Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 9
giray türker
1 ay önce - Çrş 08 Ksm 2017, 09:54

Önündeki bina niçin yapıldı ve niçin yıkılıyor bilginiz var mıdır?

Berktuğ
site denetçisi

1 ay önce - Çrş 08 Ksm 2017, 10:07

giraytürker demiş ki:
Önündeki bina niçin yapıldı ve niçin yıkılıyor bilginiz var mıdır?

Park ve o bina yapıldığında Panorama 1326 Müzesi diye bir düşünce yoktu. Zamane plânsızlığı işte.

Misafir 500

1 ay önce - Çrş 08 Ksm 2017, 10:13

Kim ne derse desin ben Mustafa baskani begeniyorum ,altepeden belediyeyi borc icinde devir almasaydi daha basarili olurdu osmangazide, adam anca toparladi.

Misafir 993

1 ay önce - Çrş 08 Ksm 2017, 13:51

Mert gibi adamlar, belediye böyle tesisler yapmasa; "Belediye hiç kültürel anlamda çalışmıyor naraları atarlar". Bırakın artık şu boş muhalefeti. Eleştirecekseniz adam gibi eleştirin. Belediye ilçenin sorunlarıyla da ilgilenecek, kültür sanat merkezleri de yapacak. Ayrıca suriyeliler doldu demişsin. Türkiye'nin her bölgesi Suriyelilerle dolu Osmangazi'nin bunda nasıl bir fonksiyonu olabilir açıklar mısın? Mustafa Dündar'ı savunduğum için sormuyorum saçma geldiği için soruyorum. Ne yapmalı Osmangazi Belediyesi, Suriyeliler için şehrin dışında bir toplama kampı kurup oraya mı tıkmalı? Açıkla da önerini duyalım Mert kardeş

Mert Akgün
1 ay önce - Çrş 08 Ksm 2017, 15:40

Alıntı:
Mert gibi adamlar, belediye böyle tesisler yapmasa; "Belediye hiç kültürel anlamda çalışmıyor naraları atarlar". Bırakın artık şu boş muhalefeti. Eleştirecekseniz adam gibi eleştirin. Belediye ilçenin sorunlarıyla da ilgilenecek, kültür sanat merkezleri de yapacak. Ayrıca suriyeliler doldu demişsin. Türkiye'nin her bölgesi Suriyelilerle dolu Osmangazi'nin bunda nasıl bir fonksiyonu olabilir açıklar mısın? Mustafa Dündar'ı savunduğum için sormuyorum saçma geldiği için soruyorum. Ne yapmalı Osmangazi Belediyesi, Suriyeliler için şehrin dışında bir toplama kampı kurup oraya mı tıkmalı? Açıkla da önerini duyalım Mert kardeş

Benim belediyeyi bilmeyip eleştirdiğimi söyleyen şahıs, benim hakkımda gram bilgin olmadan benim hakkımda atıp tutabiliyorsun. Sen nerden biliyorsun benim eleştireceğimi yada eleştirmeyeceğimi. Sen kimsin ki benim yaptığım yada yapmadığım bir fiili sorgulayacak bir konumda mısın? Ben vatandaşım verdiğim vergiyi çarçur ettiğini düşündüğüm bir icraati eleştirmek en doğal hakkım. Sen kimsin ki benim yapmadığım bir şeyden yapacak diye yola çıkıp bana ithamda bulunuyorsun. Ben ne iktidar ne ana ne de yavru muhalefeti körü körüne savunan biri değilim. Hepsi aynı benim için. Belediyenin osmangazi veya yıldırım gibi onlarca çok daha önemli problemi varken alakaya maydonoz panorama müzesine parayı gömmesi, etrafında istasyon olmasa cumhuriyet veya atatürk caddesi gibi yaya trafiği yada tarihi cazibesi, herhangi bir rantı olmayan sırf meydan boş alan olsun diye şehrin göbeğine milyonlarca lirayı israf etmesi benim için problem. 150milyon tutarında bir para sadece kamulaştırma, diğer başlıklarda da tepkimi gösterdim. Depreme dayanıksız bir bina dönüşümü 1,5milyon olsa 100 tane bina dönüştürürsün osmangazinin kaderi çehresi değişir. 150milyonla heykelde trafiği yerin altına alıp meydanın kralını yaparsın. Tarihi yapıların etrafını açarsın. Neyse bende seni kaale alıp birşeymiş gibi cevap vermeye çalışıyorum.
Sen her şeyi alkışlamaya devam et, sırf yapıldı diye sevin. İlerde hastane masraflarını, emekli maaşlarımızı ödeyemedikleri zaman müzeye gidip sorunlarını çözersin

