Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 10
Barış HAKAN

5 ay önce - Pzr 02 Tem 2017, 12:01

Sağolsun Adapazarı adını şanını depremden çok idari yöneticiler öldürdü. Adapazarı Sakarya'nın merkezi ve en büyük ilçesidir. Artık Adapazarı tabelasını çok az rastlıyoruz. Sakarya il merkezi Adapazarı'dır böyle bilmek yeterlidir.

furkansiner

5 ay önce - Pzr 02 Tem 2017, 12:11

Eskiler Adapazarı der yeniler Sakarya der
Ben İstanbul'a giderken Üsküdar'a gidiyorum demiyorum İstanbul diyorum.
Aynı şekilde dışardan hendeğe gelirken de Sakaryaya gidiyorum diyorum. Adapazarı ismi benim için bir şey ifade etmiyor.cunku ben hendekliyim
Sakaryanin içinde dolaşırken Adapazarı'nda gidiyorum ve ya serdivana gidiyorum derim, bu kadar basit işte.

sapancalı mesut

5 ay önce - Pzr 02 Tem 2017, 12:55

Mersin'e Üniversite için gidip geldiğim de bir ara otobüste biri Sakarya Büyükşehir Terminaline girdiğimizde muavine Sakarya neresi diye sordu adamda Adapazarı/Sakarya diye cevap verince anladı Adapazarı ve İzmit daha çok biliniyor başka yerlerde. Sakarya ve Kocaeli dediğinde anlamayanlar çıkıyo ona da şaşıyorum gerçi hiçmi haritaya bakmazsınız arkadaş

furkansiner

5 ay önce - Sal 04 Tem 2017, 09:40

Bende kütahyada okurken sakarya-kocaeli aynı il, adapazarı -izmit aynı il zanneden kişiler vardı, hemde üniversite öğrencisi

atk16
5 ay önce - Sal 04 Tem 2017, 09:42

Adapazarı değil Adabazarr diyeceksin hafız

Ali clarkkent
5 ay önce - Sal 04 Tem 2017, 09:43

Eskiden yol tabelalarında Adapazarı yazardı. Şimdi hepsinde Sakarya yazıyor. Otobandan çıkış yapılan yerde Adapazarı, Bilecik, Antalya tabelası vardı. Şimdi aynı yerde Sakarya, Bilecik, Antalya tabelası var.

Misafir 226

1 ay önce - Prş 09 Ksm 2017, 13:41

Nevzat DEMİR; Bazı illerde ilin ismi ile merkez ilçenin ismi aynıdır. Örneğin Kütahya bütün ilçeleriyle bir bütün olarak ilin ismi iken, Merkez ilçenin ismi de ilin ismi ile aynıdır.
Bazı illerimizde ise ilin ismi ile merkez ilçelerin ismi farklıdır:
Örneğin;
Sakarya, merkez ilçe ve diğer tüm ilçeleriyle birlikte bir ilin ismi iken Adapazarı Sakarya ilinin merkez ilçesinin ismidir.

sayfa 10
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET