Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Bursa Santral Garaj Kentsel Dönüşüm Projesi
« önceki   123 ... 1314151617   sonraki »

ANA SAYFA -> BURSA - Haberler ve Sohbet
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 14
jasius96
10 ay önce - Sal 14 Ksm 2017, 17:01

Bu proje neden adam akıllı ilerlemiyor kaç aydır birkaç gecekonduyu yıkamayacak kadar meczup durumda mı belediye o moloz yığınları arasında tinerciler,torbacılar,hayat kadınları ne kadar pislik insan varsa dolmaya başladı saat 23 ten sonra insan bursa merkezinde gezemez oldu.Çok Sağ ol Dündar

murat159357
10 ay önce - Sal 14 Ksm 2017, 21:49

Osmangazi belediyesi belediye degilki bi is yapamiyor butcesi bayaga cok napiyor bu paralari belediye anlamiyorum akepe bu baskan osmangazide bayaga oy kaybetti nerde bos is mustafa dundar orda

UfukRaifoğlu
10 ay önce - Sal 14 Ksm 2017, 22:02

İzmir yolu ve Mudanya yolundan kente giriş kurtarır vaziyette.Ankara yolundan giriş bile İstanbul yolundan girişten iyi durumda kaldı.Durum çok vahim.Metro marketin oraya kadar da İstanbul yolu az çok kurtarıyor ama oradan sonrası Hindistana hoşgeldiniz durumu.Tamirhaneler,Dükkanların tepesinden sarkan egzoslar,koltuk kılıfları vs.Orayı geçiyoruz kent meydanının kirli camları karşılıyor bizi.Onun hemen yukarısı fi tarihinden kalma birahane ve lokantalar.Kent meydanı avmnin kırık dökük kaldirim taslari.Oradan osmangazi metro istasyonuna doğru devam edin yol ortasında iç çamaşırı satan dükkanlar vs vs.Sözün bittiği yerdeyiz.

K.Oktar ARKIN
9 ay önce - Cmt 16 Arl 2017, 16:05

Ufuk bey o kadar haklisiniz ki. Yazdiginiz her seyin altina imzami atabilirim yukaridaki yorumunuz cok dogru.Hepsini gectim,en cok sevindigim de kent meydani avm nin camlari,dis cephe camlari hakkindaki yorumunuz oldu, Demek ki boyle dusunen ben tek deilmisim anladim ve sevindim.
O cam kaplamalar nasil bir secimdir oyle. Sanki yagmur sonrasi camuru akmis araba cami kirli, kirli bir renk. Surekli kirli bir zemin goruntusu. Cok daha acik,yada saydam, yahut yesilli mavili kristalimsi hem Bursa'nin yesil ismine uygun hemde cok daha estetik gorunecek farkli bir cam zemin kaplanabilirdi ama estetigi kim dusunecek desenize.
Adamlar yangindan mal kacirir gibi,apar topar meydan diye koskoca avm diktiler, kent estetigini dusunecek zamanlari muhtemelen olmamisir. Hic olmazsa avm nin arka kisminda kullandiklari tek duze parlement mavisi bir cam rengi var, hic olmazsa tamamen o renk ile kaplasalardi o bile yeterdi
Ah su recep altepe,Bursa'ya kac kazik atti da gitti

Zemin kaplamalari sehirde berbat, hic olmazsa ana erterlerde dis cephe giydirme diye bir sey olmaliydi ama nerdee, sanat yok, heykel yok, estetik adina cok geri kalmis bir sehir malesef Bursa.

Cogu sehirde oldugu gibi Bursa nin da en buyuk eksigi ESTETiK ESTETik ESTETiK. Komite kurdular kent estetigi adi altinda,bir sene icinde kapattilar. Oysa ki sadece sanatcilar,peyzaj artistleri, heykeltras ve dis cephe mimarlari ve sanat tarihcilerinden olusan bir kurul olmali, tek gorevleri sadece ve sadece SEHRI guzellestirmek icin neler yapilabilir olmali. baska turlu muteahit kafali baskanlarla bi halt olmaz.

Cunku vizyonlari yok. Beceremiyorsan kopya et, cok mu zor. Bu ulkedeki belediye baskanlari hic mi avrupa sehirlerine gitmedi, gitmeyi birak elinizin altinda youtube var, ben madrid viyana,prag internette gorunce sinir krizleri geciriyorum. yine moralim bozuldu, yaziklar olsun ya

Misafir 7ff

9 ay önce - Cmt 16 Arl 2017, 20:41

Bursanın 200 kilometre doğusunda Eskişehir diye bir şehir var. Son 10 senede o kadar güzel işler yapıldı ki. Demek ki sorun Türkiye-Batı farkında değil. İşin başına doğru insanlar gelince şehirler güzelleşebiliyor.

Belediye başkanı seçerken takım tutar gibi parti tutarsanız, kişiye değil o partinin atadığı zihniyete oy vermiş olursunuz.

Misafir 3cb

9 ay önce - Pzr 24 Arl 2017, 23:54

Yeni belediye başkanı borçtan dolayı batmak üzere olduğunu açıkladı. Böyle bir ortamda istimlak ve kamulaştırma askıya alınır. Bursa en az bir on yıl daha avm avlusu ve eski stad çimleriyle idare edecek.

Bu şehrin nüfusunun bu vizyonla bir milyonu geçmesi bir hataydı. Türkiye'nin nüfus olarak dördüncü büyük şehri güya ama Anadolu'daki birçok şehir daha sağlıklı bir görünümde.

Bu saatten sonra yapılacak en doğru şey şehri Batıya doğru doğru düzgün büyütmek. Büyük bulvarlar, geniş meydanlar, parklar. Doğru yerde doğru yüksek katlı yapılaşma ile alanların en iyi şekilde kullanılması...

Diyeceğim ama bakıyorum hala dar caddeler, kavşak büyüklüğünde açık alanlar.

Çok radikal gelecek ama belki de işler toparlanana kadar Bursa'nın İstanbul Büyükşehir Belediyesine bağlanması çözüm olabilir. Ne de olsa otobanla 1.5 saate düştü mesafe. Bahçeşehir'den İstanbul valiliğine gelmek daha uzun sürüyor...

skucukata
9 ay önce - Pts 25 Arl 2017, 23:45

Alıntı:
Yeni belediye başkanı borçtan dolayı batmak üzere olduğunu açıkladı.

Bahsettiğin belediye Büyükşehir Belediyesi. Meydanı yapacak belediye Osmangazi Belediyesi

sdgr

9 ay önce - Sal 26 Arl 2017, 10:33

Alıntı:
Çok radikal gelecek ama belki de işler toparlanana kadar Bursa'nın İstanbul Büyükşehir Belediyesine bağlanması çözüm olabilir.

yOK ANASININ GOZU

Misafir 663

8 ay önce - Sal 26 Arl 2017, 21:14

bursayı yıkarak güzelleşir etap etap mahalle mahalle yıkacaksın ve bir karış boş tarlalara yapı imarı verilmemeli şuanki yerleşim yeri ile planlı yapılaşma yapılsa üç tane bursa çıkar ve tarlalar da tarım yapılır

Misafir 796

8 ay önce - Çrş 27 Arl 2017, 20:43

Bilboardlarda Osmangazi Belediyesi'nin yeni kent meydanı için önerilerinizi bizimle paylaşın şeklinde reklamları var. Duyarlı olalım arkadaşlar fikir ve önerilerimizi burada olduğu gibi belediyeye de iletelim.

sayfa 14
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 1314151617   sonraki »
ANA SAYFA -> BURSA - Haberler ve Sohbet