Berktuğ
site denetçisi

1 ay önce - Çrş 08 Ksm 2017, 18:36

Alıntı:
alakaya maydonoz panorama müzesine parayı gömmesi

İstanbul Panorama 1453 müzesine gitmediğin anlaşıldı. Git önce orada muazzam ortamı gör, kalabalığı ve merak edip gelen insanları, en son da gişenin önünde sadece seyret ne kadar vatandaş geliyor, giriş ücreti ne kadar ve ona göre de hesabını yap kurtarıyor mu kurtarmıyor mu diye. Anlayacağın bu tür işlerde boş yere para gömülmez işin içinden mutlaka bir su var ki değirmenin çarkını döndürüyor.

Mert Akgün
1 ay önce - Çrş 08 Ksm 2017, 18:55

Alıntı:
İstanbul Panorama 1453 müzesine gitmediğin anlaşıldı. Git önce orada muazzam ortamı gör, kalabalığı ve merak edip gelen insanları, en son da gişenin önünde sadece seyret ne kadar vatandaş geliyor, giriş ücreti ne kadar ve ona göre de hesabını yap kurtarıyor mu kurtarmıyor mu diye. Anlayacağın bu tür işlerde boş yere para gömülmez işin içinden mutlaka bir su var ki değirmenin çarkını döndürüyor.

Şu cımbızlama işini yapmayın ya, art niyetle yazmayın.

Ya off gittim 1453 panoromik müzesine de, hatta girişte resimlerdeki yazıların çoğunu da okudum. Ben müze saçma demiyorum ki. Şehrin çok daha önemli sorunları var, sırf savunmak adına ne acayip hallere düşüyorsunuz. Dündar büyükşehirin yapamadıklarını yapayım da belki büyükşehire aday yaparlar havasında. Ben demiyorum ki müze yapılmasın, osmangazide müzeye görece daha önemli onlarca problem var iken, göz boyamak adına işlere kalkışıyor. Versin yap işlet devrete, gitsin adam gibi kentsel dönüşüm yapsın. Yalova yolu, ankara yolu altı bambaşka iğrenç bir şehir var.

dream1988
1 ay önce - Prş 09 Ksm 2017, 16:12

Alıntı:
Sen her şeyi alkışlamaya devam et, sırf yapıldı diye sevin. İlerde hastane masraflarını, emekli maaşlarımızı ödeyemedikleri zaman müzeye gidip sorunlarını çözersin

Mert bey Türkiye'nin herhangi bir ilçesinde yapılabilecek sıradan bir müze projesini ülkenin uzun vadedeki emekli maaşlarına bağlamışsınız öngörünüze hayran kaldım doğrusu. Alt tarafı bir müze projesi bu kadar abartılacak bir durum yok. Unesco dünya mirasına dahil edilen hanlar bölgemize ve Tophane surları gibi turist rotasına yakın bir destinasyonda, Cumhuriyet Caddesi yürüme aksında yapılan güzel bir müze çalışması oldu. Umarım ziyaretçisi bol olur. Ben şahsen çok yerinde ve faydalı buldum. Açılmasını merakla bekliyorum.

Mert Akgün
1 ay önce - Prş 09 Ksm 2017, 20:52

Alıntı:

Mert bey Türkiye'nin herhangi bir ilçesinde yapılabilecek sıradan bir müze projesini ülkenin uzun vadedeki emekli maaşlarına bağlamışsınız

bahse konu müze benim evime 500mt. Neyse anlamak yada anlamaya çalışmak sizin işiniz. İhtiyaç olan şeyleri yapmadan müzeye meydana heykele para harcamak israf. Kamulaştırma ile toplamda 28milyon tl. Şaka mısın? Altı üstü bir müze deyip meseleyi küçümsemeye çalışmayın. 1tl dahi olsa 80milyonun hakkı. Yılda 150bin kişi ziyaret edecek diyorlar. 10tl den bilet olsa 20yılda kendini amorti eder. Öbür tarafta meydan diye harcanan 150 milyon tl, büyükşehirin stadyum, mudanya kavşağı, tramvaydan milyonlarca lira israfı. Köprü yapıldı diye alkış tutan bir kitle var, her gün geçmeyen milletin cebinden çıkan para. Sonra köprü de mi yapmayalım diyorlar, kimse demiyor ki yapma, yapacaksan doğru dürüst yap. Sonra bütçe açığı oldu 70-80milyar tl, devlet borçlandı işte bir yılda sadece bu kadar. Sonra nerden geliyor bu zamlar. Ülke olarak petrol vs de yok, bu para dönüp dolaşıp yine benden gelecekte benim cebime girecek maaştan çıkacak. Sanki senin cebinden para çıkıyor da olsun canım diyebiliyorsun. Gerçekten vatansever bir insan isen 1tl nin de hesabını sormak durumundasın.

