSA - Haberler ve Sohbet
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 16
Misafir c08

11 ay önce - Sal 31 Ekm 2017, 03:14

Sırada Yalova yolu var kentsel dönüşüm.youtube İstanbul yolu kentsel.donusum yazınca çıkıyor harika olmuş
Metro yapılıyor en yakın zamanda başlarlar umarım.


Misafir 012

11 ay önce - Sal 31 Ekm 2017, 08:34

nereye metro yapılıyor yalova yoluna mı ? fragmanı geçin yerine gidip görün bence ne yapıldığını

ERCAN AKGÜNGÖR

11 ay önce - Sal 31 Ekm 2017, 14:34

Bu dönüşüm işinde ben de bazı arkadaşlarımızın dediği gibi Ankara yolunun alt tarafının ve bireysel yapılaşmanın, çarpık kentleşmenin olduğu yerlerin daha öncelikli dönüşmesi gerektiğini düşünenlerdenim.
Ama işin bir de gerçekleşme sorunu var, bu dediğimiz yerlerde ruhsatta yazılı olan ile gerçekte olan birbirinden farklı olduğu için bu dediğimiz bölgelerde dönüşüm iyice zorlaşıyor. Adamın elinde 2 katlı bira ruhsatı var ama gerçekte 5-6 katlı bina var. Bu tip durumlar girişimcileri buralardan uzaklaştırıyor. Bu gibi durumda yer sahibine kaç daire vereceksin firma kaç daire alacak ve dönüşüm nasıl bir şeye dönecek. Kısacası firmaları ilk önce kolay yerlerden başlamasının en büyük nedeni yukarıda bir kısmını yazdığımız sorunlar geliyor.
Bunun önüne nasıl geçeriz? bence buna bir çözüm bulmamız gerekiyor. Ya yer sahiplerine proje değişikliği için destek verilecek ya da o bölgelere özel projeler geliştirilecek. Bu sorunlar çözülmeden herkesin kentsel dönüşünde hemfikir olduğu bölgelere firmaların girmesi çok zor görünüyor.
Bu sorun çözülmezse zaten diğerine göre daha düzgün bir planı olan bölgeler hep avantajlı durumda olacak. Çünkü ruhsatsız ve yasal olmayan bir yerleri olmadığı için tercih hep sorunsuz rahat işlem yapılacak yerler tercih edilecektir.Misafir d0f

11 ay önce - Sal 31 Ekm 2017, 14:39

Deveye sormuşlar neden boynun eğri....

Sen 1960 li yıllarda koca koca otomotiv fabrikalarını kur
Buranın göç alıp nüfusunun cogalacagini hesaplama
Yerleşim planlaması yapma ,ondan sonra nasıl duzeltirim diye uğraş...

Ya zaten tarih kültür turizm şehri olması gereken Bursa da sanayinin ne işi var...

Deveye sormuşlar....


Misafir fa6

11 ay önce - Pts 13 Ksm 2017, 01:24

Garaj altı koğukçınar,gülbahçe,selamet,bahar mahallesi bu bölgelere dönüşüm olacakmı acababursanın en güzel ve planlı olması gereken yerler çok sıkışık ve kötü

murat159357
11 ay önce - Sal 14 Ksm 2017, 21:52

Garaj alti mahaller belediyeey destek veren mahaller oldugu icin belediye pek onemsemiyor oralari kentsel donusum suan soz konusu degil o bolgelerdeMisafir 32a

11 ay önce - Prş 16 Ksm 2017, 03:25

Yalova yolu sağ ve sol taraf 200 metre içeri gir ekler.harika olur.isyanbul yolu berbat görüntüsü kalkicak şehir guzellsecek insAllah

Mert Karakoyun

9 ay önce - Çrş 20 Arl 2017, 15:54

Alıntı:
Cumhurbaşkanı'ndan Bursa'ya kentsel dönüşüm uyarısı

Bursa Kent Konseyi Genişletilmiş Yürütme Kurulu toplantısına katılan Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, kentsel dönüşüm konusuna değindi.

Bursa Kent Konseyi Yürütme Kurulu ile buluşmayı önemsediğini anlatan Başkan Aktaş, bazı işlerde gönüllü olmanın ve emek sarf etmenin önemli olduğunu, Kent Konseyi’nin de bu manada çalıştığını aktardı.

