Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
Ahmed Bayezid
1 yıl önce - Cmt 30 Eyl 2017, 17:45
Erzincan - Erzurum Arası Yüksek Hızlı ya da Hızlı Tren Hattı Yapımı (İlk Adımlar - Gelişme - Sonuç)


Projenin Amacı:

İnşaatı devam eden Ankara–İstanbul hızlı demiryolu hattı, uygulama proje çalışmaları devam eden Halkalı -Bulgaristan sınır yüksek standartlı demiryolu projesi, Ankara–Sivas yüksek standartlı demiryolu projesi ile Avrupa’yı Türkiye üzerinden Kafkaslara ve Orta Asya’ya bağlayacak olan Kars-Tiflis demiryolu projeleriyle bütünlük sağlayarak Türkiye üzerinden Avrupa–Kafkasya–Orta Asya doğu–batı doğrultusunda yüksek standartlı bir demiryolu güzergahı oluşturmayı amaçlamaktadır. Sivas-Erzincan, Erzincan-Erzurum ve Erzurum-Kars olmak üzere 3 bölüm halinde fizibilite ve etüt-proje ihalesi yapılmış olup, ihale kapsamında aşağıda belirtilen işler yapılacaktır;

Yaklaşık 710 km. uzunluğundaki yüksek standartlı yeni demiryolu hattının İdarenin öngördüğü standartlarda olacak şekilde 1/25000 ölçekli güzergah araştırması ve amanejman etüdü, 1/2000 ölçekli şeritvari haritalarının alınması ve güzergahın bu haritalara işlenmesi, kamulaştırma planlarının hazırlanması, güzergah üzerinde gerekli sondajlar ile laboratuar deneylerinin ve diğer zemin araştırma işlerinin yapılması, tüneller, köprüler, istinat duvarları gibi sanat yapıları ile istasyon tesislerinin ve demiryolunun teknik şartnamelerdeki esaslara göre projelerinin yapılması, üst yapı, elektrifikasyon, sinyalizasyon ve telekomünikasyon projelerinin yapılması, güzergahın ÇED raporu, fizibilite etüdü , güzergahın keşif ve metrajları ile ihale dosyalarının hazırlanmasıdır.


Ahmed Bayezid
1 yıl önce - Sal 03 Ekm 2017, 14:05


(+)


Ahmed Bayezid
1 yıl önce - Pzr 29 Ekm 2017, 23:51
TCDD - Resmi Planlama(+)
emturan
1 yıl önce - Sal 31 Ekm 2017, 01:01

Alıntı:
TCDD - Resmi Planlama

Ahmed bey şu resmi kaynağın linkini verseniz de bizde baksak.


Ahmed Bayezid
1 yıl önce - Sal 07 Ksm 2017, 17:21


(+)


mehmet karakas7
12 ay önce - Pts 26 Şub 2018, 12:33
Erzurum-Erzincan Hızlı Tren İhalesi Tamamlandı
Türkiye’yi demiryoluyla birleştiren hükümet, karlı dağları birbirine bağlayacak olan ‘Hızlı Trenler’ için de çalışmalarına hız verdi. Erzurum-Erzincan Hızlı Tren ihalesi tamamlandı.

TÜRKİYE ULAŞIMDA ÇAĞ ATLIYOR!
Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, 2017 yatırım programında etüt proje olarak yer verdiği Erzincan-Erzurum -Kars Hızlı Tren Projesi için kolları sıvadı. HT’lerin Erzurum-Erzincan ayağı için ilk adım atıldı. Bakanlık hızlandırdığı çalışmayla, Erzurum-Erzincan Yüksek Hızlı Tren (YHT) ihalesini gerçekleştirdi! Müjdeyi AK Parti Erzurum Milletvekili Mustafa Ilıcalı verdi. Ilıcalı TBMM Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmada Erzurum’un ulaşımda adeta çağ atladığını belirterek, “Hızlı tren projeleri ihale ediliyor. Şu anda Erzurum-Erzincan Hızlı Tren Projesi ihale edildi, Erzincan-Kars devam ediyor” diye konuştu. “Ben Türkiye genelinde ulaşım için herkesten çok uğraşan biriyim” diyen Ilıcalı, açıklamasını şöyle sürdürdü:

ERZİNCAN-KARS SIRADA
Ovit, 1 tüp olarak açıldı. 15 kilometre, 2 gidiş, 2 geliş; 1,5 katrilyon getiriyor. Bizim 1 milyar lirayı almak için IMF’den neler çektiğimizi biliyorsunuz. Dolayısıyla da deniz Erzurum’a bağlandı. Sadece Ovit’le mi oldu, olacak? Hayır. Ondan önce Kırık Tüneli, Dallıkavak Tüneli, Tekman Tüneli’yle kuzeyi güneye bağlıyor. Şu anda Bakü-Tiflis-Kars Demir Yolu’nu bağlayacak muazzam bir proje var. Kars’tan Erzurum, Erzincan; Marmaray… Yani Pekin’le Londra’yı birbirine bağlıyor. Hızlı tren projeleri habire ihale ediliyor. Şu anda Erzurum-Erzincan Hızlı Tren Projesi ihale edildi, Erzincan-Kars devam ediyor.”

BU YILIN PROJELERİ DE HAZIR
2018 yılında ihale aşamaları bitirilerek yapımına başlanması planlanan demiryolu projeleri ise şöyle: Gebze-Sabiha Gökçen-Yavuz Sultan Selim Köprüsü-3. Havalimanı-Halkalı Yeni Demiryolu Projesi, Halkalı(Ispartakule)-Kapıkule Yeni Demiryolu Projesi, Bursa-Gemlik Yeni Demiryolu Projesi, Eskişehir-Kütahya(Alayunt)-Afyonkarahisar(Zafer Havaalanı)-Burdur-Isparta-Antalya Yeni Demiryolu Projesi.

ÜLKE DEMİR AĞLARLA ÖRÜLÜYORAK
Parti Erzurum Milletvekili Ilıcalı’nın verdiği bilgilere göre 2018’de ihalesi bitirilecek diğer projeler şunlar: “Yerköy-Kayseri Yüksek Hızlı Demiryolu Projesi, Kayseri-Nevşehir-Aksaray-Konya-Antalya Yeni Demiryolu Projesi, Tokat-Turhal Yeni Demiryolu Projesi, Gaziantep-Nizip-Şanlıurfa-Mardin-Nusaybin Yeni Demiryolu Projesi, Kahramanmaraş-Nurdağ Yeni Demiryolu Projesi, Erzincan-Erzurum-Kars Yeni Demiryolu Projesi.”

Kaynak : YELDA GÖKDAĞ – www.aksam.com.trhuseyin yildirim
12 ay önce - Pts 26 Şub 2018, 16:52

Anlamadim!!! Ihale tamamlandi derken ne kast ediliyor? Proje etüt ihalesihimi yoksa bizzat yapim ihalesimi

mihl0571
12 ay önce - Pts 26 Şub 2018, 16:56

Hızlı trenle Yüksek Hızlı Trenin aynı şey olmadığını biliyoruz değil mi?

Ümit1966
12 ay önce - Pts 26 Şub 2018, 18:49

Milletvekili bir zahmet bu çağ atlama işinin somut olarak nerelerde olduğunu gösteren iş ya. Kendilerine körü körüne inanan sürünün dïşında kalıp düşünme ve görme yeteneğini henüz kaybetmemiş insanlar bunların bird türlü
bitirilmeyen ham hayaller olduğunu görüyorlar.


Ümit1966
12 ay önce - Pts 26 Şub 2018, 19:29

Milletvekili bir zahmet bu çağ atlama işinin somut olarak nerelerde olduğunu gösterse ya. Kendilerine körü körüne inanan sürünün dïşında kalıp düşünme ve görme yeteneğini henüz kaybetmemiş insanlar bunların bir türlü
bitirilmeyen ham hayaller olduğunu görüyorlar.sayfa 1
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> ULAŞIM