Berktuğ
site denetçisi

1 ay önce - Çrş 15 Ksm 2017, 16:43

BURSA FETİH MÜZESİ GÜN SAYIYOR
Alıntı:
Bursa'ya kazandırılan ve inşaat aşamasında sona gelinen 'Panorama 1326 Bursa Fetih Müzesi'nde, sanatsal çalışmalar için danışma kurulu son değerlendirme toplantısını yaptı.

Toplantıya başkanlık eden Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, "İnşaat aşamasının ardından sanatsal çalışmanın yapılacağı kısımlar da, bu çalışmayı gerçekleştirecek firmaya teslim edildi. Kullanılacak görseller o günkü yaşamı yansıtan resim ve tablolardan oluşacak. Panorama 1326, tarih, kültür ve eğitim merkezi olacak" dedi.

Ebu İshak Mahallesi Kamberler Parkı yanında toplam 4 bin 300 metrekare alan üzerine inşa edilen Panorama Bursa 1326 Fetih Müzesi'nde sanatsal çalışmalar için yer teslimini yaptıklarını ifade eden Başkan Dündar, "Panorama 1326, Osmanlı İmparatorluğu'nun Beylikten Cihan Devleti'ne giden yolculuğundaki temel taşlarından olan Bursa'nın fethini 3 boyutlu olarak anlatacak. Müzede kullanılacak resim ve sanatsal eserlerle ilgili son danışma toplantımızı gerçekleştirdik. 42 metrelik çatı açıklığı ile dünyanın en uzun kubbe açıklığına sahip müzesi olan Panorama 1326 Bursa, kubbesine yer alacak 360 derecelik panoramik resim ve onu tamamlayan üç boyutlu çalışmalarıyla, ziyaretçilere uçsuz bucaksız bir gök kubbe altında bir tarih yolculuğu yapıyor hissi verecek" dedi.

"FETİH ŞENLİKLERİNDE HİZMETE AÇILACAK"
Başkan Dündar, fetih gününün üç boyutlu olarak yansıtıldığı canlandırma salonunun yanı sıra, sergi salonları, toplantı salonları, kafeterya ve idari bölümlerin yer alacağı Panorama 1326 Bursa Fetih Müzesi'nin, 2018'in Nisan ayında düzenlenecek olan Osman Gazi'yi Anma ve Bursa'nın Fethi Şenlikleri'nde hizmete açmak için yoğun bir çalışma yürüttüklerini söyledi. Başkan Dündar, "İnşaat çalışmaları artık tamamlandı, şu anda son düzenlemeleri yapılıyor. Sanatsal çalışmanın yapılacağı kısımlar da, bu çalışmayı gerçekleştirecek firmaya teslim edildi. Kubbe tamamen resimlendiriliyor. Kubbeyi kaplayacak olan resim, Bursa'nın fetih anını yansıtacak. Panorama 1326, Bursa için anıtsal bir eser olacak. Tarih ve kültür merkezi olacak. Müzenin giriş katında 16 tablo ve Türk İslam sanatının en güzel örneklerinden olan, geleneksel çini eserlerinin yer aldığı bölüm olacak. Gerek mimarisi, gerekse sahip olduğu özellikleri yönünden Bursa'mıza çok büyük değer katacak. Fonksiyonları itibariyle bünyesinde tarihi ve kültürel dokuları barındıran Panorama 1326 Bursa Fetih Müzesi, klasik müzeciliğin ötesinde her saat yaşayan bir mekan olacak. Aynı zamanda da bir eğitim merkezi olacak" diye konuştu.

"BURSA'YA ANIT ESER OLACAK"
Müzenin yapıldığı yer olan Kamberler Parkı'nda yapılacak yeni düzenlemelerle birlikte bölgenin vatandaşlar için bir buluşma, bir yaşam merkezi olacağını vurgulayan Başkan Dündar, "Panoramik müzeyi destekleyen bir yaşam alanı, bütünsellik teşkil eden bir yapı olacak. Tarih, doğa ve kültürel miras yönünden dünyanın en zengin kentlerinin başında gelen Bursa'ya anıt eser kazandırmış olacağız" dedi.

Kaynak: http://www.bursadabugun.com/haber/bursa-fetih-muz ...92640.html

Güzel bir eser ortaya çıkıyor, Bursa'ya bir değer katar umarım.

sayfa 9
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> BURSA - Haberler ve Sohbet