'KENTSEL DÖNÜŞÜM REZALETİNE SON VERİN'
Kent Konseyi’nin farklı düşüncelerin bir araya gelebildiği, medeni şekilde tartışabildiği ortamlar olduğunu belirten Aktaş, “Hepimiz Bursa’yı yaşıyoruz. Sürekli konuşulan konular var. Trafik ve ulaşım ise en üstte yer alıyor. Kentsel dönüşüm ve aksaklıklar da konuşuluyor. Üçüncü madde ise Yeşil Bursa’nın giderek yok olması konuşuluyor. Hep 40-50 sene önceki Bursa özleniyor. Kentsel dönüşüm 2-3 aydır durdu. Farklı bir konsepte geçiliyor. Cumhurbaşkanımız görevi vermesinden sonra ilk ifadesi, ‘Ya Allah aşkına şu Bursa’daki kentsel dönüşüm rezaletine son verin’ oldu. Belki Doğanbey’in çok konuşulmasından dolayı oluşmuş kötü algı var. Elbet şehirler sabahtan akşama oluşan yerler değildir. Şehirlerin de dili ve ömrü vardır. Bu tarz toplantılara ve istişarelere ihtiyacımız var.” dedi.

"ELİMDEN GELENİ YAPACAĞIM"
Tek tek ilçeleri gezdiğini ve çalışmaları masaya yatırdıklarını aktaran Aktaş, “Türkiye’nin dördüncü büyük şehrine yaraşır projeleri ve standartları ortaya çıkarmak gerekir. Hepimiz bir bütünün parçasıyız ve buna göre çalışmalıyız. Umarım görevimiz bittiğinde hayırla yad ediliriz. Elimden gelen tüm gayreti ortaya koyacağım. Üzerlerimize düşen sorumluluğu yerine getireceğiz.” diye konuştu.

http://www.ensonhaber.com/cumhurbaskanindan-bursa ...arisi.html


Cumhurbaşkanımız doğru söylüyor bu rezalete son vermeliler ve adam gibi kentsel dönüşüm yapmalılar


Mert Akgün
9 ay önce - Çrş 20 Arl 2017, 17:03

Hee tüm suçlu Altepe, sanki orayı Başbakanlık TOKİ yapmadı. Hemen suçu üstünden başkalarına at, ne pis bir davranış bu yahu. Hukuğa güven zaten yerlerde, bir de böyle tamamı şaibeli olayların bir kişinin üstüne atılıp hiç bir sey yokmuş, olmamış gibi devam edilmesi aymazlığın böylesi dedirtiyor. Noldu bu ülkeye yahu, insanlarda hiç utanma da kalmamış, dava açamıyorlar çünkü ucunun nereye değecegi belli değil. Bursa ülkeye kazandırdığının kaçta kaçını geri almış acaba. Şehir kendi yağında kızarmaya çalışıyor, önceki başlıklarda da paylaşmıştım, elazığda, gaziantepte ne projeler yapılıyor bursa sanki sıradan bir anadolu şehri gibi devam ediyor. Çok yerel kalmış bir hava var bursada. Hala kat sınırı gibi şeylerle uğraşıyoruz, şehirde doğru dürüst anayol yok, havaalanı yok, tren garı yok, merkez zaten 2000li yılların görüntüsünü yaşıyor, doğru dürüst şehrin simgesi proje yok, işçi sınıfının yoğun göçü var, gelir seviyesi düşük, kaçak inşaatlar kaynıyor, sanki yer yok gibi tarihi yapıların etrafına dahi binaları dikmişiz. Şehirde eğitim seviyesi çok düşük, trafikte sinirlenmeden sakin sakin gideyim diyorsunuz, bir iki üç derken sinirden geçilmiyor. Uyuşturucuda her halde ikinciyiz. Meydancık, yeşil, incirli berbat olmuş, yeşilyayla, arabayatağı, zafer, soğanlı, alemdar, eğitim, teleferik, çarşamba, beşyol bu mahalleler şehrin ne hâlde olduğunun göstergesi. Şehir resmen talan edilmiş plan program sıfır. Yeni açılan 30metrelik yoldan bir girin zaten demek istediklerimi anlarsınız. Biraz param olsun dakika durmam merkezde yaşayıp kendimi sinir edeyim, direk nilüfere taşınırım.

He sonuç, şehirde yıldırım osmangazi baştan aşağı yenilenmeli


Misafir e35

9 ay önce - Prş 21 Arl 2017, 20:47

Anlamadigim kaplikaya gayet muaazzam duzenli siteler keza .ayni sekilde .neden buralar .sayfa 16
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 151617 ... 232425   sonraki »
ANA SAYFA -> BURSA - Haberler ve Sohbet